Chci si nechat zařídit studium v zahraničí

Seznam našich spolehlivých agentur a škol zajišťujících studium v zahraničí Anglie, Austrálie, Irsko, USA Německo, Velká Británie, EU, Kanada
více informací»

Chci přímo kontaktovat zahraniční jazykové školy

Seznam spolehlivých zahraničních jazykových škol s formulářem pro přímý kontakt. Angličtina, němčina, francouzština, ruština, španělština…
více informací»

Chci si nechat zařídit práci v zahraničí

Seznam našich spolehlivých agentur zajišťujících práci v zahraničí - krátké pracovní pobyty i zaměstnání, au-pair, letní tábory, práce na farmách…
více informací»

Jedinečný Veletrh amerických univerzit detailně představí studium v USA

Praha, 31. března 2016 – Veletrh amerických univerzit je letos největší akcí, na které se mladí lidé podrobně seznámí s možnostmi vysokoškolského studia v USA. Představení amerických univerzit, stipendijních programů a zkušeností absolventů se odehraje v pondělí 18. dubna 2016 od 15 do 18 hodin v prostorách Anglo-American University v Praze. Tuto unikátní akci přichystalo Obchodní oddělení Velvyslanectví USA ve spolupráci s centrem EducationUSA při Komisi J. Williama Fulbrighta.

Čeští studenti, jejich rodiče a další zájemci tak najdou všechny informace o studiu v USA na jednom místě. Mohou se setkat přímo se zástupci širokého spektra amerických vysokých škol, nejštědřejších nadací nabízejících stipendia pro studium v USA a v rámci doprovodného programu si poslechnout nejen základní rady, jak na to, ale také osobní zkušenosti českých absolventů amerických univerzit.

„Věříme, že studenti ocení možnost mluvit přímo se zástupci amerických vysokých škol. Obchodnímu oddělení Velvyslanectví USA se podařilo pro veletrh získat zajímavé a různorodé instituce, které mají zájem o české studenty, což nakonec dokazují ochotou přicestovat za nimi až do Prahy. Nabídka institucí je skutečně pestrá, takže každý návštěvník si najde to své a bude mít příležitost seznámit se s různými typy škol a jejich nabídkami. Když k tomu přidáme možnost získat zároveň informace o zajímavých stipendiích a příležitost poslechnout si české studenty, kteří americkou zkušenost mají za sebou, je jasné, že se jedná o v českých poměrech jedinečnou událost, kterou zájemcům značně ulehčíme získávání potřebných informací,“ dodává k obsahu veletrhu Jakub Tesař, studijní poradce z poradenského centra EducationUSA Fulbrightovy komise.

„Podobné veletrhy pořádáme jednou za dva roky. Jaro jsme zvolili proto, že budoucí studenti amerických univerzit by měli na svém úspěšném přijetí začít pracovat ideálně rok a půl před plánovaným nástupem na školu. Tato akce je proto nejvhodnější pro studenty v předposledních ročnících a mladší, ale informace určitě ocení i rodiče a vůbec všichni, kdo o studiu na amerických školách třeba teprve jen uvažují,“ komentuje načasování akce Jakub Tesař.

Zájemci o účast na veletrhu by se měli předem registrovat na webu Fulbrightovy komise www.fulbright.cz/veletrh-americkych-univerzit-2016, kde také najdou informace o zastoupených amerických univerzitách a program doprovodných prezentací.

Vzdělávání patří mezi deset nejvýznamnějších exportních služeb v USA. V akademickém roce 2014-15 studovalo ve Spojených státech téměř milión zahraničních studentů, z toho necelých 800 z České republiky, což je o osm procent víc Čechů než v předchozím školním roce. Studenti si volí studium v Americe z různých důvodů – především kvůli kvalitě výuky, flexibilním programům, propojenosti vzdělávání s výzkumem či praxí, vysoké úrovni služeb pro studenty a v neposlední řadě pro širokou nabídku aktivit, které poskytují studentům příležitost rozvíjet své schopnosti a navazovat globální kontakty a díky tomu následně nalézt zajímavé profesní uplatnění prakticky kdekoliv na světě.

Komise J. Williama Fulbrighta je česko-americká organizace založená na základě mezivládní dohody v roce 1991 za účelem podpory vzdělávacích a kulturních výměn mezi Českou republikou a Spojenými státy. Komise administruje stipendia vládního Fulbrightova programu a některé další stipendijní programy. Jako člen sítě EducationUSA zároveň poskytuje bezplatné poradenství a informační služby všem zájemcům o studium a výzkum v USA. Bližší informace o Fulbrightově komisi naleznete na www.fulbright.cz.

EducationUSA je globální síť stovek oficiálních poradenských center podporovaných americkým Ministerstvem zahraničí. EducationUSA působí ve více než 170 zemích světa, včetně České republiky, kde jsou v současné době tři střediska, největší právě při Fulbrightově komisi. Úkolem center EducationUSA je aktivně propagovat vysokoškolské studium v USA prostřednictvím poskytování přesných, úplných a aktuálních informací o akreditovaných amerických vzdělávacích institucích. Detailní informace o EducationUSA jsou k dispozici na webu EducationUSA.state.gov .

Jakub Tesař,
Poradce EducationUSA
Komise J. Williama Fulbrighta
Mobil: 774 404 081
Telefon: 222 718 452


Sdílet tento článek

Byl pro Vás článek užitečný?

  

Diskuze k článku

Chcete sledovat diskuzi ke článku e-mailem?
K článku zatím nejsou žádné komentáře. Chcete-li vložit komentář, klikněte na tlačítko Nový komentář.
 
Hledání v článcích

Hledejte například: Austrálie, studium v Anglii, Au-pair, práce v Německu, (jméno agentury), Erasmus, brigáda...oblibene

RSS Odebírat novinky přes RSS/XML

Další články k tématu

Studium v zahraničí

Studium v USA

Nazkušenou.cz on Facebook