Chci si nechat zařídit studium v zahraničí

Seznam našich spolehlivých agentur a škol zajišťujících studium v zahraničí Anglie, Austrálie, Irsko, USA Německo, Velká Británie, EU, Kanada
více informací»

Chci přímo kontaktovat zahraniční jazykové školy

Seznam spolehlivých zahraničních jazykových škol. Angličtina, němčina, francouzština, ruština, španělština…
více informací»

Chci si nechat zařídit práci v zahraničí

Seznam našich spolehlivých agentur zajišťujících práci v zahraničí - krátké pracovní pobyty i zaměstnání, au-pair, letní tábory, práce na farmách…
více informací»

Studium v Rakousku

Pozice němčiny v celosvětovém měřítku sice v poslední době ztrácí, pro obyvatele „srdce Evropy“ ale Německo a Rakousko patří mezi nejbližší sousedy a také obchodní partnery. Studium němčiny přímo v některé z těchto dvou zemí tak může být prospěšné nejen po jazykové stránce.

Na vysokou do Rakouska

Studovat ve Vídni je, zejména pokud bydlíte v jižních částech naší republiky, jakoby jste se vydali za studiu z Ostravy do Brna. Zkrátka kousek. Navíc na většinu oborů nemusíte skládat přijímací zkoušky (neplatí např. pro medicínu), počítejte však s tím, že první ročník je značně prosévací. Navíc je tu školné (okolo 400 EUR/semestr), jehož částku však můžete úspěšně snížit získáním některého ze stipendií. Přečtěte si článek o stipendiích pro studium v Rakousku na vysoké škole

Na střední školu do Rakouska

Rok či půlrok na zahraniční jazykové škole je pro středoškolského studenta přínosem nejen po jazykové stránce. Naučí se samostatnosti, odpovědnosti, pozná nové přátele, kulturu a zemi. Mezi oblíbené země patří samozřejmě USA, ale tam se němčina pochopitelně nestuduje. Navíc mají rodiče svého dospívajícího potomka víc pod dohledem. V případě potíží či nečekaných (např. zdravotních) komplikací není problém do Rakouska zajet.
Přihlášku do programu, který zajišťují agentury, je třeba odevzdat zhruba před měsíců před zahájením školní docházky, která začíná v polovině září (případně v lednu druhý semestr).
Studium na střední škole v Rakousku je finančně náročné, je to však zkušenost, ze které člověk těží celý život.

Klikněte, zavolejte, zeptejte se
kvalifikovaná pomoc s hledáním kvalitního studia v zahraničí

Jazykovky v Rakousku

Minimální délka pobytů obvykle začíná na dvou týdnech. Optimální je však tuto dobu zdvojnásobit, aby byl učební efekt co nejlepší. Kurzy, které připravují na některou z mezinárodních zkoušek z němčiny trvají ještě déle (8 – 12 týdnů). Jazykové školy často organizují dopolední i odpolední běhy kurzů. Ceny u jednotlivých agentur kolísají, setkat se můžete s částkou od 7 000 do 20 000/týden studia. Při objednávce delších pobytů (od čtyř a více) školy poskytují množstevní slevy.

Ubytování vám může zajistit škola, na výběr je mezi bydlením u hostitelské rodiny (což se doporučuje nejvíc), v hostelu či studentských rezidencích.

Část studentů si během studia chce najít v Rakousku práci. Je třeba však počítat s tím, že Rakousko teprve nedávno zrušilo přechodné omezení pro práci cizinců a navíc studenti nemají možnost si legálně najít práci na přivýdělek.


Sdílet tento článek

Byl pro Vás článek užitečný?

  

Diskuze k článku

Chcete sledovat diskuzi ke článku e-mailem?
K článku zatím nejsou žádné komentáře. Chcete-li vložit komentář, klikněte na tlačítko Nový komentář.
 
Hledání v článcích

Hledejte například: Austrálie, studium v Anglii, Au-pair, práce v Německu, (jméno agentury), Erasmus, brigáda...oblibene

RSS Odebírat novinky přes RSS/XML

Další články k tématu

Studium v Německu

Studium ve Španělsku

Nazkušenou.cz on Facebook