Chci si nechat zařídit studium v zahraničí

Seznam našich spolehlivých agentur a škol zajišťujících studium v zahraničí Anglie, Austrálie, Irsko, USA Německo, Velká Británie, EU, Kanada
více informací»

Chci přímo kontaktovat zahraniční jazykové školy

Seznam spolehlivých zahraničních jazykových škol. Angličtina, němčina, francouzština, ruština, španělština…
více informací»

Chci si nechat zařídit práci v zahraničí

Seznam našich spolehlivých agentur zajišťujících práci v zahraničí - krátké pracovní pobyty i zaměstnání, au-pair, letní tábory, práce na farmách…
více informací»

Stipendium na středoškolské studium v USA

Studovat jeden celý rok na střední škole v USA je snem mnoha českých studentů, kteří by rádi zažili nějaké to dobrodružství a vzrušení z poznávání cizí země ještě při střední škole. Bohužel ne pro všechny mladé studenty je tato možnost středoškolského studia v zahraničí cenově dostupná. Právě pro ty však existuje řešení v podobě stipendijního středoškolského pobytu v USA od CCI!

Pokud je studium v USA vaším snem, máte v tom jasno už delší dobu a chtěli byste se do výběrového řízení o stipendium přihlásit rovnou, můžete tak učinit na webových stránkách českého zastoupení Camp Center International, kde mimo jiné naleznete i spoustu užitečných informací, zkušeností studentů či jejich rodičů a aktuálně vypsaných zahraničních studijních pobytů a kurzů.

Pro všechny ostatní zde přinášíme detailní informace o tom, co vše stipendijní roční středoškolský pobyt (High School Scholarship) v USA obnáší a co je k získání stipendia potřeba.

Tak především, studijní pobyty na střední škole v USA jsou určené pro studenty ve věku 15–18,5 let. Je-li vám tedy právě tolik nebo se k tomuto věku blížíte, pokračujte ve čtení směle dále.

Co vše stipendijní pobyt na střední škole v USA zahrnuje

Délka středoškolského stipendijního pobytu v USA je 10 měsíců tj. celý jeden školní rok! Celková hodnota stipendia je 250 000 Kč a tato cena zahrnuje:

 • platby týkající se americké střední školy
 • platby týkající se zajištění prověřené hostitelské rodiny v USA včetně ubytování a stravy
 • zdravotní pojištění po dobu studijního programu
 • zpáteční letenky do USA

Co stipendium nezahrnuje:

 • kapesné po dobu studia
 • poplatek za vystavení víza (na americké ambasádě v Praze)

Co je pro získání stipendia potřeba

Středoškolský student musí při žádosti o stipendium v USA splňovat tyto podmínky:

 • věk před odletem 15–18,5 let
 • prokázání dostatečné znalosti angličtiny v jazykovém testu (pohovor + test)
 • za poslední 3 roky studia nesmí mít horší známku z angličtiny než 2
 • nesmí mít horší průměr známek na vysvědčení než 2,0
 • nesmí mít za poslední 3 roky na vysvědčení známku 4

Pro získání stipendia je nutné projít výběrovým řízením, k němuž se můžete přihlásit zde: Stipendium na středoškolské studium v USA.

Součástí stipendijního výběrového řízení je:

 • osobní pohovor
 • test z anglického jazyka
 • zaslání kopií vysvědčení za poslední 3 roky
 • esej psaná v angličtině (minimum je 900 slov) o tom, proč se chce student zúčastnit studijního pobytu na střední škole v USA

Jak probíhá výběr studenta, který získá stipendium

 • studenta, který získá stipendium, vybírá vždy americká strana na základě výsledků testů, eseje, pohovorů, vysvědčení a doporučení
 • v každém školním roce vyhrává jen jeden student z celkového počtu přihlášených

Pokud jste stále plní zapálení a odhodlaní vycestovat za studiem do Ameriky, máte jedinečnou šanci. V roce 2016 žádalo o stipendium jen 30 studentů z celé ČR a šance jsou tak opravdu vysoké!

Ostatně, nevíme o lepší možnosti, jak si ještě v rámci střední školy procvičit a notně vylepšit svou znalost angličtiny, poznat americkou kulturu, nové prostředí, kamarády a vyzkoušet samostatný život na vlastní pěst, než je studium na střední škole v anglicky mluvící zemi.

Možnost rozšířit si své obzory ještě před tím, než se rozhodnete, jak se svým životem a budoucím studiem naložíte, je neopakovatelnou životní šancí a studium v USA je potom jednou z nejlákavějších možností!

Potřebujete více informací a stipendijním programu od CCI nebo chcete pomoci se studiem či jazykovým kurzem v zahraničí? Obraťte se na CCI – www.cci.cz. Tato agentura vyslala do zahraničí již přes 1000 studentů a právě ona, jakožto české zasoupení Camp Center International, má tyto stipendijní pobyty v USA na starosti.


Sdílet tento článek

Byl pro Vás článek užitečný?

  

Diskuze k článku

Chcete sledovat diskuzi ke článku e-mailem?
K článku zatím nejsou žádné komentáře. Chcete-li vložit komentář, klikněte na tlačítko Nový komentář.
 
Hledání v článcích

Hledejte například: Austrálie, studium v Anglii, Au-pair, práce v Německu, (jméno agentury), Erasmus, brigáda...oblibene

RSS Odebírat novinky přes RSS/XML

Nazkušenou.cz on Facebook