Chci si nechat zařídit studium v zahraničí

Seznam našich spolehlivých agentur a škol zajišťujících studium v zahraničí Anglie, Austrálie, Irsko, USA Německo, Velká Británie, EU, Kanada
více informací»

Chci přímo kontaktovat zahraniční jazykové školy

Seznam spolehlivých zahraničních jazykových škol. Angličtina, němčina, francouzština, ruština, španělština…
více informací»

Chci si nechat zařídit práci v zahraničí

Seznam našich spolehlivých agentur zajišťujících práci v zahraničí - krátké pracovní pobyty i zaměstnání, au-pair, letní tábory, práce na farmách…
více informací»

Přijďte na GAUDEAMUS Praha 2014

Tradiční veletrh pro zájemce o studium proběhne již po sedmé od 28. do 29.1.2014 v Praze v Holešovicích. Těšit se můžete na více jak sto vystavovatelů, bohatý doprovodný program a užitečné informace.

Získejte užitečné informace na jednom místě

Veletrh Gaudeamus je nejvýznamnějším zdrojem informací o možnostech dalšího studia, nejen po maturitě. Návštěvu veletrhu lze doporučit každému studentovi III. a IV. ročníku střední školy a všem zájemcům o celoživotní vzdělávání. Na veletrhu bude zastoupeno 148 samostatných vystavovatelů, 203 fakulta přes 3 000 studijních oborů, které lze studovat v České republice nebo na zahraničích školách. Každý student návštěvou veletrhu získá
  •  vyčerpávající aktuální přehled studijních příležitostí,
  • informace o přijímacím řízení a podmínkách studia,
  • tištěný katalog s kontakty, termíny podání přihlášek a přijímacího řízení,
  • elektronický katalog s rejstříkem studijních oborů a dalšími informacemi o studiu,
  • zdarma poradenství při výběru studijního oboru a účast na všech přednáškách,
  • pro studenty registrované na www.gaudeamus.cz, kteří vyplní on-line dotazník, před návštěvou veletrhu je připraven tištěný návod „Jak na VŠ“ a „Slovníček VŠ pojmů“.
Význam veletrhu a jeho společenská potřeba neustále roste, což se odráží v rostoucím zájmu o veletrh od státní správy, vystavovatelů, diváků i zahraničních subjektů. Veletrhu Gaudeamus věnuje pozornost řada politiků a veřejných činitelů, kteří mu přikládají velký význam. Nad letošním veletrhem převzali záštitu Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České republiky, Rektor Českého vysokého učení technického v Praze, pan prof. Ing. Václav Havlíček, CSc., Hejtman středočeského kraje, pan MVDr. Josef Řihák a další.

Zastoupení i zahraničních univerzit

Veletrh Gaudeamus bude v letošním roce výjimečný složením vystavovatelů, servisem pro diváky a výchovné poradce. Na veletrhu budou tradičně vystavovat téměř všechny české univerzity, vysoké školy a větší vyšší odborné školy. Kromě tuzemských škol bude zastoupeno 28 renomovaných zahraničních univerzit a vysokých škol z 8 zemí, nejenom z členských států Evropské unie. Zahraniční univerzity a vysoké školy přijedou z Dánska, Francie, Německa, Velké Británie, Švýcarska, Kanady, Španělska a Ruska.

V průběhu VII. ročníku veletrhu Gaudeamus budou probíhat dva doprovodné programy. Tradičním doprovodným programem jsou přednášky vystavujících škol, které budou probíhat každý den v přednáškovém sále v pavilonu D. Tématem přednášek jsou podmínky přijímacího řízení a studia ve školním roce 2014/2015.

Dále bude probíhat doprovodný program s názvem „Věda pro život“, jehož cílem je umožnit budoucím studentům nahlédnout do náplně studia a zajímavostí, které se mohou ve škole naučit. Prezentované přírodní jevy, zajímavé poznatky a technologické novinky si návštěvníci mohou sami na výstavišti vyzkoušet. Doprovodný program „Věda pro život“ pomůže studentům při rozhodování o budoucím studiu, rozšíří jejich obzor, přiblíží náplň jejich budoucího studia a zformuje představu o budoucím uplatnění.

V letošním roce bude probíhat již III. ročník doprovodného programu „Tailor-Made Study Abroad“, který je zaměřen na podporu studia v zahraničí. Cílem programu je na základě individuálních požadavků studentů sestavit na míru šitou nabídku studia v zahraničí.

Pro odborné návštěvníky je připraven souhrnný informační set o vystavujících školách a speciální Informační systém pro pedagogy a výchovné poradce. Informační set a systém obdrží každý registrovaný pedagog, po předložení vyplněné volné vstupenky v informačním stánku situovaném v pavilonu D. Informační systém pro výchovné poradce je aplikací na CD, ve které jsou podrobné informace o podmínkách studia, studijních oborech, kontaktech a mnoho dalších důležitých informací o studiu na českých a zahraničních univerzitách, vysokých a vyšších odborných školách. Systém aktuálně obsahuje 655 vzdělávacích institucí a přes 5 800 studijních oborů. Veškeré informace jsou přehledně řazené do rejstříků, přehledů a seznamů.

Termín Evropského veletrhu pomaturitního a celoživotního vzdělávání Gaudeamus Praha 2014 je od 28. do 29.1.2014, každý den je veletrh otevřen pro veřejnost od 8 do 16 hodin. Místem konání veletrhu je Výstaviště Praha Holešovice, pavilony D a E.

Více informací naleznete na www.gaudeamus.cz.


Sdílet tento článek

Byl pro Vás článek užitečný?

  

Diskuze k článku

Chcete sledovat diskuzi ke článku e-mailem?
K článku zatím nejsou žádné komentáře. Chcete-li vložit komentář, klikněte na tlačítko Nový komentář.
 
Hledání v článcích

Hledejte například: Austrálie, studium v Anglii, Au-pair, práce v Německu, (jméno agentury), Erasmus, brigáda...oblibene

RSS Odebírat novinky přes RSS/XML

Nazkušenou.cz on Facebook