Chci si nechat zařídit studium v zahraničí

Seznam našich spolehlivých agentur a škol zajišťujících studium v zahraničí Anglie, Austrálie, Irsko, USA Německo, Velká Británie, EU, Kanada
více informací»

Chci přímo kontaktovat zahraniční jazykové školy

Seznam spolehlivých zahraničních jazykových škol. Angličtina, němčina, francouzština, ruština, španělština…
více informací»

Chci si nechat zařídit práci v zahraničí

Seznam našich spolehlivých agentur zajišťujících práci v zahraničí - krátké pracovní pobyty i zaměstnání, au-pair, letní tábory, práce na farmách…
více informací»

Práce na Islandu

Island je po Velké Británii druhým největším evropským ostrovem. Omýván bouřlivými vodami severního Atlantiku. Na první pohled nehostinný kus země, kde se člověk nachází ve zcela neznámém a nehostinném prostředí a kde všudypřítomný vítr nenechá krajinu ani na chvíli vydechnout. Na druhý pohled se však ocitáte ve světě, v němž můžete nalézt pohádkové duhy nad vodopády, divoké řeky deroucí se mezi skalisky, nekonečné horské ledovce, rozsáhlé sopečné pustiny, lávová pole, soustavy sopek, gejsírů a horkých pramenů.


© Pavel Čeliš

Práce na Islandu a administrační náležitosti

Na podzim roku 2006 začala česká stavební firma realizovat projekt Héđinsfjörđur na Islandu. Jedná se o realizaci dvou tunelových komplexů v horském pásmu Tröllaskagi (země Trollů) na severu ostrova v kraji Norđurland. O práci na uvedeném projektu jsem ve firmě projevil zájem a byl jsem zařazen do projektového týmu, který vlastní stavbu realizuje.

Pro práci na Islandu není nutné vízum, země rovněž spadá do tzv. Schengenského prostoru a stačí tedy na tamních úřadech požádat o pracovní povolení, které je se vydává zpravidla na tři roky s následnou možností jeho prodloužení. Každý, kdo dostane k práci na Islandu od tamních úřadů povolení obdrží kartičkou se svým osobním číslo, tzv. „kennitalas“. Pracovní povelení nám zprostředkoval zaměstnavatel včetně zdravotního pojištění. Doma v Česku však bylo nutné se prozatím odhlásit se zdravotního systému pojištění a být plně pojištěn na Islandu, na případné návštěvy doma pak stačí připojištění na danou dobu pobytu.

Příprava na cestu na Island

Není nutné se na cestu na sever nijak zvlášť připravovat, určitě se ale vyplatí přibalit pár teplých a hlavně nepromokavých věcí s sebou. Dobré boty jsou pro toho, kdo chce poznat alespoň zlomek islandské krajiny nutností. Já osobně jsem si doma zakoupil dobrou a přehlednou mapu a vytipoval si přírodní zajímavosti, které jsem chtěl navštívit.

Islanďané běžně používají při cestách nepřehledným terénem satelitní navigace, pokud ji člověk vlastní, neměl by ji zapomenout. Člověk na Islandu by se měl připravit na častý déšť a mlhy. V zimě pak sněžení. Zejména sever ostrova, který je jen těsně pod hranicí polárního kruhu má počasí velmi nestálé.


© Pavel Čeliš

Pobyt na Islandu

Pobyt na Islandu, již od svého počátku musí být pro každého středoevropana velkou neznámou. Země a lidé jsou izolovaní od okolního světa, mají své zvyky a tradice, a pokud člověk těmto zákonitostem neporozumí, tak si bude jen velmi těžko zvykat. Ale i přes drsné podmínky pro život jsou islanďané usměvaví a přátelští lidé, se kterými se vám bude velmi dobře spolupracovat a zůstanete-li na ostrově poněkud déle, jako já, tak vás velmi brzy přijmou mezi sebe.

Mluví se zde islandštinou, jazykem dávných obyvatel ostrova Vikingů, ale s téměř každým se zde rovněž domluvíte anglicky. A pokud párkrát navštívíte některou ze zapadlých rybářských hospod třeba na severu země a budete-li mít možnost popovídat si s někým neznámým, ihned pochopíte, jak jsou rádi, že je o ně zájem, že chcete vědět něco málo o nich a o jejich životě. Islanďané působí velmi dobrým dojmem.


© Pavel Čeliš

Moje zaměstnání na Islandu

Naše firma pracuje v městečku Ólafsfjörður, které leží asi hodinu cesty od druhého největšího města na Islandu Akureyri. Je to vlastně malá rybářská vesnice, která se nachází u malebného fjordu a je vklíněna mezi štíty hor. Častokrát byla v minulosti uvězněna pod přívaly sněhu, izolována od okolního světa a přístupná pouze po moři. Právě snaha islandské vlády o lepší dostupnost takto izolovaných měst vede k budování okružní silniční komunikace podél ostrova. Mnohé cesty jsou rovněž nepřístupné v zimních měsících, a proto se razí desítky kilometrů tunelů pod horami, staví mosty a silnice přes horské bystřiny.

My realizujeme spojení k sousednímu městu Siglufjörður, které leží vzdušnou čarou asi 15 km, ale v zimě vám cesta zabere bezmála 4 hodiny. Ubytování a veškeré vybavení, jako jsou například skladovací haly, máme nedaleko města, těsně na úpatí hor, kterými bude v budoucnu procházet tunel. Celý komplex kde bydlíme byl vybudován na začátku stavby, jedná se o malé dřevěné buňky, které jsou sestavené do sebe a tvoří celistvý ubytovací kemp s kuchyní a jídelnou. Ubytování je to skromné, ale čisté a velice solidní.

Náš pracovní režim nám umožňuje mít volné víkendy, případně nějaká náhradní pracovní volna, která se vždy snažíme využívat k cestování a poznávání ostrova. Pestrost a četné možnosti k výletům skýtá zejména léto s dlouhým slunečním svitem. Zimy jsou naopak temné a k cestování nevhodné. Proto téměř veškeré mé zážitky a zkušenosti se váží k období léta až podzimu, kdy můžete i přespávat volně venku v krajině, stanovat při termálních pramenech, které vám po ránu zajistí dostatečný luxus v podobě horké koupele.


© Pavel Čeliš

Horké koupele a ledovce

Každý, kdo chce poznat Island, nesmí nechat doma plavky. Koupat se pak dá zejména u „Muchničkového jezera“ Mývatn, kde vás rovněž uchvátí čilý ptačí život, že téměř zapomenete na štiplavý zápach síry a dotíravý hmyz. Mezi největší atrakce patří určitě tzv. „Golden Circle“, což je vlastně okruh přes jihozápadní část ostrova, kde se nachází světoznámý Geysir (dal jméno všem dalším gejsírům), dále pak zlatý vodopád Gullfoss, který jako něco nadpozemského padá přes dva skalní stupně do hlubokého kaňonu. Nedaleko je také historické sídliště Ϸingvellir, kde byl založen první parlament na světě. Říká se, že nejkrásnější koupaliště mezi Evropou a Amerikou je v tzv. „Bláa Lónnid“ (Modrá laguna).

Dalším nezapomenutelným zážitkem jistě bude pro každého túra po ledovci Vatnajökull, což je největší evropský ledovec, ze kterého lze spatřit monumentální horskou krajinu Islandu a ploché písčiny až k vodám Atlantiku. Na Islandu je opravdu nepřeberné množství přírodních krás, snad jen ještě sopka Askja, propast Ásbyrgi, skalní stěna Látrabjarg a pohled na ledovcem pokrytou vyhaslou sopku Snæfellsjökull by neměl žádný z návštěvníků Islandu vynechat.

Mimo pevninu, ve vodách Grónského moře, pak lze zejména z jara pozorovat velryby. Mezi nejznámější místa patří městečko Húsavík, dále pak Óslavík nebo i přístavy jihozápadně od Reykjavíku.

Návštěva Reykjavíku

Hlavní město ostrova Reykjavík je další šancí pro každého návštěvníka ostrova zažít zábavu, vždyť zde žije téměř polovina ze všech 300 tisíc obyvatel Islandu. V Reykjavíku pak jistě stojí za návštěvu Národní muzeum Islandu. Zde se seznámíte s nejstaršími dějinami Islandu v průběhu vikingské doby až k pozdní islandské lidové kultuře. Rovněž se zde dozvíte, že prvním objevitelem Ameriky byl Leifur Eriksson. Jeho památník stojí naproti kostela Hallgrímskirrke.

Z věže kostela je nádherný výhled na město, stejně tak jako z otáčivé restaurace Perlan, která se za necelou hodinu otočí o 360 stupňů. Je to jakási futuristická skleněná kopule postavená na pěti lesknoucích se cisternách s horkou vodou. No a zcela jistě mohu doporučit procházku po Reykjavíku večer, kdy město žije rozličnými hospůdkami a bary, kam za zábavou proudí denně řada místních, ale také nemalá část cizinců.

Každému kdo navštíví Island trvá alespoň několik dní, než si utřídí své dojmy. Tak moc se charakter zdejší krajiny liší od toho co známe z Evropy. Může se vám zdát, jako byste se ocitli v úplně jiném světě, na zcela jiné planetě. Uhrančivost a mocnost toho všeho vás nutí na zdejší krajinu a na život pohlížet trochu jinak. Cesta na Island bude pro každého neopakovatelným zážitkem, kterou mohu každému vřele doporučit.

Autor: Pavel Čeliš

Další nformace najdete v článku práce na Islandu

Informujte se o možnosti vrácení daní při práci v zahraničí.


Sdílet tento článek

Byl pro Vás článek užitečný?

  

Diskuze k článku

Chcete sledovat diskuzi ke článku e-mailem?
zdravim
Autor: olda (05.04.2009)
Ahoj, chci se zeptat,nedelas nahodou pro Metrostav? Protoze ja v lete 2008 byl na farme asi 25 km od Siglufjorduru a byli tam cesi razici tunely a muj sef mi rikal, ze obcas shanite cunika na grilovacku, a ackoliv jsem byl obcas v Siglufjorduru, tak jsem zadneho krajana nepotkal. No nic, jel bych tam znova a klidne i makal zas na farme, stoji to opravdu za to!!
Re: zdravim
Autor: Pavel (11.04.2009)
Ahoj, pokud jsi byl na farmě kousek od Siglu, tak je škoda, že jsi nikoho nepotkal, Metrostav skutečně tunely razí. I když vlastně minulý týden byla prorážka tunelu ze směru od Ólafsu, takže jsou hotové. Rád bych se zaptal, jaké to na té farmě vlastně bylo a jak jsi se tam dostal?
Re: zdravim
Autor: petr (13.04.2009)
nemate nejaký tip na práci? 3 roky jsem v norsku a chci se podívat na island.


Díky
I love Island
Autor: Barbucha (04.11.2009)
Zdravím všechny kdo jako já podlehli kráse Islandu:)!!!
Už asi 10let toužím dostat se tam.... Má finanční situace však není vůbec příznivá....I přesto že má profese(grafik)by mohla působit jako lukrativní nemohu v ČR najít práci...Na Islandu bych chtěla i žít a to z celou mou rodinou, jestli někdo víte jak nejlevněji se tam dostat a získat povolení k pobytu sem s tím.....
Autor: (14.04.2009)
svet
Autor: jana_bila@yahoo.com (18.04.2009)
ahoj
Zajimalo by mnekdybych chtala zit na v Islandu,
jestli by nebyl vlky problem sehnat praci i treba na farme.Dekuji za odpoved.S pozdravem Jana
ahoj vsem
Autor: Olda (20.04.2009)
Tak jsem psal Pavlovi na ten mail a prej address does not exist...
No nic, pro vsechny,www.ninukot.is, tam se podivejte, tam je ted moznost dostat se na farmu, vetsinou se dela cely tyden, ale zalezi na domluve, naplni byva starani se o zvirata, priprava sena na zimu, dojeni, kdyz maji kravky.
Ubytovani byva zadarmo na farme a jidlo spolecne s farmari, taky zadarmo. Plus okolo sta tisic ISK mesicne do kapsy. Pobyt tak 5 az kolik vam reknou mesicu, treba i roky v kuse. Ja to mel domluveny na 5 mesicu a i mi propadl pas, tudiz jsem mel trochu obavu jestli se dostanu dom, ale nastesti to moc neresili.
Jinak lidi jsou skveli, anglicky neni problem, pomuzou, poradej, nic nehrotej, pohoda.
Na Euresu jsou ted nejaky inzeraty na farmy a jeste neco, tak to zkuste tam.
Jen pronajmy ve mestech jsou brutalne drahy, v jednom cloveku je to dost na hrane, v takovym pripade zapomente na nejaky uspory.
Oldas.
Re: ahoj vsem
Autor: Oldas (20.04.2009)
Ale na farme je to pohoda, sice se maka porad, ale zadna drina, jsou tam prestavky na jidlo, nikdo me nebuzeroval ze to musi bejt hned hotovy atd, proste co je potreba.
Na sousedni farme byl jeden madar a ten uz tam je dva roky a nehodla se vratit v nejblizsi dobe domu. Bohuzel nemam na nej mail, mohli byste psat primo jemu. Ale jak rikam, je to opravdu dobra zkusenost, muzu opravdu doporucit. Ovsem pokud jde nekomu jen o penize, tak to nema moc cenu, miliony tam nevydelate. Ale jako misto pro zivot je to uzasny.
Re: ahoj vsem
Autor: Oldas (20.04.2009)
Ale na farme je to pohoda, sice se maka porad, ale zadna drina, jsou tam prestavky na jidlo, nikdo me nebuzeroval ze to musi bejt hned hotovy atd, proste co je potreba.
Na sousedni farme byl jeden madar a ten uz tam je dva roky a nehodla se vratit v nejblizsi dobe domu. Bohuzel nemam na nej mail, mohli byste psat primo jemu. Ale jak rikam, je to opravdu dobra zkusenost, muzu opravdu doporucit. Ovsem pokud jde nekomu jen o penize, tak to nema moc cenu, miliony tam nevydelate. Ale jako misto pro zivot je to uzasny.
Island
Autor: jiří (23.04.2009)
jsou na Islandu hezké holky?..a jaké se tam nosí kalhotky?
Re: Island
Autor: Pavel (09.05.2009)
jaké nosí kalhotky opravdu nevím...
Re: Island
Autor: peter (03.07.2014)
holky nosi zateplene kalhotky :-)
Zeny
Autor: Oldas (23.04.2009)
Zdravim, tak islandanky jsou vetsinou modrooocky a prevazujou blondaty. Samozrejme jsou tam vsecky typy, vetsinou jsou hubeny,ovsem jsou i vyjimky. Ale v pohode, o spodnim pradle nic nevim, ovsem je to vyspela zeme, tudiz asi nenosej palmovy listy a jsou velmi kamaradsky, hlavne ve mestech, chlastaj, hulej a tamto taky, takze je-li zajem sexualni turistiku, tak neni problem.
Autor: oldas (23.04.2009)
Zdravim, vetsinou modrooky, celkem hezky a nevim co nosej, ale neni problem ve meste nejakou dostat do pelechu, chlastaj a hulej asi jako ostatni narody. Takze nic pro me.
mesic na Islandu
Autor: Linda (04.05.2009)
Ahojte, chtela bych tak mesic pobyt na Islandu - idealne z toho i chvilku pracovat..kam byste mi doporucili jet a co bych mela videt za krasy?
Re: mesic na Islandu
Autor: Pavel (09.05.2009)
Ahoj,
určitě je dobře pokud chcete na měsíc navštívit Island, ale nevím jestli je šťastné spojit práci a cestování. Ale i tak to určitě bude bezvadná zkušenost. Co se týče míst, která se dají doporučit, tak na Islandu jich je opravdu spousta. Například mě se moc líbylo navštívit ostrov Grímsey, jediné místo, které leží za polárním kruhem. Na Grímsey se dá dostat lodí z Dalvíku a pokud budete mít jen trochu štěstí, dají se po cestě pozorovat velkryby. Samotná návštěva Reykjavíku je také jedna z věcí, která bych doporučil, a právě tady by asi byla největší možnost najít i práci. No a pokud se Vás láká koupání v horkých pramenech, tak je jedno zapomenuté místo cestou na Západní fjordy (rovněž fantastické místo), na Isafjordur, kde se dá kout pod horami v malé laguně a je to opravdu romantické a dech beroucí zárověň. Ostatně jako celý Island...
Ať se Vám daří a kdykoli se můžete ozvat.
Pavel
Other jobs
Autor: Ivan (24.05.2009)
Ahoj, hledám práci na léto (červenec - srpen, případně i září) ale s tím, že si chci zlepšit angličtinu. Mluvím docela plynule, ale i tak to je spíše školní/chatová angličtina a já bych ji rád tímto zdokonalil. Proto mě zajímá, nakolik je obtížné a jak se dá sehnat práce na Islandu v gastronomickém oboru, nejlépe barman.. Jelikož chci práci, kde budu dost mluvit s lidmi a reagovat na ně.
farma
Autor: Oldas (29.05.2009)
Ted dam do placu info, za ktery si lide nechavji platit, aspon nekteri, na mailu je farmar, u ktereho jsem pracoval, treba jeste shani cloveka na leto nebo by mohl vedet, kdo by treba potreboval v okoli, jmenuje se Johaness, ale postu vyrizuje zena Hjordis.
Autor: Pavel (02.06.2009)
Ahoj přátelé a kamarádi

koukněte na: www.islandklub.com/

a vsobotu přijďte na ISLANDSKÝ DEN!!!
ZDRAVÍ PAVEL
Autor: Eliška Malá (04.06.2009)
Ahoj, jsme pár (já 22let a přítel 27 let) a hledáme práci v zahraničí. Znalost německého jazyka a anglického jen částečně. Jsme ochotni se učit jazyky. Když jsme si četli váš pobyt na farmě, strašně nás to zaujalo a moc se nám to líbilo. Nesehnala by se tam nějaká práce pro nás oba? Moc děkuji za jakoukoliv odpověď.
S pozdravem Eliška (emala@seznam.cz)
mdza
Autor: Fero (06.06.2009)
aky je priemerny plat na Islande?
Re: mdza
Autor: Pavel (06.06.2009)
Pruměrná hodinová mzda je 1200 ISK, ale to je minimální a má se zvyšovat co nevidět... :-)
Do Reykjaviku
Autor: Jan Valdman (09.08.2009)
Pekny clanek, s chuti jsem si precetl. Mam od listopadu 2009 misto v Reykjaviku na Universite, tak se docela tesim. Bydlite tam nekdo? Jeste mam dotaz: Je lepsi si koupit auto v CR a privezt pres Dansko na trajekt, nebo si poridit rovnou tam. Asi se plati dost vysoka dan, ne? Sam jsem v Norsku, kde muze clovek pouzivat jeho ceske auto rok po registraci.

Zdravim z Bergenu, JV
Autor: Hurá ven (15.08.2009)
Ahoj chtěla bych se zeptat, co a kde si musím oběhat na tamních úřadech, když tam hodlám pobýt jenom tři měsíce. Moc bych vám byla vděčná za odpověď
Re:
Autor: Oldas (15.08.2009)
Dle mych chabych zkusenosti ani nebudes potrebovat Kennitalu, coz je cislo soc.poj, jestli tam nejedes makat, tak nemusis mit nic, je to stejny jako EU. Ja ani nemel tu policejni registraci ci co to ma byt po trech mesicich pobytu a nikoho nic nezajimalo, i mi v pohode poslali E301 do CR.
Re: Re:
Autor: Hurá ven (16.08.2009)
já bych tam chtěla jet právě pracovat, ale když jsem si scháněla informace, hodněkrát se tam vyskytovalo při pobytu nad 3 měsíce nutná povinná registrace a tak. No a já jsem právě nevěděla jestli je to nutný i když tam nebudu tak dlouho.
Kennitala
Autor: Oldas (16.08.2009)
Aha, tak to musis mi tu kennitalu, aplikacka je tady www.thjodskra.is/med…
a jak vidis je to jednoduchy, me trvalo tyden, nez mi prisla zpet od uradu, zadna byrokracie ani uredni buzerace.
S tou registraci na policajtech a povolenim nevim, opravdu jsem nemel ani jedno a nikdo nic neresil, mozna proto, ze to byla farma kdesi na konci sveta a vsichni se tam znaji a vedi jak to chodi, ve meste jsem byl asi trikrat behem peti mesicu, ale uprimne ani mi to moc nevadilo, docela ti zavidim, podival bych se tam zase...
informace
Autor: dit (17.08.2009)
Ahojky všichni! vidím, že většina tady má už nemalé zkušenosti z cestováním. Chtěla bych se vás zeptat, jestli máte někdo zkušenosti s vyřizováním všech těch papírů až na tamních úřadech. Myslím tím především Island, Norsko a Irsko. Jestli jsou tam vstřícní a ochotní, jestli jsem tam schopna se s nimi domluvit tou naší školskou angličtinou, a tak. Předem děkuji za jakékoliv infrormace
Re: informace
Autor: Oldas (18.08.2009)
Se skolni anglinou neni problem, i kdyz se pri jejim pouzivani clovek citi trochu blbe, protoze domorodci mluvi hodne dobre :-).
A co se tyce uradu je to pohoda, ne takova byrokraticka buzerace jako u nas, otevreno dokonce pet dni v tydnu, uprimne moc cizincu tam nejezdi makat a ted obzvlast, ale to pochopite, az zazijete tri dny trvajici vichrici :-).
Re: informace
Autor: Milan (17.10.2009)
Ahoj,po prijezdu do Irska potrebujes ziskat tzv. PPS number(pod timto cislem te eviduji na financnim urade,pracaku,socialce atd.)K tomu aby jsi ho ziskala potrebujes adresu bydliste respektive doklad napr.o zapalceni plynu,najmu a pod.Tim dolozis,ze na adrese skutecne bydlis.Az dostanes PPS number tak si musis otevrit ucet v bance.A pak hura hledat praci.Hodne stesti.
Re: Re: informace
Autor: Lukas (29.10.2009)
stačí se ubytovat v hostelu :-)
vlastní zkušenost, pošta ti pak prijde tam....vlastni zkusenost
prace
Autor: kaske (17.08.2009)
Zdravim chtel bych vedet kolik si tak vyděláš. A taky jak si se tam dostal?
Re: prace
Autor: Oldas (18.08.2009)
S penezma je to ted dost... spocitej si to, za 180 ISK dostanes 1 ecko...
Tudiz budes-li mit 150 000 ISK cistyho, tak si to podel a vis na cem jsi, plus tam neni uplne levno... hlavne pronajmy jsou docela sila, ovsem ted mluvim jen o Akureyri, nevim jak je to v Reykjaviku, tam jsem moc nebyl.
A da se tam dostat z Kodane do Akureyri pres leto to ale jen lita a nebo treba z Berlina do Reykjaviku, lita to i odjinud, ale tohle byla moje volba, nejlevnejsi je Iceland express.
A ja mel kontakt primo na farmu, kde jsem se primo domluvil se sefem co a jak, takze zadnej ojeb pres tri lidi a sest agentur, da se najit neco na netu, ale musi se trochu vic hledat. Zkus eures, ale ne tu ceskou mutaci, tam je prd.
Pes
Autor: Jesse (16.09.2009)
Ahoj, chtěla jsem se zeptat jestli někdo tady má zkušenosti s hledáním práce, když jedete se psem. Nebo jestli se s tím někdo už nějak setkal. Zajímalo by mě jak je obtížné si najít práci, kde by zaměstnavatelům nevadil chlupáč, myslím tím na farmách a tak podobně. Dík za odpověď
Re: Pes
Autor: karolína (28.04.2010)
pozor, v reykjavíku vůbec není povoleno mít psa!
Pes
Autor: Jesse (16.09.2009)
Ahoj, chtěla jsem se zeptat jestli někdo tady má zkušenosti s hledáním práce, když jedete se psem. Nebo jestli se s tím někdo už nějak setkal. Zajímalo by mě jak je obtížné si najít práci, kde by zaměstnavatelům nevadil chlupáč, myslím tím na farmách a tak podobně. Dík za odpověď
Re: Pes
Autor: Oldas (17.09.2009)
Ahoj, co bylo aspon receno me farmarem, tak po prijezdu by musel pes projit karantenou, protoze tam diky izolaci nemaji zadny psi nemoci a ta karantena by byla urcite v radu tydnu, ale asi bude lepsi napsat nekam na jejich ministerstvo ci tak neco, tohle info je jen "jedna pani povidala..."
U farmaru vedou border kolie a ty se snesou si myslim s kazdym psem.
Re: Re: Pes
Autor: Jesse (17.09.2009)
Mockrát ti děkuji za odpověď.
A myslíš si, že tamní farmáři by tedy neměli býti zásadně proti?
Re: Re: Re: Pes
Autor: Oldas (18.09.2009)
Myslim ze tem to bude jedno, border kolie byly v pohode, s ostatnimi psy se snasely v pohode, spis to papirovani s karantenou a nevim jak s letadlem, ale hodne stesti, zkus ninukot.is nebo nunikot. is, a treba jim napsat ohledne pejsa a uvidis.
minimalni mzda
Autor: Marketa (01.10.2009)
caute lidi, porad hledam na internetu jaka je minimalni mzda na Islandu a nemuzu se dohledat..a hlavne kdyz jsem nasla neco tak jsem nevedela jestli je to uz cista mzda bez dani a vsech poplatku(pojisteni..)Nevite nekdo jaka je tam ted minimalni mzda prosim?
Re: minimalni mzda
Autor: Oldas (02.10.2009)
Tak minimalka tam neni nikde stanovena, kazdej obor je jina a zalezi na konkretnim pripadu jestli napisou je-li to cistyho nebo hrubyho, ale na vydelani to tam ted rozhodne neni, kurz je porad 180 ISK za jedno ecko...
stavebnictvi
Autor: morgana12@seznam.cz (12.11.2009)
Ahoj, rada bych se zeptala, jak to vypada na Islande s praci v oblasti stavebnictvi-strojni omitky a pod.Pritel by tam jel rad pracovat a chtela bych mu pomoct neco najit, tak se ptam:-)..
Zdravim z Reykjaviku
Autor: JV (12.11.2009)
Uz jsem tady pres tyden, tak se podelim o par zkusenosti. Protoze uz jsem mel misto dopredu domluvene (delam na Uni Iceland), pridelili mi Kenitallu hned do druheho dnes, tax card ma prijit dneska. Protoze jsem predtim bydlel rok v Norsku v Bergenu, kde trvalo prileni jejich Foedselnr. tak 2 mesice, nemuzu si vubec stezovat. Banku jsem mel vyrizenou do druheno dne, v Norsku to opet tak mesic a pul trvalo. Oproti Norsku, kde je neskutecny bordel tady v mem pripade funguje vse absolutne v poradku. Pokud jde samozrejme o penize, platy na Islandu dostavaji mezi CR a zapadni evropu, takze o vydelky tady nepujde. Do konce roku se bude take resis, zda se zvednou dane. Kvuli penezum se lidi nejezdete. Priroda je nadherna a vzduch cistej a to i na nejrusnejsich ulicich Reykjaviku. Je tu nekdo kolem?
Prosba o radu...
Autor: Vendulka Prchalová (15.12.2009)
Z ostatních příspěvků jsem pochopila že mnoho z vás už na Islandu nějakou dobu žilo a procovalo. Moc bych si přála letošní léto v téhle kouzelné zemi strávit, ale jelikož jsem studentka znamená to pro mě zároveň tam pracovat, ne ani tak za účelem vysokých výdělkůnedaří, ale splnění mých základních životních potřeb. Bohužel se mi nedaří najít žádnou sránku, nebo něco, kde by byla jakákoli nabídka na práci na tomhle prapodivném ostrově. Proto vás prosím o radu...
Re: Prosba o radu...
Autor: Barbora - NaZkušenou.cz (16.12.2009)
Dobrý den,
v článku Práce na Islandu www.nazkusenou.cz/pr… Najdete podrobnosti podmínkách práce a taky odkazy na nabídku volných míst v angličtině i islandštině. Přeji hodně štěstí při hledání práce! :)
Autor: Kiko (11.01.2010)
ahoj, chtěla bych se zeptat těch co se už vydali někam za prací, jak vyřešili zdravotní pojištění, po dobu co si hledali v cizině zaměstnání. Platili jste si ho sami? Mockrát děkuji za odpevěď.
Re:
Autor: Oldas (12.01.2010)
Tak kdyz jedes jen v eu, tak po dobu co si hledas praci na miste jsi kryta pojistenim z cr automaticky. Jak zacnes makat a tudiz platit zdravotni v zemi kde makas, tak uz jsi kryta jejich systemem, ale pro jistotu je dobry si tam vyzadat jejich kartu EHIC.
A mimo EU si musis źaplatit pojisteni u nejaky komercni pojistovny a potom to dolozit na cesky zdrav. pojistovne, ze jsi byla pojistena, jinak ten cas budes muset zpetne doplatit. Jako treba ja po Islandu, z oficu miu prislo, ze jsem tam nebyl zdravotne pojisten, tudiz jsem caloval...
Pojedte nekdo do Kanady, jsem tu a kamos za par tydnu odjizdi, prace je tu hafo.
Re: Re:
Autor: Kiko (15.01.2010)
Děkuji za odpověď.
A nabízí Kanada?
Re: Re:
Autor: Dave (23.05.2011)
Nazdar Oldo, diskuse uz je trochu starsi....Zaujimalo by mna,ci si este stale v Kanade? Rad bych to tam skusil....nvm ci tam este si vic jak po roku ;) Dik
..
Autor: Honza (24.08.2010)
nazdárek všem... jsem na Islandu již druhým rokem s přítelkyní, pracujeme v hotelu na jihu ostrova.. chceme se přestěhovat na podzim do Reykjavíku a najít si práci tam..život na vesnici už ne :-) . ale jinak práce pohoda.. Rád bych touto cestou oslovil Čechy, kteří žijí na Islandu, mohli bychom zajít na pivko a pokecat pěkně česky :-)). tak zatím.. můžete psát na
NINUKOT
Autor: Peta (23.05.2011)
Ahojte lidicky, je tu nekdo, kdo pracoval pres Ninukot? Jestli jo, ozvete se mi prosim na mail . DIKY
Ahoj Vsem
Autor: Adam (18.07.2011)
Ahoj vsem lidem kdo maji Island radi. Byl sem tam za praci a delal sem tam odborny rezani a vrtani do zelezobetonu. Prace sice narocna, ale zato docela dobre placena. Po tom co nastala financni krize tak sem musel opustit ostrov i s celou bandou protoze prace vubec nebyla. Pral bych se tam jednou vratit akorad ze nemuzu nic sehnat. Byl bych rad za kazdou radu ci navrh na praci. Nevadi me casove ani fyzicky narocne prace. Dekuji moc.
Re: Ahoj Vsem
Autor: Adam (18.07.2011)
ajdamovic@seznam.cz
práce na farmě - Hjardarfell
Autor: zdeci (01.05.2012)
Zdar, jak to funguje na jedné farmě na západě, můžete zkouknout na stránkách: zdeci.webnode.cz/. Jako je to tu divočina, co si budem nalhávat, 80 % Čechů by s tím mělo veliký problémy, to bez debat. Ale záleží hlavně na lidech a já chytnul extra škrty a workoholiky, však zatím stíhám a mají se co ohánět, aby mi stačili :-)
Island - kontakt
Autor: JanKares@seznam.cz (13.11.2012)
Ahoj, hledám tu kontakt na někoho, kdo ná zkušenosti s prací na Islandu. Nehledám práci, ale pouze kontakt pro výměnu informací.
Díky
JK
Autor: martina (22.02.2013)
ahojte s priatelom by sme toto leto chceli ist na island pracovat mame zaujem o pracu na farme ak mate na niekoho kontakt pripadne nam viete nejak poradit budeme vdacny za vsetky info dakujeme
Re:
Autor: martina (22.02.2013)
mail :
Re: I love Island
Autor: přestěhování s rodinou (24.12.2014)
ahoj
přemýšlíme s manželem(spíše jsme už rozhodnuti), že bychom se přestěhovali právě na Island. Máte s tím někdo zkušenosti? Samozřejmě, že jako předvoj by jel manžel na pár měsíců - zajistit si práci, najít bydlení atd. Pak bych vyrazila s dětmi. Myslíte, že to je reálné? Všude čtu o sezonních pracích, ale co takhle celoročně? Kolik tak stojí bydlení pro rodinu? Je lepší auto koupit zde nebo tam? Pokud někdo máte nějaké zkušenosti, co by jste mi poradili atd, pak mi prosím napište na .. navíc máme psa, kterého bychom chtěli vzít sebou, ale co čtu, tak to je asi problém. Je to pibulka.. díky moc všem, kteří mi pomohou
 
Hledání v článcích

Hledejte například: Austrálie, studium v Anglii, Au-pair, práce v Německu, (jméno agentury), Erasmus, brigáda...oblibene

RSS Odebírat novinky přes RSS/XML

Zkušenosti našich čtenářů

Moje cesta do Norska

Nazkušenou.cz on Facebook