Chci si nechat zařídit studium v zahraničí

Seznam našich spolehlivých agentur a škol zajišťujících studium v zahraničí Anglie, Austrálie, Irsko, USA Německo, Velká Británie, EU, Kanada
více informací»

Chci přímo kontaktovat zahraniční jazykové školy

Seznam spolehlivých zahraničních jazykových škol. Angličtina, němčina, francouzština, ruština, španělština…
více informací»

Chci si nechat zařídit práci v zahraničí

Seznam našich spolehlivých agentur zajišťujících práci v zahraničí - krátké pracovní pobyty i zaměstnání, au-pair, letní tábory, práce na farmách…
více informací»

Kolik stojí balík do..? Megatabulka poštovného do 25 států

S rostoucí oblibou cestování, výměnných pobytů a pracovních stáží řeší stále více lidí, jak poslat co nejlevněji balík do zahraničí. Časy, kdy jedinou možností byla Česká pošta, jsou nenávratně pryč. Dnes na českém trhu působí hned několik dopravců.

Abychom vám usnadnili výběr toho správného, sestavili jsme pro vás přehled cen poštovného. Díky tomu budete mít jasnou představu, za kolik se dá balík doručit, a nenecháte se od přepravní společnosti oškubat.

V tabulce je uvedeno 25 států, kam Češi posílají zásilky nejčastěji. Uvedené ceny jsou pro 5kilový, resp. 15kilový balík, jak je vypočítala kalkulačka na webu Delibarry.com. Nelekněte se vysokých cen, většina posílaných zásilek bývá lehčí.

Poštou nelze poslat všechno

Dávejte si pozor, co posíláte. Každá země má trochu jiné podmínky, ale obecně platí: vyvarujte se posílání zbraní, chemikálií, drog, ale také osobních dokladů, aktivovaných platebních karet či hotovosti.

Ve většině případů je zakázáno také posílání uměleckých děl, tabáku, alkoholu a obecně všech netrvanlivých potravin. Hodně záleží na benevolenci celních úřadů, je ale lepší na štěstí nespoléhat, protože byste o takovou zásilku mohli přijít – celníci by ji zabavili.

Jaká konkrétní omezení platí pro jakou zemi najdete na tomto odkazu:
http://dct.dhl.com/aboutDuty?dstCntry=XX

Místo XX vložte dvoumístný písmenný kód země, do které chcete posílat. Kód najdete v tabulce, nebo zde.

Zobrazí se vám seznam všech komodit, které je a není nutné proclít, ale také regulované a zakázané komodity. Když se seznamem budete řídit, zásilka by měla bez problému dorazit na místo určení.

Zjistěte poštovné vašeho balíku

Zjistit cenu vašeho balíku není vůbec těžké, dopravci mívají na svých stránkách kalkulačky. Často jsou ale velmi komplikované či schované uvnitř webu. Často také ukazují vyšší cenu, než za kterou se dá zásilka doručit.

Námi vyzkoušená kalkulačka na stránkách Delibarry.com je velmi jednoduchá. Abyste zjistili cenu poštovného, stačí vyplnit cílovou destinaci, rozměry a hmotnost. A když budete s cifrou spokojeni, můžete přepravu rovnou objednat a zaplatit. S balíkem nemusíte nikam chodit, Delibarry si pro něj přijede k vám domů.


Sdílet tento článek

Byl pro Vás článek užitečný?

  

Diskuze k článku

Chcete sledovat diskuzi ke článku e-mailem?
Autor: ZELENÁ (10.04.2019)
Děkuji za sdílení cen podle hmotnosti, což je velmi užitečné
 
Hledání v článcích

Hledejte například: Austrálie, studium v Anglii, Au-pair, práce v Německu, (jméno agentury), Erasmus, brigáda...oblibene

RSS Odebírat novinky přes RSS/XML

Nazkušenou.cz on Facebook