Chci si nechat zařídit studium v zahraničí

Seznam našich spolehlivých agentur a škol zajišťujících studium v zahraničí Anglie, Austrálie, Irsko, USA Německo, Velká Británie, EU, Kanada
více informací»

Chci přímo kontaktovat zahraniční jazykové školy

Seznam spolehlivých zahraničních jazykových škol. Angličtina, němčina, francouzština, ruština, španělština…
více informací»

Chci si nechat zařídit práci v zahraničí

Seznam našich spolehlivých agentur zajišťujících práci v zahraničí - krátké pracovní pobyty i zaměstnání, au-pair, letní tábory, práce na farmách…
více informací»

Jazykové kurzy v Austrálii

Chcete-li o prázdninách věnovat dva týdny intenzivní výuce angličtiny v prostředí rodilých mluvčích, vyberte si raději jazykový kurz v Anglii či na Maltě. Je jasné, že kvůli čtrnácti dnům nemá smysl letět na druhou půlku zeměkoule. Studium v Austrálii však oceníte v případě, že studiu angličtiny, cestování či práci hodláte zasvětit celé léto.

Výběr jazykového kurzu a školy v Austrálii

Rozhodnutí, kde a co vlastně budete na jazykovce studovat je samozřejmě kromě vašich osobních preferencí a požadavků také závislé na časových možnostech a financích. Před konečným výběrem je dobré zvážit následující body
odpovídá vybraný kurz mému požadovanému zaměření, pokročilosti, intenzity (všeobecná angličtina, akademická angličtina, obchodní angličtiny či jiné odborné kurzy)?
poskytuje škola před začátkem rozřazovací test (vstupní test – výsledky nemusí odpovídat evropskému referenčnímu rámci – Austrálie přecejen není v Evropě :)?
kolik je studentů ve třídě a jaká je jejich pokročilost (aby se kvůli nedostatku studentů nesešli v jedné třídě mírně pokročilí až středně pokročilí)?
kdo je lektor, jaké má vzdělání, praxi s výukou angličtiny pro cizince?
zázemí školy a přístup jejích zaměstnanců

Česká nebo australská agentura?

Se zástupci české agentury se lépe domluvíte (rodnou řečí), australské firmy zase mají lepší know-how. Tato obecná formule už ale neplatí, protože české agentury mají své zástupce přímo v Austrálii, takže případné problémy nemusíte řešit na dálku, ale na místě. Australské firmy však zase spolupracují s českými, což vyřizování pobytu značně zjednodušuje.
Před výběrem agentury si však ověřte její spolehlivost, prohledejte internet (a diskusní fóra) – nejlepší vizitkou firmy jsou spokojení předchozí zákazníci.

Australská města od východu na západ

Kvalitní jazykové školy najdete ve většině australských měst. Jazykovky nabízejí širokou škálu kurzů, takže při výběru cílové destinace hodně studentů zvažuje, co bude dělat ve svém volném čase.

Sydney – hlavní město Austrálie snad ani není třeba představovat. Budova Opera, písčité pláže, přístavní most (Harbour bridge) jsou jen některé z míst, kde se vám nově nabyté znalosti budou dobře procvičovat.
Melbourne – město ideální i pro studium v chladnějších obdobích roku (domy na rozdíl od jiných měst mají topení). Na své si přijdou také fanoušci sportovních klání či závodů F1.
Adelaide – si vyberte v případě, že chcete po ukončení kurzu hodně cestovat. Samotné město má dochovanou řadu historických domů, nedaleko od něj jsou vyhlášení vinice i surfařské ostrovy
Cairns – máte rádi potápění? V tom případě bude Cairns se svým Velkým bariérovým útesem dobrou volbou. Má pouhých 100 tisíc obyvatel, což ocení ti, kterým vadí přelidněnost
Perth – nejslunečnější město v Austrálii vhodné pro venkovní aktivity s písčitými plážemi. Město dbá na čisté životní prostředí

Život v Austrálii

  • nezapomeňte, že pro vstup do Austrálie budete potřebovat platné vízum na ambasádě ve Vídni. Studentské vízum lze získat, pokud budete studovat v jazykovém kurzu alespoň 12 týdnů /25 výukových hodin týdně.
  • ceny potravin nejsou příliš vyšší než v ČR (lze využít slevněných nákupů potravin v supermarketech). Slevu lze získat také na vstup do kina či bazénu.
  • počítejte s tím, že v kurzech potkáte hodně studentů z asijských zemí
  • Australané milují barbecue. Vybavení pro oblíbené grilování najdete v mnoha parcích a na plážích

Sdílet tento článek

Byl pro Vás článek užitečný?

  

Diskuze k článku

Chcete sledovat diskuzi ke článku e-mailem?
Autor: Lucie (29.06.2011)
Teď na naše léto bych volila Cairns ( mají tam teď nejlepší počasí:), pokud vydržíte do září, tak Sydney;)
 
Hledání v článcích

Hledejte například: Austrálie, studium v Anglii, Au-pair, práce v Německu, (jméno agentury), Erasmus, brigáda...oblibene

RSS Odebírat novinky přes RSS/XML

Nazkušenou.cz on Facebook