Chci si nechat zařídit studium v zahraničí

Seznam našich spolehlivých agentur a škol zajišťujících studium v zahraničí Anglie, Austrálie, Irsko, USA Německo, Velká Británie, EU, Kanada
více informací»

Chci přímo kontaktovat zahraniční jazykové školy

Seznam spolehlivých zahraničních jazykových škol. Angličtina, němčina, francouzština, ruština, španělština…
více informací»

Chci si nechat zařídit práci v zahraničí

Seznam našich spolehlivých agentur zajišťujících práci v zahraničí - krátké pracovní pobyty i zaměstnání, au-pair, letní tábory, práce na farmách…
více informací»

Jazykové kurzy v Anglii

Klasické, ale zároveň moderní vzdělání. Tak by se dal charakterizovat jazykový kurz v Anglii. Na rozdíl od kurzů angličtiny u nás v jazykových školách v zahraničí učí pochopitelně rodilí mluvčí (klasika), jazykovky však dbají na to, aby jejich lektoři měli certifikaci pro výuku angličtiny jako cizího jazyka, což je ostatně trendem v mnoha jazykových školách.

Výhoda letních a intenzivních jazykových kurzů spočívá v jejich dlouhodobé časové nenáročnosti. Není nutné docházet pravidelně do školy a po večerech si opakovat slovíčka. Na letním jazykovém kurzu si odpočinete od každodenního stresu a můžete se cele věnovat studiu i zábavě.

Jaký kurz si vybrat?

Základem nabídky zahraničních jazykových škol jsou krátkodobé všeobecné kurzy . Za dva týdny si tak lze pořádně promrskat angličtinu. Ti pokročilejší (či náročnější) si mohou vybrat i z kurzů, které připravují na složení mezinárodní jazykové zkoušky (předem si ověřte, lze-li zkoušku složit těsně po ukončení kurzu). Specializovaný jazykový kurz je v podstatě další kurz k obecnému jazyku, zaměřený na rozvoj odborné slovní zásoby a komunikace. Patří sem obchodní angličtina , právnická angličtina a další. Existují i kurzy zaměřené na integraci nějakého koníčku nebo činnosti do výuky. Můžete se tak v angličtině učit hrát na kytaru či třeba uvařit Shepherd´s pie.

Před výběrem kurzu si odpovězte na tyto otázky:

  • Jaký jazyk chcete nebo potřebujete studovat?
  • V kterém městě chcete studovat? Proč?
  • Kolik času chcete nebo si můžete dovolit v Británii strávit?
  • Jak má vypadat kurz, který chcete studovat?
  • Chcete se připravit na nějakou mezinárodní zkoušku? (viz www.jazykovezkousky.cz )
  • Kde chcete být ubytováni

Jazykový kurz ovšem není jenom studium, ale také volný čas. Londýn, Oxford, Cambridge, Liverpool, Portsmouth, Brighton, Manchester, Bristol či Edinburgh.
Vyjmenovaná města mají samozřejmě společné dvě věci – všechny leží v Británii a jsou oblíbenými cíli pro jazykové studium v zahraničí

Proč si vybrat...

Londýn – nejvyšší koncentrace jazykových škol, světoznámá muzea a historie.
Portsmouth, Brighton – pláže jižního pobřeží jsou během letních měsíců vyhledávaným cílem, při studiu angličtiny tak zde můžete navíc chytnout bronz.
Cambridge, Oxford – jazykové školy v těchto univerzitních městech mají akademickou atmosféru, potkáte zde především mladé studenty do 30 let.
Liverpool – město Beatles (a dnes i hlavní město popu) vyniká svou architekturou (je zapsáno na seznamu UNESCO).
Bristol – historické město, které pořádá mnoho festivalů a akcí, leží nedaleko Stonehenge a Glastonbury. Bristol je zelené město, kladoucí důraz na ekologii.
Edinburgh – hlavní město Skotska je zároveň výchozím bodem pro výlety po celém Skotsku. Ideální nejen pro ty, co rádi chodí na túry a dají si sklenku dobré whisky.

Pokud máte rádi vydatné snídaně, vyberte si právě Anglii. V legendární anglické snídani totiž najdete: párky, vajíčka, loupaná rajčata, fazole, slaninu a často také další ingredience. A to už je pořádná porce, co zasytí.

Klikněte, zavolejte, zeptejte se
kvalifikovaná pomoc s hledáním kvalitního studia v zahraničí


Sdílet tento článek

Byl pro Vás článek užitečný?

  

Diskuze k článku

Chcete sledovat diskuzi ke článku e-mailem?
K článku zatím nejsou žádné komentáře. Chcete-li vložit komentář, klikněte na tlačítko Nový komentář.
 
Hledání v článcích

Hledejte například: Austrálie, studium v Anglii, Au-pair, práce v Německu, (jméno agentury), Erasmus, brigáda...oblibene

RSS Odebírat novinky přes RSS/XML

Nazkušenou.cz on Facebook