Chci si nechat zařídit studium v zahraničí

Seznam našich spolehlivých agentur a škol zajišťujících studium v zahraničí Anglie, Austrálie, Irsko, USA Německo, Velká Británie, EU, Kanada
více informací»

Chci přímo kontaktovat zahraniční jazykové školy

Seznam spolehlivých zahraničních jazykových škol. Angličtina, němčina, francouzština, ruština, španělština…
více informací»

Chci si nechat zařídit práci v zahraničí

Seznam našich spolehlivých agentur zajišťujících práci v zahraničí - krátké pracovní pobyty i zaměstnání, au-pair, letní tábory, práce na farmách…
více informací»

Dvě nejlepší léta v mém životě!

Léto sice sotva skončilo, ale vy už přemýšlíte, co budete příští prázdniny dělat? Co takhle splnit si sen mnoha mladých a vyrazit za prací a cestováním do Ameriky? Čtyřiadvacetiletá studentka brněnského VUT Zuzana už USA navštívila dvakrát a pobyt za „velkou louží“ považuje za nejlepší zkušenost v jejím životě.

Work and Travel v USA

lidicky_250x250Studentka Podnikatelské fakulty Vysokého učení technického v Brně Zuzana je jednou z účastnic programu Work and Travel. Ten studentům vysokých a vyšších odborných škol umožňuje vycestovat do USA a legálně tam až čtyři měsíce pracovat. Další měsíc mohou mladí lidé strávit cestováním a poznáváním cizí země.

„Program Work and Travel společnosti Student Agency mi přišel jako dobrá varianta i díky tomu, že se jedná o pobyt po dobu prázdnin, a je to tedy ideální způsob jak vycestovat a přitom nemuset přerušit studium. Tohoto programu jsem se účastnila už dvakrát,“ říká mladá studentka.

Práce, práce, práce!

budka_plavcikuZuzana dvě léta žila a pracovala v městečku Keyston v Jižní Dakotě, které je známé hlavně památníkem Mount Rushmore. Zaměstnání získala v typické americké restauraci, kde byly hlavní částí menu hamburgery. Tam se přesvědčila, že není hamburger jako hamburger a od té doby si podle svých slov neumí představit koupit si jeden v některém fast foodu.

„První léto jsem pracovala jako servírka a našla jsem si také druhou práci v obchodě se suvenýry. Druhý rok mi zaměstnavatelé nabídli pozici barmanky a vedoucí číšníků a servírek. Protože mne pozice supervizora zaměstnávala více než první léto servírka, na druhou práci mi tentokrát nezbyl čas,“ popisuje svoji zkušenost Zuzana.

Možnost pracovat v USA nepovažuje studentka jen za příležitost jak si přes léto vydělat peníze, ale také možnost zdokonalit se v angličtině a poznat cizí kulturu. „Také práce se studenty z jiných zemí byla zajímavá a dost často velice náročná,“ dodává mladá žena. grand_canyon

Dvě léta strávená za oceánem považuje Zuzana za nejlepší ve svém životě. „Myslím, že to bylo jedno z mých nejlepších rozhodnutí se do USA na tento program vydat. Nejen že jsem měla možnost procestovat celé USA napříč od západu na východ, ale díky této zkušenosti vím, že mám potenciálním zaměstnavatelům co nabídnout,“ uzavírá čtyřiadvacetiletá studentka.

Pokud máte stejně jako Zuzana chuť zažít v létě něco, na co budete vzpomínat celý život, tak rozhodně dlouho neváhejte. Registrace do programu Work and Travel u Student Agency na léto 2014 již začala.      


Sdílet tento článek

Byl pro Vás článek užitečný?

  

Diskuze k článku

Chcete sledovat diskuzi ke článku e-mailem?
K článku zatím nejsou žádné komentáře. Chcete-li vložit komentář, klikněte na tlačítko Nový komentář.
 
Hledání v článcích

Hledejte například: Austrálie, studium v Anglii, Au-pair, práce v Německu, (jméno agentury), Erasmus, brigáda...oblibene

RSS Odebírat novinky přes RSS/XML

Nazkušenou.cz on Facebook