Chci si nechat zařídit studium v zahraničí

Seznam našich spolehlivých agentur a škol zajišťujících studium v zahraničí Anglie, Austrálie, Irsko, USA Německo, Velká Británie, EU, Kanada
více informací»

Chci přímo kontaktovat zahraniční jazykové školy

Seznam spolehlivých zahraničních jazykových škol. Angličtina, němčina, francouzština, ruština, španělština…
více informací»

Chci si nechat zařídit práci v zahraničí

Seznam našich spolehlivých agentur zajišťujících práci v zahraničí - krátké pracovní pobyty i zaměstnání, au-pair, letní tábory, práce na farmách…
více informací»

Dětský tábor v USA


© Vlastimil Kotyk

Jedním z mých dětských snů bylo spatřit a cestovat americkým jihozápadem. Když jsem se dozvěděl o programu Camp Counselors USA – možnosti pracovat na dětském táboře v USA, ať již jako vedoucí nebo pomocná síla, tušil jsem, že splnění tohoto snu je na dosah ruky.

Zprostředkovatelské agentury

Prvním krokem, a na dlouhou dobu posledním krokem, bylo přihlášení se do programu u společnosti CCUSA. Po absolvování pohovoru jsem již jen čekal, který tábor si mne vybere. Lokalitu tábor v US nešlo ovlivnit, ale mým hlavním cílem se bylo do US vůbec dostat. V té době se ještě žádalo o vízum.
Výhodou účasti na programu byla cena, která byla nižší nežli cena samotné letenky. Zpáteční letenka Praha- New York již byla zahrnuta v programu.

Pobyt v zahraničí

Do táborů se odlétá od konce května do poloviny června. Let proběhl v pořádku. Odpoledne jsme přistáli na letišti Newark v New Jersey, odkud nás odvezli do Columbia University na Manhattan v New Yorku. Zde každý obdržel obálku, ve které našel instrukce jak se dostat do kempu. Já jsem byl potěšen zjištěním, že mám zaplacené dvě noci, což znamenalo jeden volný den v N.Y. Druhý den jsme s Petrem, na radu mého kamaráda, vynechali společné několikahodinové setkání a po snídani jsme vyrazili na celodenní procházku po Manhattanu.

V neděli jsme byli v 8:00 společně s dalšími vyzvednuti a po asi osmihodinové jízdě odvezeni přímo do tábora.

Kemp Winnebago se nachází ve státě Maine na břehu jezera Echo Lake a byl založen v roce 1919. Tábor je určen pro přibližně 150 chlapců ve věku od 8 do 15 let. Náplní jeho činnosti jsou jak vodní sporty - plavání, kajak, kanoe, windsurfing či vodní lyžování, tak také kopaná, softbal, lukostřelba, tenis a jiné. Děti se zde také učí hrát divadlo, fotografovat, filmovat, tábořit... Během kempu, který trvá dva měsíce, jezdí na vícedenní výlety, na kterých například sjíždějí na kanoích řeky. V kempu bylo celkem asi 230 lidí. Děti i instruktoři byli z celého světa.


© Vlastimil Kotyk

Práce

Pracoval jsem v kuchyni. Vzhledem k relativně malému táboru jsem se staral o všechna tři jídla denně. Volný čas jsem měl vždy tak 2-3 hodinky mezi snídaní, obědem a večeří. Volný čas: - ve svůj volný čas jsem mohl užívat vybavení kempu, tj. jezdit na kanoi, hrát tenis atd. V kempu byl jeden domek, kam děti nesměly a kde bylo video a internet. K dispozici byla také knihovna. Ve větších táborech pomocný personál v kuchyni pracoval na směny.

Pracovní část programu obvykle trvá devět týdnů. První týden se všichni zaučují a seznamují s pravidly, jak to na táboře chodí. Pak teprve přijíždějí děti. V některých kempech děti zůstávají celých osm týdnů. Tak to bylo i v kempu Winnebago.

Pomocný personál, který pracoval v kuchyni či v údržbě, byl ubytovaný po dvojicích v samostatné budově. Ta byla od chatek dětí stranou. Vedoucí spali přímo s dětmi v chatkách.

Finance

Program vyšel přibližně na 15 tisíc Kč a zahrnoval zpáteční letenku Praha – NY, vyzvednutí na letišti v NY , jednu noc na Columbia University, cestu do tábora, ubytování v táboře, tři jídla denně a pojištění. V polovině či na konci tábora jsme obdrželi ještě kapesné.
Účastník programu může být v USA až pět měsíců. Cesta z tábora do NY hrazena není. To mi zase tolik nevadilo, protože po skončení práce v táboře jsem se vydal cestovat a poznávat zemi.


© Vlastimil Kotyk

Cestování

Po dobu práce v táboře máte na delší dobu v USA adresu. Toho jsem využil a nechal jsem si poslat informační brožurky z míst, kam jsem se chtěl podívat. Informační balíček často obsahuje i mapu státu (v obchodě stojí několik dolarů), brožuru informací, které se nemění a brožuru s informacemi o všech veletrzích, závodech, slavnostech atd...
Cestovat po USA se dá různě – se společností Geryhound provozující dálkovou autobusovou dopravu, půjčeným či koupeným autem nebo třeba také na kole.

Návraty

Setkání se zajímavými lidmi z celého světa, krásná americká příroda a snadnost cestování v této zemi se mi natolik zalíbilo, že jsem se do USA vracel každý rok až do ukončení studia na VŠ.

Autor: Vlastimil Kotyk


Sdílet tento článek

Byl pro Vás článek užitečný?

  

Diskuze k článku

Chcete sledovat diskuzi ke článku e-mailem?
Autor: Lukáš Novotný (14.01.2012)
Dobrý den chtěl jsem se zeptat moje máma mě chtěla poslat na letní prázdniny do ameriky protože se mi tam líbí tak prej ať si tam chvilku žiji,ale nevíme jestli tam můžu jet sám jako 17letý?? pokud ano byl bych moc rád kdyby ste mi mohl třeba poslat i nějake informace o podmínkách.Děkuji předem za odpověď. můj email:redbullgamer@seznam.cz
Autor: B (04.11.2012)
Ahoj! O CCUSA už jsem jednou přemýšlela, ale spočítala jsem si náklady podle jejich tabulky poplatků, kterou mají na webu a částka překračovala 35 tisíc. Jak je možné, že tvůj program stál "jen" 15 tis.? Jsem sudentka. Budu ráda, když se ozveš. Klidně na mail . DÍky. B.
 
Hledání v článcích

Hledejte například: Austrálie, studium v Anglii, Au-pair, práce v Německu, (jméno agentury), Erasmus, brigáda...oblibene

RSS Odebírat novinky přes RSS/XML

Nazkušenou.cz on Facebook