Chci si nechat zařídit studium v zahraničí

Seznam našich spolehlivých agentur a škol zajišťujících studium v zahraničí Anglie, Austrálie, Irsko, USA Německo, Velká Británie, EU, Kanada
více informací»

Chci přímo kontaktovat zahraniční jazykové školy

Seznam spolehlivých zahraničních jazykových škol. Angličtina, němčina, francouzština, ruština, španělština…
více informací»

Chci si nechat zařídit práci v zahraničí

Seznam našich spolehlivých agentur zajišťujících práci v zahraničí - krátké pracovní pobyty i zaměstnání, au-pair, letní tábory, práce na farmách…
více informací»

Dánsko – univerzitní studium v angličtině zadarmo!

Když se řekne Dánsko, většině z vás se pravděpodobně vybaví metropole Kodaň, stavebnice LEGO nebo pivo Carlsberg. Málokdo si však spojí Dánsko se skutečností, že je zde univerzitní studium zcela zdarma, a to i pro nás Čechy. V době, kdy Velká Británie, populární studijní destinace, zvýšila školné na univerzitách až trojnásobně, je Dánsko skvělou příležitostí pro získání zahraničního titulu na jedné z mnohých univerzit nabízejících kvalitní studijní programy v angličtině.

Proč si vybrat Dánsko?

Chtěli byste vycestovat za studiem do zahraničí a váháte, proč by vaším cílem mělo být právě Dánsko? Dánsko je moderní stát s vyspělou ekonomikou a rozvinutým sociálním systémem. Od našich hranic jde o nejbližší skandinávskou zemi, jejíž obyvatelé jsou s tamním životem spokojeni natolik, že se Dánsko dokonce pyšní titulem „nejšťastnější země světa“. Vysoká životní úroveň, přátelští lidé, nádherná příroda, bohatá historie i kulturní vyžití, to je jen skromný výčet charakterizující Dánské království.

Dánsko ví, že bohatství země se nachází v inteligenci a vzdělání svých obyvatel. Proto si velmi zakládá na úrovni školství. To, jak moc je pro Dánsko vzdělání důležité, dokazuje také fakt, že výši investice do školství tvoří až 10 % státních příjmů. Pokud toužíte získat zkušenosti ze zahraniční univerzity, studovat kvalitní obor v angličtině a zároveň ušetřit na školném, potom pro vás bude Dánsko tou správnou volbou. Podívejte se, na jakých dánských školách a univerzitách můžete studovat.

Systém vzdělávání v Dánsku

Jak je možné, že je pro nás studium v Dánsku zadarmo? Vzdělávání v Dánsku je součástí vyspělého sociálního systému, a tak je hrazené vládou ze státních daní, a to rovněž studentům z členských zemí EU. Díky tomu čeští občané nemusejí platit školné ani žádné jiné poplatky, což je bezesporu velkou výhodou oproti jiným studijním destinacím. Pro české studenty je určitě dobrou zprávou, že studium v Dánsku není o biflování a odříkání naučených frází, jak to bývá zvykem u nás. Dánské školy kladou mnohem větší důraz na týmovou práci, tvorbu projektů, praktické využití teoretických znalostí i sebeprezentaci. Navíc je zcela běžné, že studenti v rámci studia absolvují pracovní stáž a pokud se dané firmě zalíbí, mohou zde získat pracovní místo.

Zní to jako sen? Můžete si ho splnit. Dostat se na školu do Dánska ale nemusí být úplně jednoduché. Je třeba splnit několik podmínek pro přijetí na dánskou univerzitu. S přípravou všech potřebných dokumentů vám rádi pomohou poradci studentské agentury Information Planet, která se specializuje na studium v Dánsku – www.studiumvdansku.cz.

Možnosti práce v Dánsku

Přestože díky bezplatnému studiu ušetříte dánské koruny (DKK) za školné, tamní život vás vyjde draho. Dánsko je totiž nejdražší zemí v EU, a tak je potřeba připravit se na vysoké životní náklady. Ty se pohybují měsíčně okolo 6000 DKK (19 500 CZK). Své výdaje můžete výrazně snížit, pokud si v Dánsku najdete práci. Jako občané EU již nepotřebujeme pracovní povolení, přesto je nutné vyřídit na místě několik formalit potřebných pro práci v Dánsku.

Navíc zahraniční studenti i zaměstnanci v Dánsku mohou navštěvovat kurzy dánštiny zdarma, a tak zvýšit svou šanci na získání práce. Výhodou je také nízká míra nezaměstnanosti kolísající mezi 4-5 %, která patří k nejnižším v Evropě. Dánové nemají určenou minimální mzdu, zato mají nejvyšší průměrnou hrubou mzdu ze všech zemí EU. Za hodinu práce si zde vyděláte průměrně 90 DKK (300 CZK). Štědré platy jsou ale kompenzovány velmi vysokými daněmi. To však Dánům vrásky nedělá, protože stát jim to vrací v podobě vysoké životní úrovně, kvalitního a bezplatného studia i zdravotní péče.

Ať už se rozhodnete pro studium nebo práci v Dánsku, nebudete litovat.

Zkuste studovat v Dánsku zadarmo!

 


Sdílet tento článek

Byl pro Vás článek užitečný?

  

Diskuze k článku

Chcete sledovat diskuzi ke článku e-mailem?
Země pro slušné lidi - Dánsko.
Autor: ALČA (25.10.2011)
Plně potvrzuji výše uvedené a vřele doporučuji všem mladým,slušným a schopným lidem. Dánsko je opravdu pohodová a k životu velmi příjemná země. Mám zkušenost z dvouletého pobytu v této zemi. Nepochodí tam však nevychovaní, líní a na státní útraty žijící individua.Ti ať to raději ani nezkoušejí! Rovněž ti,co nedodržují dopravní předpisy jsou na tom bledě. Výše dánské dopravní pokuty je pro provinilce přímo likvidační. Nájemné a potraviny jsou tak 3x dražší než u nás,ale platy i různé podpory v mateřství (kdy není výjimkou muž na mateřské)jsou také větší než u nás.Výlety autem přijdou dráž. Platí se mýtné na mostech přes moře a to je opravdu drahé. Jezdí trajekty,které jsou levnější,ale cesta pak trvá déle. Všude čisto, milo a vstřícno! Mladým doporučuji!!!!
DOPORUCUJU !!!!
Autor: Lukas (19.11.2011)
Ahoj, v Dánsku jsem strávil jeden celý rok na Universite v Horsens (mensi mesto pobliz Aarhusu).
Byl jsem ohromen kdyz jsem videl v jak velkem stylu vyjizdeji studovat ostatni narody. A to myslim jako na celou skolu, ne jen vymenny pobyt jako ja.
Jsou tam mraky Bulharu, Rumunu, Litevcu, Lotysu, Noru ale treba i Svedove a Anglicani. Pozor a docela taky dost Slovaku a Polaku! Oproti tomu jsem tam potkal jen jednoho cecha - velmi smutne.

Financne je to fakt narocne = MUSITE SE NAJIT PRACI!
A kdyz ji mate? Tak si zijete doslova jak frajer... za sichtu sem si vydelal i 3000 KC.

Je velka skoda ze to cesi nevi a nevyjizdeji.
Zmente to.
Lidi hlavne se nebojte!!!
Autor: Zuzana (12.02.2013)
Chcela by som sa opýtať či mám šancu dostať sa na školu v Kodani aj keď neviem plynule anglicky. Ďakujem za odpovede. :)
Re:
Autor: rojack (22.01.2014)
nie
Školné
Autor: Lily (23.05.2014)
Zdravím,
chtěla bych se zeptat, jak je to s tím placením školné? Platí se na soukromé tak i na státní? Dozvěděla jsem se, že první dva roky neplatím a ve druháku už ano ovšem nevím na jakých školách a zda se nemýlím. A najde se i nějaká dánská VŠ, která vyplácí stipendia pro zahraniční studenty z EU? Nemyslím, tím prospěchové, ale třeba ubytovací nebo sociální atd.?
Budu ráda za každé poskytnuté informace.

Děkuji.
 
Hledání v článcích

Hledejte například: Austrálie, studium v Anglii, Au-pair, práce v Německu, (jméno agentury), Erasmus, brigáda...oblibene

RSS Odebírat novinky přes RSS/XML

Další články k tématu

Studium v zahraničí

Au-pair pobyty

Nazkušenou.cz on Facebook