Chci si nechat zařídit studium v zahraničí

Seznam našich spolehlivých agentur a škol zajišťujících studium v zahraničí Anglie, Austrálie, Irsko, USA Německo, Velká Británie, EU, Kanada
více informací»

Chci přímo kontaktovat zahraniční jazykové školy

Seznam spolehlivých zahraničních jazykových škol. Angličtina, němčina, francouzština, ruština, španělština…
více informací»

Chci si nechat zařídit práci v zahraničí

Seznam našich spolehlivých agentur zajišťujících práci v zahraničí - krátké pracovní pobyty i zaměstnání, au-pair, letní tábory, práce na farmách…
více informací»

Au-pair ve Francii

Základní informace

Au-pair pobyty ve Francii nabízejí možnost zlepšit rychle znalosti francouzštiny, poznat místní kulturu a případně i procestovat zemi. Pokud vás zajímá práce v zahraničí, vyzkoušet si pobyt v cizí zemi během práce jako au-pair je ideální začátek. Obecné informace o au-pair, hledání a výběru rodiny najdete v článku Au-pair pobyty.

Požadavky na au-pair

Au-pair ve Francii se může stát svobodná a bezdětná osoba ve věku 18-28 let s ukončeným středoškolským vzděláním.


Ucházíte-li se o práci au-pair ve Francii, měli byste rovněž ovládat francouzštinu na alespoň komunikativní úrovni. Čím lepší je Vaše francouzština už před odjezdem, tím více Vám dennodenní kontakt s francouzskou rodinou pomůže ve zdokonalení se v jazyce. Než do Francie vycestujete, doporučujeme proto absolvovat kurz francouzštiny. S výběrem kurzu vhodné pokročilosti Vám pomůže jazyková škola ve Vašem městě.

Klikněte, zavolejte, zeptejte se
kvalifikovaná pomoc s hledáním kvalitní práce v zahraničí

Podmínky

Au-pair pracuje 5 nebo 6 hodin denně, maximálně 30 hodin týdně. Má nárok alespoň na jeden volný den v týdnu a hostitelská rodina ji může požádat až 3x týdně o babysitting – večerní hlídání dětí. Au-pair bydlí s rodinou a také se u ní stravuje. Dostává měsíční kapesné ve výši alespoň 260 eur měsíčně. Po šesti měsících pobytu má au-pair právo na jeden týden placené dovolené.

Náklady na dopravu si hradí au-pair sama. Návštěva kurzů francouzštiny alespoň jednou týdně je povinná pro všechny au-pair kromě pobytů v době letních prázdnin. Pokud si au-pair hradí zdravotní pojištění doma, je i ve Francii pojištěná z českého zdravotního pojištění a platí pro ni stejné podmínky jako pro místní obyvatele. Při ošetření je však nutné počítat s doplatky na péči, je proto dobré se před odjezdem připojistit.

Administrativní náležitosti

Minimální doba pobytu jsou 3 měsíce, maximální 24 měsíců. Speciální víza nejsou nutné, hostitelská rodina však musí předem zajistit ve Francii pracovní povolení (4 Accords de placement od D.D.T.E.) na pracovním úřadě.

Nabídky práce

Nabídky práce au-pair ve Francii a francouzsky mluvících rodinách můžete najít na fóru Nazkušenou.


Sdílet tento článek

Byl pro Vás článek užitečný?

  

Diskuze k článku

Chcete sledovat diskuzi ke článku e-mailem?
plat
Autor: Lucy (03.03.2008)
přijde mi že se platí více než 260 základní plat nebo se pletu?
Re: plat
Autor: Barbora (10.03.2008)
260 eur je minimální plat, který je stanovený francouzskými zákony. Konečná výše platu ale bývá většinou opravdu vyšší - asi kolem 300 eur.
výpověď
Autor: Clara (24.02.2012)
Dobrý den, nevíte náhodou jakou má výpovědní lhůtu au pair, když ve smlouvě ji danou nemám? Řídí se to zákonem o pracovním poměru nebo to pod něj nespadá? Rodinu mám sjednanou bez agentury a pracuji u nich 7 měsíců. děkuji
 
Hledání v článcích

Hledejte například: Austrálie, studium v Anglii, Au-pair, práce v Německu, (jméno agentury), Erasmus, brigáda...oblibene

RSS Odebírat novinky přes RSS/XML

Hlavní článek:

Au-pair pobyty

Nazkušenou.cz on Facebook