Chci si nechat zařídit studium v zahraničí

Seznam našich spolehlivých agentur a škol zajišťujících studium v zahraničí Anglie, Austrálie, Irsko, USA Německo, Velká Británie, EU, Kanada
více informací»

Chci přímo kontaktovat zahraniční jazykové školy

Seznam spolehlivých zahraničních jazykových škol. Angličtina, němčina, francouzština, ruština, španělština…
více informací»

Chci si nechat zařídit práci v zahraničí

Seznam našich spolehlivých agentur zajišťujících práci v zahraničí - krátké pracovní pobyty i zaměstnání, au-pair, letní tábory, práce na farmách…
více informací»

11 VĚCÍ, KTERÉ SE NAVŽDY ZMĚNÍ PŘI STUDIU V ZAHRANIČÍ

Život může být na nějakou dobu složitější, nic ale nepředčí to, že studium v zahraničí by měl zažít každý. Je to nejlepší škola života, která vám dá strašně moc. Stěhování za studiem je jedním z největších dobrodružství vůbec. Život se vám změní – a to nemluvíme jen o adrese a pracím prostředku.

1. Doma je tam, kde je srdce

Když odcestujete do zahraničí, budete mít dvě adresy, budete používat dva jazyky a v peněžence se vám budou motat dvě měny. Nebudeme se pouštět až tak daleko, jako že budete mít i dvě povahy, ale rozhodně budete součástí dvou světů – svého starého a nového domova.

2. Balíčky z domova nad zlato

I když si můžeme z internetu objednat téměř všechno, neexistuje nic lepšího, než obdržet balíček od rodiny, známých nebo přítele. Ten balíček, ve kterém se schovává ručně psaný dopis a vaše oblíbené sladkosti či jiná přání. Samozřejmě, že všechno bude chutnat tisíckrát lépe, než když jste si to kupovali dříve sami. Už jen proto, že to cestovalo od milované osoby a projelo to půl světa. A buď to sníte na posezení nebo si to budete schovávat co nejdéle to půjde.

3. Loučení bude snazší (více méně)

I přesto, že jen málokdo je dobrý v loučení, věřte, že se to postupem času zlepší. Při studiu v zahraničí potkáte tolik lidí a naučíte se vážit si všech tak, jako byste je viděli ten den naposledy. A kolikrát to tak doopravdy bude. Proto nejde u každého brečet. Nebo se dokážete obrnět natolik, že své emoce úplně vypnete, ale budete vědět, že po každém loučení následuje další shledání.

4. Přátelství zintenzivní

Odstěhovat se za oceán nebude pro vás ani pro vaše blízké a kamarády úplně lehké. Někteří se distancují. S ostatními se naopak přátelství upevní a přijedou vás navštívit.

5. Starosti budou stejné i jiné zároveň

Jistě, život v zahraničí je úžasný. Ale I tak budete muset platit účty, zařídit si opravu pračky a vyléčit se z ošklivého nachlazení. Jen proto, že žijete v zahraničí, nemusí být vše jen procházka růžovým sadem. Vaši přátelé vám můžou nový život závidět, ale měli by si uvědomit, že I vy máte stejné starosti jako mají oni doma.

6. Kvalita > kvantita

Pamatujete si na výraz vaší maminky, které jste řekli, že se nemůžete dostavit na nedělní oběd? Teď si představte, že se jí snažíte vysvětlit, že nedorazíte na Vánoce, protože nemáte čas (nebo ten roadtrip s přáteli prostě nešel odmítnout). O to více si to užijete, hned jak se uvidíte. Budete si více vážit času, který spolu strávíte.

7. Naučíte se nový jazyk

Ať už budete studovat v zahraničí na jazykovém kurzu, střední školu nebo univerzitu, budete pozorovat rychlé zlepšení. Budete poznávat zvyklosti, tradice a budete komunikovat s místními. Při nákupu, v autobuse, ve škole. Jazyk uvidíte v novinách a uslyšíte ho všude kolem sebe.
Odložte na chvíli učebnici a běžte mezi lidi! Přečtěte si další tipy jak se zdokonalit v cizím jazyce na stránkách Evropského portálu pro mládež.

8. Uvidíte své město ve zcela novém světle

Možná jste se odstěhovali do ciziny, protože se vám nelíbilo počasí nebo kvůli tomu, že vaše město je moc prázdné nebo naopak přeplněné. Nicméně, když ostatním v zahraničí začnete popisovat své město a ukazovat fotografie, určitě se setkáte s nevídaným zájmem fascinované osoby. Až vás to samotné překvapí. Uvědomíte si cenu vašeho rodiště a začnete si ho opět vážit a být na něj hrdí.

9. Začnete se chovat jako místní

Krok za krokem se z vás stanou místní obyvatelé. Začnete se učit místní jazyk, budete vědět kdy jsou v pekárně čerstvé housky, v kavárně budou vědět co chcete, ještě předtím než si objednáte. Budete součástí nové kultury. A to je něco úžasného.

10. Cestování vás chytne a nepustí

Říká se, kdo jednou odcestoval do zahraničí na delší dobu, bude chtít vycestovat zas. Objevování, nová škola a obor, nový jazyk, cestování a poznávání nové kultury je k nezaplacení.

11. Doma? Doma!

Pokud studujete v zahraničí, bude pro váš těžké odpovědět na otázku “Kde domov můj?” Někdy to bude zahrnovat sáhodlouhé vysvětlení (viz bod č.1). Někdy je to doopravdy tam, kde jste vyrůstali, kde jste zažili důležitou životní událost nebo jednoduše tam, kde je vaše srdce. Pro mě je domov kdekoliv, kde se mi automaticky připojí wifi.


Sdílet tento článek

Byl pro Vás článek užitečný?

  

Diskuze k článku

Chcete sledovat diskuzi ke článku e-mailem?
K článku zatím nejsou žádné komentáře. Chcete-li vložit komentář, klikněte na tlačítko Nový komentář.
 
Hledání v článcích

Hledejte například: Austrálie, studium v Anglii, Au-pair, práce v Německu, (jméno agentury), Erasmus, brigáda...oblibene

RSS Odebírat novinky přes RSS/XML

Nazkušenou.cz on Facebook