Chci si nechat zařídit studium v zahraničí

Seznam našich spolehlivých agentur a škol zajišťujících studium v zahraničí Anglie, Austrálie, Irsko, USA Německo, Velká Británie, EU, Kanada
více informací»

Chci přímo kontaktovat zahraniční jazykové školy

Seznam spolehlivých zahraničních jazykových škol s formulářem pro přímý kontakt. Angličtina, němčina, francouzština, ruština, španělština…
více informací»

Chci si nechat zařídit práci v zahraničí

Seznam našich spolehlivých agentur zajišťujících práci v zahraničí - krátké pracovní pobyty i zaměstnání, au-pair, letní tábory, práce na farmách…
více informací»

Rok v Austrálii je splněný sen – studium, cestování a práce v Austrálii

V průzkumech veřejného mínění již dlouhodobě vychází, že kdyby si Češi mohli vybrat, vyrazili by do Austrálie a na Nový Zéland. Tento trend následuje celý svět a tak není divu, že v minulém roce Austrálii, zemi s největším počtem slunečných dní na světě, navštívilo 5,7 milionu turistů. Chcete také zažít exotické kouzlo „země protinožců“? Vyrazte studovat a pracovat do Austrálie, zlepšete svou angličtinu, nasbírejte cenné zkušenosti a procestujte nám nejvzdálenější kontinent. Jen si představte, že ze školy vykročíte přímo na nejoblíbenější písečné pláže v Oceánii a jak si mezi prací a školou užíváte slunce a prázdninové atmosféry.

Kdy do Austrálie vyrazit a jak s přípravami začít?

Získání studentských víz není nijak limitováno věkem, a tak tento odvážný krok můžete učinit prakticky kdykoliv. Abyste v Austrálii získali pracovní povolení, musíte být tzv. full-time studentem. K žádosti o studentské vízum musíte mít zajištěnou školu. Naplánování studia v Austrálii vyžaduje zkušenosti a dobré komplexní informace a tak je nejlepší obrátit se na specialisty. Nejlepší je domluvit si osobní schůzku a vyslechnout si rady odborníků, kteří v Austrálii sami studovali a žili. Já jsem se svěřila do rukou agentury Information Planet, která vznikla před více než 15 lety přímo v Austrálii a má tam jako jediná česká agentura 3 vlastní kanceláře – 2 v Sydney a jednu v Perthu. Ale také například své vlastní ubytování v Sydney.

Pobyt v Austrálii krok za krokem

První místo, kam byste po příjezdu do Sydney měli směřovat Vaše kroky, je do kanceláře Information Planet. Ochotní česky nebo slovensky hovořící zaměstnanci Vám vystaví studentskou kartičku, která Vás opravňuje k čerpání mnoha slev, poradí, jak a kde si založit bankovní účet, jak získat daňové číslo a poradí Vám, jak hledat práci a bydlení. Australská kancelář pro Vás pravidelně monitoruje aktuální pracovní nabídky a vydává Job Newsletter, který Vám hledání práce také velmi usnadní.

Kombinace studia a práce

Studentská víza do Austrálie Vám umožňují pracovat 20 hodin týdně v době studia, a tak po škole bez problému můžete chodit na pár hodin do práce. 20 hodin týdně není mnoho, ale v době prázdnin, které jsou mezi jednotlivými jazykovými kurzy, nebo jazykovým a odborným kurzem a mohou být až 4 týdny dlouhé, můžete pracovat neomezeně. Velká část studentů pracuje v oblasti služeb, například v barech, hotelech či restauracích, kde začínají třeba jako pomocná síla v kuchyni, ale poté povýší na „runnera“ nebo „foodyho“, který roznáší jídlo a pití, až nakonec na číšníka, který obsluhuje hosty, nejvíce mluví anglicky, má nejlepší plat a dostává štědré spropitné.

Podaří se mi pokrýt náklady na cestu do Austrálie?

To je velmi subjektivní otázka. Hodně záleží na tom, jakým životním stylem budete v Austrálii žít, jak dobře placená Vaše práce bude, a zda se rozhodnete cestovat. Přehled počátečních nákladů, ale také příklad příjmů najdete v tabulce níže:

Výdaje na přibližně 9 měsíční studijní pobyt v Austrálii

  • Intenzivní studium angličtiny včetně poplatků za studijní materiály, povinného pojištění a poplatku za mezinárodní zkoušku - $4500 - 6000 (cca 100 000 Kč)
  • Zpáteční letenka - (od 25 000 Kč)
  • Poplatek ambasádě za zpracování víza - $550 (cca 9500 Kč)
  • Moznost týdenního výdělku během prázdnin  při průměrném hodinovém platu $17 AUD - okolo $800 (cca 14 000 Kč)
  • Možnost týdenního výdělku během studia při práci 20 hodin týdně a průměrném hodinovém platu $17 AUD - okolo $350 (cca 6000 Kč)

Chci si pobyt v Austrálii naplno užít

Do Austrálie se ale samozřejmě nejezdí jen za studiem angličtiny. Austrálie je ráj surfařů, milovníků aktivního životního stylu a pohodové atmosféry, dobrodruhů, cestovatelů… Vzhledem ke své rozloze skýtá neskutečná přírodní bohatství od deštných pralesů, přes rudé pouště až po nejkrásnější pláže na světě. Možná si myslíte, že při škole a práci nestihnete Austrálii procestovat, pak by Vás mohla zaujmout nabídka některých škol, kdy můžete každý kurz Vašeho studia absolvovat na jiném místě v Austrálii.

Vyrazte přes australskou zimu, kdy je například v Sydney nevlídně, do Cairnsu, městečka s prázdninovou atmosférou a obrovskou popularitou díky nedalekému Velkému bariérovému útesu, kde bude právě naplno probíhat letní australská sezóna a o práci nebude nouze. Odtud se můžete vydat vyzkoušet své surfařské umění třeba do Noosy i do Byron Bay, oblastí s krásnými plážemi a ideálním surfováním. Za dobu svého pobytu se jistě stanete téměř surfařskými profesionály, a tak se budete moct směle vydat na Gold Coast a pobřeží Surfers Paradise. Na závěr si můžete vybrat některé z větších australských měst, Sydney či Perth nabízejí největší výběr škol a také větší množství pracovních nabídek.

Takový rok v Austrálii se dá prožít opravdu naplno. Kdo by se nechtěl potápět v nejlepších lokalitách světa, surfovat s mistry surfaři na bezpočtu písečných plážích, obdivovat panenskou přírodu, exotickou faunu a k tomu všemu se naučit anglicky a na svůj pobyt si přivydělat? Splňte si i Vy svůj sen. Více najdete na www.informationplanet.cz.

Informujte se o možnosti vrácení daní při práci v zahraničí.


Sdílet tento článek

Byl pro Vás článek užitečný?

  

Diskuze k článku

Chcete sledovat diskuzi ke článku e-mailem?
Ja tam chci!
Autor: Pavca (15.10.2010)
Sakrys, to ste me zase navnadili, ja chci do australie :)
Re: Ja tam chci!
Autor: Daniel (23.10.2010)
Ja taky ! :-)
Autor: Alice (04.12.2010)
Ahoj, jestli nekdo letite do Melbourne, doporucuju Free Tour - provedou vas po celem Melbourne a zcela zdarma. Kouknete kdyztak na www.melbourneunderground.com.au
Autor: katka (14.04.2012)
chceš říct že jen počáteční poplatek je 100 000kč????? jen abych tam mohla jet a studovat? nebo jak?
Re:
Autor: liberte (23.10.2012)
No, ony totiž tyto rady bývají často propojeny právě s agenturou..takže ty myslíš, že je to skvělá rada ze zkušenosti a přitom jde jen zase o ty prachy, co z tebe chtějí vytáhnout:)
Re: Re:
Autor: Vašek (12.08.2015)
Ahoj,
do Austrálie je nejjednodušší se dostat na studentské vízum. Musíš mít status studenta a tudíž si zaplatit školu.. Školné je od osmdesáti tisíc výše, dle školy.
Takže bohužel je to tak. Musíš mít alespoň stotisíc..
:)
Autor: Gabriela (24.10.2012)
Taky se tam chci vydat ale až tak po druhém ročníku tady v ČR tam bych šla prý rovnou do čtvrtáku ale nechci to jen kvuli tomuto chtěla bych poznat nove prostredi a nove lidi . :d
Autor: Jakub (08.04.2013)
Ahoj všem!

Rád pomuzu , poradim ohledne AU.....
-vyber agentury
-kontakty na praci
-vyber skoly...
uz tam chci byt
Autor: Jarek (31.03.2016)
Já už tam chci býýýýt! :) Mám cestu v plánu hned po skončení školy a řeším, kterou agenturu vybrat. Máte někdo zkušenosti? Koukala jsem na Studyline, mají celkem dobrý reference na netu, ale osobní zkušenost je osobní zkušenost. Díky za rady.
Re: uz tam chci byt
Autor: Dave (01.04.2016)
Závidím, že máš cestu teprve před sebou. Jinak já mám se s Studyline osobní zkušenost a můžu doporučit. Ještě v ČR jsem s nima na pobočce strávil hodiny a hodiny při organizování pobytu, přeci jen to není dovča na týden. Hlavně to mají osobně zažitý a dali mi praktický rady co se vyplatily. Hlavně jsem chtěl ubytko s cizincema, aby mě to donutilo mluvit anglicky. A to klaplo.
 
Hledání v článcích

Hledejte například: Austrálie, studium v Anglii, Au-pair, práce v Německu, (jméno agentury), Erasmus, brigáda...oblibene

RSS Odebírat novinky přes RSS/XML

Nazkušenou.cz on Facebook