Chci si nechat zařídit studium v zahraničí

Seznam našich spolehlivých agentur a škol zajišťujících studium v zahraničí Anglie, Austrálie, Irsko, USA Německo, Velká Británie, EU, Kanada
více informací

Chci přímo kontaktovat zahraniční jazykové školy

Seznam spolehlivých zahraničních jazykových škol. Angličtina, němčina, francouzština, ruština, španělština…
více informací

Chci si nechat zařídit práci v zahraničí

Seznam našich spolehlivých agentur zajišťujících práci v zahraničí - krátké pracovní pobyty i zaměstnání, au-pair, letní tábory, práce na farmách…
více informací

wellpack.cz

Nabídka práce v zahraničí. Rady a návody, jak sehnat práci v zahraničí.
Pravidla fóra
Pokud víte o zajímavé nabídce práce v zahraničí, vložte ji do fóra jako samostatný příspěvěk. Příspěvky vyjadřují osobní názory uživatelů fóra a redakce Nazkušenou.cz za ně neodpovídá.

Re: wellpack.cz

Příspěvekod MAtiáš » pát 29. bře 2013 18:55:59

Wellpack vám dá smlouvu na 9000 hrubého a ten zbytek do garantované částky dorovná bokem aby nemuseli platit tak veliké daně.
MAtiáš
 

Re: wellpack.cz

Příspěvekod Jean » ned 07. dub 2013 10:08:11

Ta poslední reakce je nejčerstvější - je možno více rozepsat - kde konkretně v jaké zemi místo nabídli?
Jak s ubytováním - je pravda to co říkají? Pak ještě jak je to s těmi 300E - jakási kauce nebo pojistka aby lidi neodcházeli hned po nástupu..
díky za reakci
Jean
 

Re: wellpack.cz

Příspěvekod rohaty » ned 07. dub 2013 16:12:45

to by mne taky zajímalo.Vypadá to slibně,ale jaká je realita.Je zaplacená i ta rádoby zkušební směna a jak se dopravujete z pohovoru v Praze do té Sadské?Děkuji
rohaty
 

Re: wellpack.cz

Příspěvekod Radim » stř 10. dub 2013 11:30:16

Mám zkušenost s WP a budu se snažit být objektivní. Někdy na přelomu prosinec/leden jsem našel na prace.cz inzerát na práci v Rakousku. Na inzerát jsem volal a bylo mi řečeno, že mám přijet s výpisem z rejstříku trestů a životopisem do Prahy na "pohovor". Tam jsem vyplnil dotazník, odevzdal materiály a s tim, že se mi do konce dalšího týdne ozvou (tohle byl pátek), jsem odjel domu. Nikdo nevolal, takže jsem začal volat já. Nakonec jsme se tedy nějak spojili a koncem ledna jsem jel do Sadský na zkušební směnu a na další kolo pohovoru. Čekal jsem, že když už mám tohle za sebou, odjedu co nevidět. Nakonec mi paní řekla (že ještě práci nemaj, ale je možný, že třeba za měsíc, dva nebo tři se uvolní místo). Vaau! Čekám skoro měsíc, aby mi bylo řečeno, že práce neni.. Do teď mě celá tahle sranda stála cca 1 800,- (1. cesta: Kadaň - Praha a zpět busem, 2. cesta Kadaň - Sadská a zpět autem - na osmou ranní bych se totiž jinak nedostal a hlavně když člověk něco chce, v tomhle případě práci, něco do toho investuje). 18. dubna mi volá paní Kopečná (příjemná slečna/paní, ale slovo spoleh nějak ztrácí význam), jestli mám pořád zájem odjet, že 1.dubna se uvolní místo v Rakousku. Ptám se jestli je to sto pro, protože jestli jo, dám výpověď ve stávající práci a konečně teda vyrazim Nazkušenou:) Odpověď ANO mě uklidnila. Zaměstnavateli jsem oznámil, že teda koncem tejdne končím a tejden si dám na vyřizování úřadů, na schůzku v Praze se zástupcem WP, 31.3. odjedu a na apríla budu makat. Tak zněla dohoda. 28.3. mi bylo oznámeno, že nástup se o týden posouvá. Super, tejden bez práce skousnu, ale dva už je dost a peníze stojej.. Říkám ok, s kamarádama se rozloučim teda ještě jednou. V tejdnu mi volá pí. Kopečná a oznamuje, že Rakousko padá a že v Německu je místo, za stejných podmínek (tedy 21 500,- za 160 hodin měsíčně, což je 20 šichet). Říkám si další ok, hold průvodce Vídní, kterýho jsem si koupil nechám doma. Ale na zadku sedět nebudu a pojedu.

Ve středu mi teda bylo řečeno, ať v neděli přijedu do Německa. Smlouvu jsem neviděl, což byla moje blbost, ale na další vejlet do Prahy nebyl čas a taky sem šetřil, i když v tuhle chvíli na špatnym místě. Každopádně podmínky jsem znal, práce od pondělí do pátku, ranní a odpolední osmičky, vejplata 9 000,- + zbytek bude doplacenej jako garantovaná částka, bydlení buď na hotelu nebo na bytě, všechno čistý a s internetem, peníze jsem zmiňoval. Pokud vemu kramle do tří tejdnů, budu platit 300€ za "školení". Další ok je tu a v neděli odjíždim směr náš soused. Při příjezdu najednou vidim snad jediný pozitivum a jedinou věc, která byla tak jak byla domluvená - Jirka. Opravdu čekal ve chvíli přijezdu vlaku, opravdu mě odvez na hotel, opravdu mi řek všechno co jsem potřeboval vědět a to mě přimělo se ráno zbalit a jet domu. Z práce od pondělí do pátku se stala práce od pondělí do pátku + jednou za 14 dní i v sobotu (že by se někdo zmínil???!!!) + jednou za čtrnáct dní po poslední odpolední směně se cca 3 hodiny meje stroj (že by se někdo zmínil???!!!). Ptám se na peníze, klukům prej chodí tak 19 000,- zněla odpověď. Prosím? Já viděl 21 500,- za 160 hodin. Víc práce, míň peněz? Tady končí moje ok a říkám si, že tu něco nehraje. Pro někoho je to blbejch 2500,- rozdíl, ale na to, že člověk nebude jezdit domu a bude žít v Německu, kde náklady sou trošku jinde než u nás (př.: vlak z Norimberku do 80 km vzdálenýho Crailsheimu stojí 19€, cca 475 kč), je to velkej rozdíl. Pro mě je to jedna cesta domu a zpátky. To bylo k platu. Teď slibované bydlení s internetem - na hotelu internet byl, ale pani domácí prej nejdřív musí zjistit, jestli sem slušnej člověk a až potom mi umožní připojení. OK!! Kluci bydlej po 6ti, až se vrátí navrátil, kterej hostuje na jiný lince, buď budou v sedmi nebo hotel (bez kuchyňky, rychlovarky, internetu, mikrovlnky). Co se týče smlouvy, o penězích se tam psalo asi jako v bibli o kosmonautech (abych moc nekřivdil, bylo tam psáno, že vejplata bude připsána vždy k 15. dnu v měsíci - jaká vejplata, to už jsem nevyčet, buď sem byl zaslepenej tim jak jsem byl vytočenej nebo to tam opravdu nebylo - přiklánim se k druhý variantě). Dál jsem počítal s tim, že pokud 3 tejdny nevydržim, tak zaplatim 300€. Najednou z toho bylo tejdnů 6 (co tak najednou??? !!!).


V pondělí ráno tedy píšu Jirkovi, jestli by moh přijet dřív, že bych s nim rád mluvil. Jirka přijel, já mu řek, že tu smlouvu nepodepíšu a že pojedu domu. Jirka mě hodil na nádraží, rozloučili jsme se a teď nejspíš bude čekat na dalšího člověka, kterýmu možná v Praze zapomenou prozradit pár detailů, ten člověk projede svoje vlastní peníze, zabije čas svůj i Jirkův, možná opustí práci kterou měl a asi jako řada lidí před nim to zase zabalí a odjede zpátky domu a skončí na pracáku.

Tímto mnohokrát děkuji společnosti Wellpack za mimořádnou zkušenost, kterou jsem díky ní získal a teď se opět ponořím do hledání nového zaměstnavatele.
Radim
 

Re: wellpack.cz

Příspěvekod trololo » čtv 11. dub 2013 16:04:53

4 Radim:Čau,mne by zajímalo,jak dlouho tam ta parta byla,protože je všude psáno,že první měsíc dostáváš 18-20000kč?Pokud tam byli déle,tak to určitě v pořádku není.Stejně jako ta doba 3 týdnů změněných na šest.Taky by mne zajímalo,jestli to je vymahatelné i při výpovědi z jejich strany.Protože pro ně by to mohl být asi i výnosný kšeft.Odmakáš jim směnu zdarma na Sadský a pak ještě to,co píšeš..no paráda.
Tu smlouvu si teda před nástupem neviděl a v tom Německu si ani chvíli nemakal ?
A to ubytko by mělo být po dvou lidech a ne po šesti...Co to je za hnus????????!!!!!!
trololo
 

Re: wellpack.cz

Příspěvekod Jean » čtv 11. dub 2013 16:24:31

Ahojte všeci, no je škoda že jsem si to nepřečetl včera než jsem si to jel vyzkoušet, ta práce jako taková se dá zmáknout, to co se tu píše okolo toho už se nedá skousnout. Na sadské jsem byl, pracují tam vesměs asi ukrajinci, ta šéfka má také nějaký cizí přízvuk, placený to není, je to jakési druhé kolo jejich výběru, asi aby si to člověk ošahal do čeho jde. Když vás tam postaví k lince tak se můžou o to víc poflakovat, byl tam jeden, kterej tam odpolední směnu celou proseděl, nevím co to bylo zač asi technik.. Pak se dozvíte na konci směny, že linka venku jede ještě o 30-60% rychleji... Co sem teda nepochopil, proč se ptají na to jestli má někdo exekuci nebo ne, aby jako nemakal za minimum, tak náročnou práci, když se tady pak dočtu že ve smlouvě je 9000 a zbytek nějak bokem - teda nevím jak to vykazují, vždyť přece z 9000 už se nedá srazit nic.. Už tomu celkem začínám rozumět, 300E je pojistka aby nikdo nevzal kramle když uvidí jak to ve skutečnosti asi je, protože by jim tam nemohl zůstat asi nikdo.. Nic tuto kapitolu asi definitivně uzavírám, a je potřeba se poohlédnout po něčem pořádném, na práci venku jsem nezanevřel, věřím že to pod rakouským nebo německým zaměstnavatelem musí fungovat jinak, lépe, korektněji, čestněji.. Protože to co se tady píše, je skoro na to aby jim to tam řádně prověřili..
Jean
 

Re: wellpack.cz

Příspěvekod Radim » úte 16. dub 2013 23:42:34

Ahojte,
nezůstal sem tam ani na jednu směnu, podruhý se mi zadarmo dělat nechtělo (jedna směna na Sadský stačila):) Jinak s těma penězma je to tak, že pokud se udělá 100% (což by mělo bejt v Německu cca 24 000 přepravek za směnu), tak by to opravdu mělo přes těch 20 000,- bejt.. Ale vzhledem k tomu, že těch 100% se dlouhodobě prej nedaří plnit (protože se pořád točí lidi a tím pádem ten, kdo se zaučuje neni tak produktivní a než se zaučí, tak je zpátky doma), tak sou potom menší peníze.. Ještě nedávno měli tejden nucený dovolený, protože nebyla práce (duben je prej vždycky slabší).
Radim
 

Re: wellpack.cz

Příspěvekod Pedro » stř 17. dub 2013 19:07:14

Celý jedna velká voblož, si spočítejte kolik vydělaj jenom na nezaplacený práci v Sadský (tři "brigoši" po cca 150kč/h). Mimochodem zákoník práce nezná nic jako neplacená zkušební doba, takže podle mýho je celej ten povedenej management jednou nohou v krimu...
Pedro
 

Re: wellpack.cz

Příspěvekod Pedro » pát 19. dub 2013 13:52:00

Pro srovnání - na tohle lákají:

Ahoj, práce se nachází 25 km od Vídně. Nástup je cca 26.1.2013(cestu do Rakouska si hradí každý sám). Ubytování je zdarma(baráky), pokoje většinou po dvou lidech. Stravu si každý hradí sám(v každém bytě je klasická kuchyň a lednička..). Podobnou linku máme kousek za Prahou, proto se z každým potencionálním zájemcem domlouváme, aby si jeden den vyzkoušel přímo na provozu(samozřejmě za den dostane zaplaceno).Směny se střídají noční a denní. Vhodné pro muže do 37 let. Jazyk není podmínkou
Plat v čistém měsíčně:
21500 za 160 hod
26000 za 200 hod
28500 za 220 hod

...podezřelé je už to, že hodina v přesčasu je placená méně než v řádné době a zdá se mi, že i pod rakouskou minimálkou.
Pedro
 

Re: wellpack.cz

Příspěvekod Jirka » úte 23. dub 2013 8:22:17

Přátelé spolupracuji s firmou Wall Pack nyní už téměř rok, jsem v provozu v Německu a nemohu potvrdit, že by to byla práce pro otroky! Ano neříkám, že by to byla práce pro lenochy, je to fyzicky těžká práce a taky jsem jsi první týden říkal " no to nevím jestli to dám" ale dal jsem to! Po 2-3 týdnech už se mi ani nezdálo, že by to bylo tak namáhavé, prostě tělo si zvykne! A jak už někdo přede mnou psal bez práce nejsou koláče.
vždy zaplatili řádně a včas a pod 18000,- Kč jsem nikdy nešel. Je pravda, že mzda může být někdy vyšší a někdy nižší -souvisí to s tím, zda je práce hodně nebo o něco méně, ale jak říkám nikdy jsem nebyl pod 18000 tisíc čistého! Ještě jsem neslyšel, že by někdo pracující pro Well Pack nedostal zaplaceno, to je nesmysl.
Beru to tak, že jsem v zahraničí, nabírám nové zkušenosti. Jsme zde kolektiv v pohodě, sice se stalo již několikrát ze se k nám přidaly takový individua, že "pracovali" nebo spíše dělali že pracují, a po týdnu se vypařili a samozřejmě chtěli prachy ačkoliv dělali H**** a my ostatní museli dělat za ne! A TO JE NESPRAVEDLIVE a ne to ze Firma zavede ochranu v podobě 300 EUR jako školeni tomu kdo už jede do zahraničí s tím ze nebude nic dělat.
Proč by řada z nás u Well Pack pracovala dlouhodobě, kdyby firma neplatila nebo by platila špatně?
Každému musí být přeci jasný o jakou práci jde, když si to zkusíte v Sadské tak Vám přeci musí být jasné, že se nejedná o práci v kanceláři, a že to bude fyzicky poměrně náročné.
Jednání ze strany vedení Well Packu bylo vždy příjemné ale hlavně férové.
Myslím, že názor člověka který děla s Well Packem už docela dlouho má daleko větší váhu než od lidí, co ani zde nepracovali a hned dedukuji, že by pracoval zdarma to je zavádějící.
Jirka
 

PředchozíDalší

Zpět na Práce v zahraničí

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků