[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 118: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
nazkusenou.cz • Zobrazit téma - hlavne NE se Student Agency!!!

Chci si nechat zařídit studium v zahraničí

Seznam našich spolehlivých agentur a škol zajišťujících studium v zahraničí Anglie, Austrálie, Irsko, USA Německo, Velká Británie, EU, Kanada
více informací

Chci přímo kontaktovat zahraniční jazykové školy

Seznam spolehlivých zahraničních jazykových škol. Angličtina, němčina, francouzština, ruština, španělština…
více informací

Chci si nechat zařídit práci v zahraničí

Seznam našich spolehlivých agentur zajišťujících práci v zahraničí - krátké pracovní pobyty i zaměstnání, au-pair, letní tábory, práce na farmách…
více informací

hlavne NE se Student Agency!!!

Nabídka práce v zahraničí. Rady a návody, jak sehnat práci v zahraničí.
Pravidla fóra
Pokud víte o zajímavé nabídce práce v zahraničí, vložte ji do fóra jako samostatný příspěvěk. Příspěvky vyjadřují osobní názory uživatelů fóra a redakce Nazkušenou.cz za ně neodpovídá.

hlavne NE se Student Agency!!!

Příspěvekod student agency ne » čtv 20. kvě 2010 23:22:10

Omlouvame se, ale toto forum trochu zneuzijeme..chteli bychom, aby se vsichni dozvedeli, ze se Student Agency proste NEEEEEE!!! Jsou to nejvetsi vydridusi. Nas i spoustu nasich znamych pouze okradli. Jejich pristup je naprosto neprofesionalni a nezodpovedny. Komunikace v podstate nula...pouze pokud vam nezbyde jina moznost nez stornovat program, tak to jsou velice vstricni...protoze penize se jim jen sypou. Takze pokud si chcete uzit krasne leto v Americe, tak rohodne doporucuji, ale ne pres Student Agency!!! Nase zkusenosti jsou s work and travel.
student agency ne
 

Re: hlavne NE se Student Agency!!!

Příspěvekod Renča » pát 21. kvě 2010 9:18:32

Se Student Agency jsem jela na doporučení přátel, kteří s nimi byli na work&trave v USA a byli moc spokojení. Jela jsem taky do USA loni a předloni a vůbec si nemůžu stežovat. Takže doporučuju určitě. Nevim, co za problém máte vy, možná si jen léčíté komplexy, ale SA je v pohodě. To, že berou peníze je normální, nic není zadarmo. Howg
Renča
 

Re: hlavne NE se Student Agency!!!

Příspěvekod PetrM » pát 21. kvě 2010 10:46:52

PetrM
 
Příspěvky: 34
Registrován: čtv 18. úno 2010 12:37:21

Re: hlavne NE se Student Agency!!!

Příspěvekod Peter » pát 15. čer 2012 22:58:35

Taktiez ideme do USA (odchadzame za 3 dni) cez Student Agency. Nemozem ich vyslovene neodporucit, avsak nepotesili ma. Cely program stal 880 dolarov (neviem ake percento si berie SA a ake si berie Americka spolocnost) a jedine v com nam pomohli bol job fair, kde sme si nasli jednoducho a bez zbytocnych komplikacii pracu. Hlavne negativum je, ze s nicim inym sami od seba nepomozu. Co si clovek sam nezisti a nespyta sa ich, to nepovedia. Zmenila sa cena viza, nikto nas o tom neinformoval (ani mailom, ani telefonom, jednoducho nic). Pri programe work&travel je potrebne riesit vela veci, ale SA s tym velmi nepomaha. V zmluve je napisane, ze po obdrzeni prace je potrebne do 2 dni vyplnit udaje o zamestnavatelovi v systeme SA. Zmluvu sme si riadne precitali, avsak clovek na takyto detail po mesiaci zabudne. Na job fire (pohovore) nam nikto tuto povinnost nepripomenul, ani e-mailom. Skoncilo to tak, ze v den, kedy bolo potrebne vyplnit dane udaje, sa 2 hodiny pred dead-lineom ozvala slecna zo SA a oznamila, ze mame 2 hodiny na vyplnenie prihlasky. Kamos bol akurat na cesta Praha - Brno, takze tuto prihlasku vyplnit nemohol. Kebyze nie som doma, neviem co by sme robili. V udajoch, ktore som nasledne rychlo vyplnal sa pytali na veci, ktore nebolo mozne vediet (napr. kedy priletime do USA, akou spolocnostou, ako budeme cestovat z letiska do miesta prace atp.). Musel som teda volat do SA co s tym robit. Niektore veci nebolo potrebne vyplnit (napriek tomu sa prihlaska nedala ulozit bez ich vyplnenia) a niektore sa mali vyplnat iba informativne (avsak kolonka niesla nazov "Presny datum priletu do USA"). Dalsia perla bola, ked sa zmenili datumy konca prace z 30.09. na 15.09. O tejto skutocnosti nas sice informovali, avsak nikto nespomenul, ktore dokumenty je potrebne si zamenit (aby na nich bol uvedeny novy datum 15.09.). Spytal som sa teda slecny v SA, ci je potrebne vymenit formular DS-2019. Povedala ze nie. Ked sme tam boli o par tyzdnov neskor, spytal som sa tu istu informaciu druhej slecny (kedze som videl ich pristup) a ta povedala, ze je potrebny novy DS formular a ze ho mam na pobocke. Nikto ma o tom neinformoval, opat nulova komunikacia. Tychto problemov s informovanim bolo viacero, uvediem este jeden. Prisiel nam mail, aby sme vyplnili Intrax (zahranicna agentura, ktora danu pracu zabezpecuje v USA) prihlasku. Prihlasil som sa teda do Intrax systemu, kde som mal 3 informacie:
- mam vyplnit nejaky test, bez ktoreho absolvovania nie je mozne ist do USA
- mam odsuhlasit podmienky intraxu
- mam odsuhlasit podmienky zamestnavatela
Preistotu som si pozrel podmienky zamestnavatela, avsak bolo v nich uvedene "Housing: Not provided", pricom podla pohovoru by sme mali mat ubytovanie zabezpecene zamestnavatelom. Opat som volal do SA, kde mi oznamili, aby som tieto podmienky nepotvrdzoval, ze ich mam vyplnit, az ked zamestnavatel doplni informacie. Celkom sila bola aj navsteva ambasady, ked SA informovala, ze je potrebne potvrdenie o navsteve skoly po anglicky. Mal som potvrdenie o navsteve skoly po cesky, alebo Intrax potvrdenie o navsteve skoly (specialny papier od Intraxu, avsak podpisany a opeciatkovany mojou skolou) po anglicky. Spytal som sa, ci je Intrax potvrdenie okey, lebo ine po anglicky nemam. Odpoved znela "ano". Prisiel som na ambasadu, kde toto potvrdenie neakceptovali. Moje jedine stastie bolo, ze som mal nahodou v penazenke aj ceske potvrdenie, ktore uz na ambasade akceptovali. Ambasada je v Prahe, ja studujem v Brne. Musel som si vybrat den volna v robote a minut peniaze na cestu do Prahy - to je pochopitelne. Avsak kebyze nemam ceske potvrdenie o navsteve skoly, cely tento proces by som musel zopakovat a som si isty, ze SA by sa tym velmi neobtazovalo.

Okrem ineho, cely online system prihlasky SA stoji za hovno. Je neprehladny, niektore polia oznacene ako povinne povinne nie su (co vsak neviete a preto musite kazdu chvilu volat do SA), doteraz tam mam nepravdive informacie typu "Plat: 0$", "Ubytovanie: nie". Spolocnost SA oznamila, ze to nevadi a tieto nepravdive udaje netreba riesit.

Jednoducho, clovek si musi vsetko sam zistit, skontrolovat a potom musi sam nahanat SA, aby dany problem riesila. Pravdou je, ze na maily odpovedaju celkom rychlo, vacsinou do 12 hodin. Avsak caste su odpovede napr. iba na jednu otazku, pricom sa ich v maily pytate na tri veci.

Ako posledne by som rad spomenul predodletovu schodzku. Bol som na nej v Bratislave. Na schodzku prisla slecna, mlada primitivna blondina, ktora nevedela nic a akurat citala nejake papiere uplne chaoticky. Spomenula, ze je potrebne po prichode do USA vybavit nejaky formular na nejakom urade. Jeden chalan sa spytal o aky urad ide a ci nam v tom pomoze nas zamestnavatel. Na tuto otazku sa zacala usmievat a odpovedala nieco v zmysle "to ja netusim".

Takze ano, pracu vam zaistia, ano, odpovedaju vam na otazky, ale zaplatit 880 dolarov za to, ze mi niekto dohodne 5 minutovy pohovor so zamestnavatelom a nasledne je potrebne 2 mesiace tuto osobu nahanat, aby mi odpovedala na veci, o ktorych ma mala sama informovat, to sa mi zda trochu vela.
Peter
 

Re: hlavne NE se Student Agency!!!

Příspěvekod Kaelka » úte 04. zář 2012 22:36:03

Musím se podělit o své zkušenosti - přes Studen Agency jsem jela 2x - jednou studijně pracovní pobyt v Anglii a jednou Work and Travel v USA. Oboje bylo naprosto v pohodě, přijde mi normální chodit za agenturou s dotazy co teď a co potom namísto abych očekávala, že oni mě budou uhánět a připomínat mi, že je potřeba, abych si koupila letenku nebo vyplnila nějaký formulář. Ale záleží asi na tom, s jakou představou s nimi uzavíráte smlouvu - já chtěla akorát mít krytá záda, kdyby něco selhalo a zaměstnavatel by mi odmítnul platit a podobně. Nečekala jsem, že mě povedou za ručičku celý pobyt - byly jen zdroj informací. Pokud někdo chce jet do ciziny na zkušenou, měl by mít trošku jiný přístup a být schopen zařizovat a zjišťovat si věci sám, ikdyž se chce pojistit agenturou, aby se cítil lépe. Samozřejmě ještě hraje roli konkrétní pracovník/pracovnice agentury, ale myslím, že princip je jasný!
Kaelka
 

Re: hlavne NE se Student Agency!!!

Příspěvekod Stanka01 » ned 20. pro 2015 12:25:37

Cestujem prave s RJ 1003 z Prahy . sme v ostrave. A ja stale stojim v chodbicke pri WC. Sprievodcovia okolo mna chodia ale nesnazia sa mi najst miesto. Student agency urobil chybu a citim sa ako nejaky zobrak tu. A to cestujem od vcera vecera. V Prahe som mala len prestup. Vecer som tiez cestovala so Student agency ale ma sklamal. Stat 6.5 hodiny tak to je super.
Stanka01
 

Re: hlavne NE se Student Agency!!!

Příspěvekod AngryWoman » čtv 13. čer 2019 22:13:48

Rozhodla jsem se pro program Work&Travel SA, konkrétně Island a práce v hotelnictví. Zajistila jsem si léto předtím brigádu jako servírka, abych měla požadované doporučení z praxe. Na konci února jsem měla první schůzku v SA. Vyptala jsem snad na všechno ohledně vyřizování, hlavně na to, jestli stačí jedno doporučení. Slečna mi řekla, že stačí jedno z praxe a to druhé mi může napsat třeba nějaký učitel ze školy. Vyřídila jsem si potřebné papíry, doporučení od mé angličtinářky. Přišla jsem asi o měsíc později do SA. Řekla mi, že papíry jsou v pořádku, ale potřebuju pas. V té době jsem pas neměla a při první schůzce řekla, že stačí zatím občanka a pas až poletím. Takže jsem musela počkat další 3 týdny než se vyřídí pas(odmítla jsem platit x tisíc za rychlejší vyřízení). Došla jsem na třetí a zároveň poslední moji schůzku v SA. Celá natěšená, že už teda mám všechny podklady a jen napíšu test z aj a zaregistruje mě do programu. ALE! Mé doporučení od angličtinářky vzala jako test z AJ a řekla, že mě nezaregistruje bez druhého doporučení z praxe.

Neočekávala jsem, že mi budou vše říkat, že já nebudu muset nic dělat. Počítala jsem, že na co se nezptám, nebudu vědět. Ale neočekávala jsem, že se zeptám na něco a odpověď bude za 2 měsíce špatná. Já, ze slušnosti, řekla, že asi došlo k nedorozumění, ale ona mi odvětila, jako že je to celý moje chyba. To už jsem si nenechala líbit, tak jsem v klidu řekla, jak to bylo s tím doporučením, že jsem se ptala, co mi odpověděla atd. Stále to vykládala jako moji chybu a nakonec jako omluvu jsem dostala jen odpověď: mám teď toho hodně, nevím, co komu říkám. V tom momentě jsem pochopila, odešla a odmítla jsem dál komunikovat s touhle slečnou.

Dle mého by měla vědět, co je potřeba mít, určitě to má někde i napsaný. A každopádně by NEMĚLA PODÁVAT NESPRÁVNÉ INFORMACE!!! Tahle slečna rozhodně byla dost neshopná a odradila mě od celé agentury.

Jsem ještě student a každá koruna je dobrá a vyhodit za toto skoro 20 tisíc ...

PS: Sice je to nekorektní, ale až do programu půjdete a budete to vyřizovat v Brně se slečnou Miřetínskou, tak si dejte pozor.
AngryWoman
 

Re: hlavne NE se Student Agency!!!

Příspěvekod Misha01 » pon 11. črc 2022 5:03:49

Mám stejnou zkušenost z pobočky z Prahy. Chtela jsem se kdysi registrovat do nějakého programu na úklid domácností v Anglii. Předem jsme se vyptala, co je vše potřeba - hlavně ohledně tech doporučení - nikdy jsme profesionálně neuklízela. Pani me ujistila, ze staci doporučení z jakékoliv jiné práce a co se úklidu týká - může to být z vlastní domácnosti (napr. od rodičů) nebo od sousedů apod. Hlavně pointa byla, ze to nemusí byt z žádné firmy. Takze jsme se teda objednala na schůzku a těšila jsem se, ze se konečně daji věci do pohybu. Na schůzce na me ale koordinátorka koukala, jak kdybych spadla z višně a ze to doporučení musí byt z profesionálního úklidu!!! Takze to byl můj první a poslední pokus o jakékoliv cestování s nějakou agenturou. SA tady měla docela dobrou pověst oproti ostatním, ale tato neschopnost podat od začátku správné informace mi přišla velmi neprofesionální. Nechtela jsme s nimi uz dal nic resit. Tehdy byla Anglie ještě v EU takze agentura byla vlastně úplně zbytečný krok a vyhozené penize. Jsme rada, ze jsme nakonec vyjela sama.
Misha01
 

Re: hlavne NE se Student Agency!!!

Příspěvekod lida » čtv 05. říj 2023 9:08:39

NEDOPORUCUJI: dcera, 17 let, studijni pobyt ve Španělsku na střední škole na jeden rok. Informace jsme dostali na osobni schuzce a potom v emailech a na zakladě těchto info jsme uzavřeli smlouvu o zprostředkovani pobytu a studia. Poté všechno přestalo platit - zaslané informace prý byly staré a z minulého školního roku. Pobyt, studium, rodina - vše je uplně jinak, prý španělská agentura to změnila a Student agency za to nemůže. Dcera nakonec je v jednolůžkovém pokoji 9m2 ještě s jednou studentkou na palandě (i když měla být sama), profil rodiny byl dva roky starý, rodina je rozvedená a jejich děti jsou v domácnosti jen občas. Ve španělské škole vůbec nevěděli, že dcera je zahraniční student..... Zásadně tuto agenturu nedoporučuji a pokud ano, ať ve smlouvě jsou uvedeny i informace z emilů.
lida
 


Zpět na Práce v zahraničí

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron