Chci si nechat zařídit studium v zahraničí

Seznam našich spolehlivých agentur a škol zajišťujících studium v zahraničí Anglie, Austrálie, Irsko, USA Německo, Velká Británie, EU, Kanada
více informací

Chci přímo kontaktovat zahraniční jazykové školy

Seznam spolehlivých zahraničních jazykových škol. Angličtina, němčina, francouzština, ruština, španělština…
více informací

Chci si nechat zařídit práci v zahraničí

Seznam našich spolehlivých agentur zajišťujících práci v zahraničí - krátké pracovní pobyty i zaměstnání, au-pair, letní tábory, práce na farmách…
více informací

Atlantic Nalcor

Nabídka práce v zahraničí. Rady a návody, jak sehnat práci v zahraničí.
Pravidla fóra
Pokud víte o zajímavé nabídce práce v zahraničí, vložte ji do fóra jako samostatný příspěvěk. Příspěvky vyjadřují osobní názory uživatelů fóra a redakce Nazkušenou.cz za ně neodpovídá.

Re: Atlantic Nalcor

Příspěvekod Enver » pon 06. říj 2014 2:07:16

Me poslali na ropnou plosinu do Albanie, ale me chytli Srbove a urizli mi ruku a leve ucho. Nikoho to nezajimalo a musel jsem stopem pres Recko, Bulharsko, Rumunsko a Ukrajinu (tam mi ukradli kalhoty), Madarsko, Rakousko az domu. Jsou podvodnici a stoji za tim nejaky Slovak z Washingtonu. Ja to tak nenecham. Policie to vyresi a viniky potresta.
Enver
 

Re: Atlantic Nalcor

Příspěvekod vajnar » pon 06. říj 2014 4:40:37

:roll:

Poslaťod slavka » 28 Feb 2005 01:03
V UK by sa mali Slovaci (aj ostatni zamestnanci z novych krajin okrem Cypru a Malty) zaregistrovat do 1 mesiaca od vzniku prac.pomeru na Home Office, formular najdete na ich stranke a zaplatit poplatok 50 libier. K formularu sa priklada doklad od zamestnavatela, ze ste u neho zamestnany, 2 fotky na pas, a original pasu alebo OP, myslim, ze aj vyplatna paska - posiela sa to postou. OP alebo pas a potvrdenie o registracii vam poslu spat. Mne osobne to prislo asi po 2 mesiacoch, kamoske po 2 tyzdnoch. Okrem toho by ste si mali vybavit aj insurance number - vybavenie trvalo asi 2 mesiace. Najskor si Vas pozvu na pohovor na Job Office a potom Vam kartu s insurance number poslu postou.
vajnar
 

Re: Atlantic Nalcor

Příspěvekod zbyna » pon 06. říj 2014 4:42:11

1. po vstupe do uk a najdeni prace je potrebne sa zaregistrovat s home office do 30 dni tlacivo najdete na stranke www.homeoffice.gov.uk alebo vam ho da zametsnavatel. budete potrebovat 70 libier poplatok za aplikaciu, 2 fotky pasoveho formatu, original obicanky, potvrdenie od zametsnavatela. o take asi 5 dni vam dojde obcianka nazad a registracna karta a registracny certifikat asi o take 3-4 tyzdne. karta vam uz plati navzdy certifikat ak zmenite zamestnavatela si musite vybavit zase novy ale uz je bezplatne.
2. je dobre si vybavit ni number nakolko niektory zamestnavatelia beru ludi len tych ktore ni number maju. treba si byvavit pohovor na prislusnom urade DSS department of social security, pohovor trva asi hodinu treba si doniest vsetky mozne dokumenty ktore na svoje meno mate absolutne vsetko.
3. ucet v banke sa najlahsie otvori v v banke HSBC staci im len obcianka a home office aby vam to otvorili na anglicku adresu ak nemate home office este staci obcianka a vypis uctu zo slovenskej banky tym padom vam to otvoria na slovensku adresu s tym ze vypisy a pod vam budu chodit do anglicka na adresu kde byvate ale permanent v banke bude uvedena adresa zo slovenska
4. zaregistrujte sa s lekarom ktory je najblizsie k vazmu domu do 4 tyzdnov vam pride karticka poistenca a tym padom mate vsetko osetrenie zadarmo v anglicku nemusite cez slovensku poistovnu nic platit.
5. po odpracovanych 12 mesiacov v uk myslia sa tym 12 mesaice pocas ktroych musite nepretrzite pracovat nevynechat ani jeden den myslim tym ze nie aj soboty a nedele a normalka 5 dni v tyzdni maximum pocas 12 mesiacov mozte byt bez prace 30 dni. po uplinuti tejto doby mate potom narok na rozne podpory zo socialnych fondov ako su tax credit, child tax credit, child benefit a pod.
dalej ma uz nic nenapada ak ma niekto konkretne otazky napiste zijem tu uz 10 rok tak viem k tomu dost povedat. bye bye
zbyna
 

Re: Atlantic Nalcor

Příspěvekod admin » pon 06. říj 2014 4:43:57

:lol: [quote="Zhor"]Zdravím, nemá někdo nějaké informace/zkušenosti se společností Atlantic Nalcor? Mělo by se jednat o práci na ropné plošině.[/quote]1. po vstupe do uk a najdeni prace je potrebne sa zaregistrovat s home office do 30 dni tlacivo najdete na stranke http://www.homeoffice.gov.uk alebo vam ho da zametsnavatel. budete potrebovat 70 libier poplatok za aplikaciu, 2 fotky pasoveho formatu, original obicanky, potvrdenie od zametsnavatela. o take asi 5 dni vam dojde obcianka nazad a registracna karta a registracny certifikat asi o take 3-4 tyzdne. karta vam uz plati navzdy certifikat ak zmenite zamestnavatela si musite vybavit zase novy ale uz je bezplatne.
2. je dobre si vybavit ni number nakolko niektory zamestnavatelia beru ludi len tych ktore ni number maju. treba si byvavit pohovor na prislusnom urade DSS department of social security, pohovor trva asi hodinu treba si doniest vsetky mozne dokumenty ktore na svoje meno mate absolutne vsetko.
3. ucet v banke sa najlahsie otvori v v banke HSBC staci im len obcianka a home office aby vam to otvorili na anglicku adresu ak nemate home office este staci obcianka a vypis uctu zo slovenskej banky tym padom vam to otvoria na slovensku adresu s tym ze vypisy a pod vam budu chodit do anglicka na adresu kde byvate ale permanent v banke bude uvedena adresa zo slovenska
4. zaregistrujte sa s lekarom ktory je najblizsie k vazmu domu do 4 tyzdnov vam pride karticka poistenca a tym padom mate vsetko osetrenie zadarmo v anglicku nemusite cez slovensku poistovnu nic platit.
5. po odpracovanych 12 mesiacov v uk myslia sa tym 12 mesaice pocas ktroych musite nepretrzite pracovat nevynechat ani jeden den myslim tym ze nie aj soboty a nedele a normalka 5 dni v tyzdni maximum pocas 12 mesiacov mozte byt bez prace 30 dni. po uplinuti tejto doby mate potom narok na rozne podpory zo socialnych fondov ako su tax credit, child tax credit, child benefit a pod.
dalej ma uz nic nenapada ak ma niekto konkretne otazky napiste zijem tu uz 10 rok tak viem k tomu dost povedat. bye bye :lol:
admin
 

Re: Atlantic Nalcor

Příspěvekod dushanko111 » čtv 09. říj 2014 9:05:17

Jo, bohuzial je to ***. Uz som sa videl vo vlastnom zrube niekde v kanade ako chlastam whisky :lol:

Podla IP adresy je pôvod mailu niekde v Guatemale a banka do ktorej treba poslat prachy "poistovni" je v Belize.
S kanadou nic spolocne.

Od Nalcor-Energy som po 3 pracovnych dnoch dostal odpoved ze s touto spolocnostou nemaju nic spolocne, ale ze eviduju vzdy par pripadov do mesiaca ked ich koli tomuto problemu ludia kontaktuju. Robit s tym nic neplanuju, vraj mimo ich kompetencie (maju v peachi problemy "vychodnych" europanov)

Skoda len ze som bol nedockavy *** a pod vplyvom vidiny penazi som si utekal obnovit cestovny pas. A kedze som mal cochvila odlietat tak som si priplatil expresne vydanie do 2 pracovnych dni a tym padom 99 euri zozrala kasa ministerstva vnutra :evil:

Takze, nazad na zem :lol:
dushanko111
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 09. říj 2014 8:48:56

Re: Atlantic Nalcor

Příspěvekod margita » pon 13. říj 2014 15:37:38

Chalani ja su na tem stejne pas novy sem si rychlo vybavil za 66e,vypis z registra a zdr.prehlidku a včil mi napiše že treba zaplatit poistne,žepri do 15.10. to musi byt.Peta
margita
 

Re: Atlantic Nalcor

Příspěvekod drejj » pon 10. lis 2014 23:29:22

Dneska mě přijal Atlantic Nalcor do Gronska hledat naleziště ropy :D co jsem tu tak četl, je to asi ojeb. Zatim po mě nic nechtěli a nic taky do předu nezaplatím. Odlet mam 7.1. 2015 směr Kanada na zaškolení :D uvidím jak to bude dál... Jede nekdo taky :D
drejj
 

Re: Atlantic Nalcor

Příspěvekod drejj » úte 11. lis 2014 0:07:32

-----V souvislosti se zadosti o zamestnani pro nasi spolecnost jste byl zarazen do zakladniho zacviku, ktery probehne od 07.01.2015 do 23.01.2015 v Kanade. Letecka doprava je hrazena v ekonomicke tride s priletem do Halifax , kde bude probihat zacvik s presuny na praxi do St.John's (Newfoudland), St.Pierre and Miquelon (French territory) a 2 denni exkurzni stazi na Hybernia Offshore Platform cca 315 km od kanadskeho pobrezi. Strava a ubytovani je uhrazeno, po dobu zacviku je poskytovana pausalni zacvikova mzda $ 400 USD denne (17 dnu). Nasledujici den po absolvovani vycviku vstupuje v platnost Vas pracovni kontrakt pro turnusove expedicni pracoviste na geologickem pruzkumu na zapadnim pobrezi Gronska a zaroven Vase plne pojisteni (zdravotni, urazove, zivotni, odpovednost za zpusobene skody), ktere je provadeno nejvetsi kanadskou pojistovaci spolecnosti Manulife Financial a hrazeno zamestnavatelem. Po dobu 17 denniho zacviku je pojisteni na Vase naklady a to ve vysi $ 50 USD denne ,celkove $ 850 USD. Toto pojisteni je z duvodu, ze po dobu zacviku nejste oficialne zamestnancem spolecnosti a Vase pracovni smlouva zacina od 24.01.2015 do 23.01.2016 (30 dnu pred vyprsenim smlouvy muze byt projednano dalsi prodlouzeni smlouvy). V pripade, ze v prubehu zacviku nebude hlasena zadna pojistna udalost je pojistna platba $ 850 USD zpetne vyplacena pojistene osobe. V teto souvislosti sdelujeme, ze v souladu s kanadskymi pracovnimi a pojistovacimi zakony musi byt kratkodobe pojisteni uhrazeno primo pojistencem a nase spolecnost nemuze provadet zadne platby za pojistence (uvery, srazky ze mzdy a podobne).
Pokud je timto ovlivnen Vas zajem o nastup nebo jste jiz nasel vyhovujici zamestnani prosim o Vase okamzite sdeleni. -----
drejj
 

Re: Atlantic Nalcor

Příspěvekod kpora » úte 11. lis 2014 0:39:56

Zdravim. Ja som zo slovenska a mam ten isty problem ako vy vsetci tiez mam nastupit 7.1.2015 na zacvik a chcu zaplatit poistenie vela sa o tom nepise ci dakto zaplatil a co sa dialo potom a to je chyba si myslim keby sem pisalo viacej ludi ja osobne nezaplatim ja osobne si myslim ze to je podvod uz len z toho dovodu ze slubuju velmi pekne peniaze a zaujimave je hlavne to ze chcu zaplatit letenku ubytovanie a stravu a na poistenie uz nemaju to my pripomina typicke slovenske agentury naslubuju hory doly a gu koncu chcu peniaze za pracu ktoru ani nevybavia.
kpora
 

Re: Atlantic Nalcor

Příspěvekod drejj » úte 11. lis 2014 12:05:46

Necetl jsem tu co se stalo když někdo zaplatil... oni pisou ze to pojisteni si musíš hradit sám ze ještě nejsi zaměstnanec, což mi přijde divný. .. každopádně nic do předu neplatím.
drejj
 

PředchozíDalší

Zpět na Práce v zahraničí

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků