Chci si nechat zařídit studium v zahraničí

Seznam našich spolehlivých agentur a škol zajišťujících studium v zahraničí Anglie, Austrálie, Irsko, USA Německo, Velká Británie, EU, Kanada
více informací

Chci přímo kontaktovat zahraniční jazykové školy

Seznam spolehlivých zahraničních jazykových škol. Angličtina, němčina, francouzština, ruština, španělština…
více informací

Chci si nechat zařídit práci v zahraničí

Seznam našich spolehlivých agentur zajišťujících práci v zahraničí - krátké pracovní pobyty i zaměstnání, au-pair, letní tábory, práce na farmách…
více informací

Práce v Holandsku - zkušenosti s OTTO?

Nabídka práce v zahraničí. Rady a návody, jak sehnat práci v zahraničí.
Pravidla fóra
Pokud víte o zajímavé nabídce práce v zahraničí, vložte ji do fóra jako samostatný příspěvěk. Příspěvky vyjadřují osobní názory uživatelů fóra a redakce Nazkušenou.cz za ně neodpovídá.

Práce v Holandsku - zkušenosti s OTTO?

Příspěvekod DRATMAN » ned 24. bře 2013 20:18:05

Čau, nemáte někdo (ideálně z poslední doby) zkušenosti s Otto Work Force agenturou?
Četl jsem spoustu o tom jak je to s nima děsivý (především co se těch pokut, ubytování v kasárnách a poláků týče), ale většinou to pocházelo z let 2011 a míň, a pak už se mi zdá že se začlo blýskat na lepší časy...
A já u nich právě našel tenhle job http://ottowerkt.nl/cz/nabidky-prace/ho ... ni-brigada který by se mi celkem zamlouval, ale nerad bych už druhej den zdrhal zpátky dom :D
Jinak jsem už našel a posléze zavrhl mrtě agentur (ajob, coolagent, SA) a o dalších už nevím. Nevíte o nějakých dalších kde by se chovali normálně a neojebali mě? Anglicky se domluvím normálně a německy tak napůl :D Ideálně AT,DE,UK,NL.

Díky moc za všechny názory, zdar! :)
DRATMAN
 

Re: Práce v Holandsku - zkušenosti s OTTO?

Příspěvekod práce » ned 04. zář 2016 10:21:21

Dobrý den,

no každý jsme strůjcem svého štěstí. Měla jsem velmi nepříjemnou zkušenost přímo v kanceláři agentury OTTO. Tato zkušenost mě zastavila, abych dál pokračovala s touto agenturou. Měla jsem hodně otázek, odpovědi vyhýbavé nebo velmi povrchní, všeobecné. Takové divadýlko pro zájemce. A hodně věcí mi nějak do sebe nezapadalo Jestli umíte slušně anglicky a německy, tak nepotřebujete agenturu a můžete si najít práci sám přímo na místě. S agenturou OTTO bych určitě více nejednala. To co je na internetu, komentářů a videí je více než výmluvné. Nechť si každý najde na netu reference o této firmě, z minulosti i součastnosti. Pokud Vám nevadí, že Vás někdo podvádí a chcete zažít hodně adrenalinu, stresů a nervů, tak pak je to ideální cesta.
práce
 

Re: Práce v Holandsku - zkušenosti s OTTO?

Příspěvekod hnus » úte 07. úno 2017 19:43:35

Dekuji vam za pravdu,kterou pisete,verim vam.
hnus
 

Re: Práce v Holandsku - zkušenosti s OTTO?

Příspěvekod Banán » ned 30. led 2022 12:21:05

Ottoworkforce - možná se bude někomu hodit můj pohled na tuto polskou agenturu

- Majitel sice Holanďan, ale vše mu tam řídí Poláci, takže ti vám do inzerátu nalžou cokoliv a trest je mine, neřeší se to. Holanďan něco řekne, ale Polák udělá… podle sebe a nějakou levárnu k tomu, o které nikomu neřekne..
- Většina těch skladů - počítejte s Poláky, kteří dělají levárny a když jsou vedoucí, tak můžete mít kvůli nim problémy a Holanďany to nezajímá - zažil jsem firmu, kde sice majitelé Holanďani, ale počůraný záchody, zaměstnanci vypadaný vlasy, zničený oči… musí většina nosit brýle.. špatný vzduch v hlavě - kvůli mě tam instalovali na strop zařízení na filtraci vzduchu
- Lepší je se firmě Ottoworkforce vyhnout
- např. Na ubytování Otto mě Polák správce lokace chtěl pokutovat 400e za to, že jsem udělal malou díru do linoleum - řešil jsem to ve specializovaných obchodě s Holanďany a ty se tomu vysmáli a jasně řekli, ať nic neplatím a já to věděl, že to bude ze strany Poláka podvod
- Oni Poláci se mohou chovat slušně, ale vždycky za tím je nějaká levárna, podvod na vás, jak vás okrást
- KDYBYCH VEDEL, ze OTTOWORKFORCE jsou hlavně Poláci a že to řídí Poláci, tak přes tuto firmu nikam nejedu a oni to řídí podle sebe, ne podle majitele…
- Podle mě sklady a tyhle firmy v NL jsou hlavně Poláci..

Vedoucí Poláci:

- Např. Koordinátorka z PL, co se zde volá manažerka plánování směn mi řekla, půjdeš do této firmy a ať tam zavolám, nakonec z toho vypadla úplně jiná firma a v úplně jiné lokaci, ale říkám si, dobré, dám ji šanci…
- Jenže, kvůli mému nezájmu o tyto práce se udělalo to, že bych musel mít novou práci - volala manažerka koordinátorka….že mi zavolají a že nová práce je v v blízkosti bývalé práce, další den volala jiná manažerka …koordinátorka, že ta práce je úplně někde jinde a že se budu muset stěhovat…což už mě odrovnalo, s takovými lidmi pracovat člověk nechce…
- Nebo mi nabídli v bývalé firmě lepší pozici - Polák mi to nabídl, tak jsem mu naznačil, že radši preferuji Holanďany a s nimi být než lidi z Polska..
- Beze srandy, lidi s polskými VŠ dělají v Otto teamleadery apod.
- Nebo kdy mi jeden blázen z Polska přede mnou máchal kuchyňským nožem a vysvětloval, co kdyby někdo přišel z ulice a pobodal nás…, protože spolubydlení s těmi prasaty nešlo, tak jsem otevřel dveře - oni jsou schopni kouřit v pokoji apod. Těch problémů tam bylo tolik

Kdo jede do Nl, první práce doporučuji jinou agenturu než Otto, protože Poláci jsou Poláci a dělají problémy. I do ČR dováží nekvalitní jídlo a chtějí za to zaplatit. Mně tenkrát ve Francii okradli Poláci… To jsou lidi, co mají vypláchlé hlavy z katolické církve - znásilňování dětí apod. A pak se jdou společně modlit za odpuštění hříchů apod.

Když práci v NL, tak nějakou lepší a bez Poláků. Já v jiné zemi když jsem mohl pokračovat na delší dobu v práci, tak jsem tam už být nechtěl, zažil jsem Poláky a nechci s takovými lidmi mít něco společného.
Banán
 

Re: Práce v Holandsku - zkušenosti s OTTO?

Příspěvekod Marcel » čtv 10. úno 2022 11:40:30

Otras. Dohodol som sa s nimi na oracu s hodinovou mzdou 11 e brutto. Cakal som tri a pol tyzdna a potom mi povedal, ze je len ina pozicia za hod mzdu 9 e. Takze som stratil mesiac kvoli nim.
Marcel
 

Re: Práce v Holandsku - zkušenosti s OTTO?

Příspěvekod OTTO je hnus » pát 21. dub 2023 0:26:46

Práve som v Holandsku. Už nikdy viac OTTO!!! Všetko je napísané vyššie, no tu je aj môj príbeh. Najskôr dohadovanie sa, dal som si žiadosť na lepšie platenú prácu, aby som aj zarobil a nie iba živoril. Odoslal som e-mail a prišla mi správa, že moju žiadosť evidujú a nejaká ponúka na prácu niekde úplne inde v správe dalej (nakoniec však po celom procese sme skončili pri úplne inej ponuke, tam kde oni najviac potrebujú). Potom mi zavolali a chceli ma vyskúšať z angličtiny. Hovor bol úplne potichu, ani nebolo pocit, čo mi baba hovorí. Ešte v ten deň večer prišiel e-mail, že si mám urobiť zatrieďovací test (aby ma.vedeli správne zaradiť), ktorý mi nešiel spustiť ani na Pc ani na 2 roky starom top telefóne. A potom to začalo. Miesto toho, aby vás vybavovala jedna baba, stále volal niekto nový z nového čísla. Teda ani jedna z nich nevedela, o čom som sa už bavil s tou predchádzajúcou babou. A aj normálny človek sa už pri tom prestane sústrediť. Vypýtali si výpis z registra trestov, kde je číslo OP. Potom chceli číslo OP a IBAN. A nakoniec si vyžiadali ešte prefotený OP z oboch strán. Tento príklad vystihuje ich uroveň. Vraj či sa tam viem dostaviť, lebo iba v nedeľu od 13-18h sa môžem ubytovať. Takže človek potrebuje vhodný spoj, najlepšie kúpiť lístok týždeň vopred, ale.sampzrejme, oni vám do poslednej chvíle nevedia povedať, tak to vlastne idete, preto si ani ten lístok človek nemôže kúpiť, kým je lacný. Ale ponúknu vám prepravcu, ktorý vás tam dovezie. Tak si hovorím, ok, aspoň má tam vysadi a včas. O cene prepravcu žiadna zmienka, aj keď som sa opýtal, rozhovor sa zvrtol.kamsi inam a bolo zahovorené. Pomyslel som si, veď plná dodávka ľudí, to nemôže byť viac ako 100€. Cestou tam som sa dozvedel, že je to 150€. Tak vzdialenosť 1000km, auto žerie 10l/100km a liter stojí 1,70€ v aute šofér a 8 cestujúcich. Každý zaplatil 150€, to je jedno odkiaľ išiel, či z východného Slovenska alebo zo západného Slovenska. V Holandsku sme boli už ráno okolo 6. 8:30 nás vysadil pred ubytovňu, v noci pršalo a fúkal študený vietor. Volám na číslo, že sme na mieste. A chceme sa ubytovať, veď nebudem čakať do 13h ako bolo v prospekte. Dozvedel som sa, že vlastne kancelária je otvorená od 10-19h. A prepravca, čo viezol časť ľudí na privát naplánuje cestu tak, že sme prišli ešte aj mimo tento čas. Hodinu sme prestáli, našťastie som nemal kam pobaliť veci, tak som mal na sebe 3 bundy a bola mi zima. Konečne o 10h nás ubytovali. Po príchode na izbu na koberci 2 veľké fľaky, na bielom stole vypálený odtlačok po horúcom hrnci, záchod hnus celý špinavý a záchodová doska zo spodnej strany žltá, škáry medzi kachličkami v sprche v miestach až hrdzavej farby, nad vaňou 2 zásobníky na mydlo, ktoré sa nepoužívajú, zo spodnej strany s plesňou. To je ubytovanie za 500€, vlastne nie, neznížim.sa na úroveň OTTO, dostal som v prvom týždni náhradu 50€ (po odpracovných hodinách). A za ubytovanie som platil za týždeň 119€, teda ak to odpočitam.malo by to byť 69€. Po ubytovaní som potreboval vyzdvihnúť bicykel na ktorom budem chodiť do práce. To mi bolo povedané pri ubytovaní, že vyjdem von, zavolám na tel. čislo a prídu mi ho dať. Volám, nič. Volám o hodinu, nič. Prídem teda naspäť do kancelárie na ubytovaní a chcem to vyriešiť, ale nezáujem, oni sú len ubytovanie papiere som podpísal a už ich nezaujímam. Tak som sa opýtal spolubývajuceho, kam mám ísť. Hlavne že ujo býval hneď za rohom od kancelárie asi 1min pomalou chôdzou. V pondelok sa išlo na úrad autom (dodržal som pokyny, všetko išlo hladko). Poobede školenie v práci, konečne som prišiel na miesto a miesto jednej haly vidím dve oproti cez cestu. Nikde nič. Obvykle by boli dvere zamknuté a brána pre kamióny zatvorená, ani by som sa tam nedostal, ale práve v tom čase bola brána otvorená a natrafil som na Poliakov, zjavne hľadajúcich kam máme ísť. Tak som sa k nim pridal. Vbehli sme do prvej kancelárie a tam nám povedali že kam ďalej. Dalo by sa povedať, že som mal aj trochu šťastia. V prvom týždni som robil utorok-piatok poobedné zmeny do 00:00. V utorok OK, v stredu do 21, vo štvrtok do 21, v piatok do 22. Paráda, ešte jeden deň cez víkend by to chcelo, ten však nakoniec nebol. Ďalší týždeň som mal hodín viac, lebo som bol na výpomoc do druhého podniku v blízkosti. A tretí týždeň som mal pondelok a stredu voľno. Ešte počas víkendu to zmenili a voľno som mal iba v utorok (hovorím si ok, aj keď mi to lezie na nervy, že stále musím v aplikácii sledovať, či som na druhý deň naplánovaný alebo nie, či pribudlo alebo sa či sa niečo zrušilo). Realita bola taká, že týždeň začal normálne, utorok teda voľno a vo štvrtok mi prišla o 14 správa, že mám dnes voľno. Zabudnite, tie hodiny čo máte naplánované, vám nepreplatia a teda už 2 dní voľno a v sobotu zasa voľno. Hlavne že keď som volal s babou, tak ma uistovala, že zárobok je od 450€ po odčitaní všetkých položiek. Prva výplata za tie skrátene dní 150€ ale!!! ešte mi nabehlo v aplikácii, že im dlhujem 20€, lebo za ubytovanie mi strhli 117€ zo 119€ a asi záloha za bicykel strhli iba 16€ z 33€. Takže zo 150€ som mal vlastne iba 130€. To je proste Holandsko s agentúrou OTTO. Druhú výplatu sa ani neodvážim odhadnúť (ale bol sviatok za 100% a nedeľa za 100%, lenže iba 3,5h v nedeľu, nie 7,5 ako bolo v pláne..ozhadom 700€ v hrubom, ale 69€ za ubytovanie, 20€ zasa isto dlh, potom bude aj vyššia daň...tak posúďte sami) a tretia už teraz vyzerá dosť biedne. Takto žiť istotne nechcem. No...a ak si myslíte že idete domov, tak aby ste vedeli, tí čo skúsenosť nemáte, ubytovanie si platíte ešte ďalšie 4 týždne po tom, čo sa odhlásite z ubytovne. OTTO je jeden poľský odpad a podvod. Spokojný tu môže byť Ukrajinec alebo Bulhar. Alebo si to treba odrobiť, aby ste boli kmeňový zamestnanec, možno dostanete viac a bude vám stačiť aj 5 dní v týždni bez víkendu. Ešte prosím berte v úvahu, že som sa príbeh snažil vykresliť pravdivo, ibaže som na mnoho veci zabudol. Agentúre OTTO sa vyhnite. Ak neviete po poľsky, časom vás nič lepšie nečaká, fleky sú tu nie pre pracovitých, ale pre jazykovo zdatných, dokonca predvčerom som robil s teamleaderkou, ktorá bola na tom konkrétnom pracovisku po prvýkrát, ešte s úsmevom mi povedala, že "tu som ešte nikdy nebola". A bežne zamestnanci nevedia ani poradiť, kam máte ísť, lebo tú pozíciu nepoznajú a ani netušia kde sa nachádza. Mnohým Poliakom ja nezorumiem, nie ešte ľudia z Česka, asi to bude aj dialektom. Teraz som tu s chalanom, čo chcel ísť do skladu, ale OTTO vie lepšie, čo je pre vás dobre a pekne musí makať. Asi tak nejak.
OTTO je hnus
 

Re: Práce v Holandsku - zkušenosti s OTTO?

Příspěvekod Dddd » čtv 01. čer 2023 10:54:30

Naše zkušenost s OTTEM byla doslova tragická, nazval bych to jedním slovem - CHAOS. a rozhodně doporučuji aby pod tuto agenturu nikdo pracovat nešel.
Dddd
 

Re: Práce v Holandsku - zkušenosti s OTTO?

Příspěvekod Eva2040 » pon 19. čer 2023 11:49:47

Ja som bola cez Otto uz 2x cez leto, je tam sranda. Teraz idem ynova s kamaratmi. Kazdy ma iny nazor ako vidim,ale vsade je to aj o stasti.
Eva2040
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon 19. čer 2023 11:36:48

Re: Práce v Holandsku - zkušenosti s OTTO?

Příspěvekod Eva2040 » pon 19. čer 2023 11:59:22

Idem na cez Otto uz druhe leto s kamosmi. Ako sa tu pise tak je to kadejake, ale my sme nemali problem, aj sme si robili opekacky na ubytu. Nezarobili sme vela, ale viac ako doma a bola aspon sranda.
Eva2040
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon 19. čer 2023 11:36:48

Re: Práce v Holandsku - zkušenosti s OTTO?

Příspěvekod Michal g » čtv 21. zář 2023 13:51:18

Jsem normalni chlap ve strednich letech a mam odpracove roky v mnoha zamestnanich. Vzdy me zivily predevsim me ruce a na ty jsem se mohl spolehnout.
Vidina vydelku v Hollandsku znela lakave a vse probihalo jako na dratkach. Bylo az podezrele snadne, ale ja se jen tak nezaleknu. Takze jsem zpet, vyrizenej z penez. Nasranej na sebe, ze jsem mel tu cest poznat personal Kafra housing a par fetaku, ktere s oblibou drti mongoloid Darius.
Michal g
 


Zpět na Práce v zahraničí

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron