Chci si nechat zařídit studium v zahraničí

Seznam našich spolehlivých agentur a škol zajišťujících studium v zahraničí Anglie, Austrálie, Irsko, USA Německo, Velká Británie, EU, Kanada
více informací

Chci přímo kontaktovat zahraniční jazykové školy

Seznam spolehlivých zahraničních jazykových škol. Angličtina, němčina, francouzština, ruština, španělština…
více informací

Chci si nechat zařídit práci v zahraničí

Seznam našich spolehlivých agentur zajišťujících práci v zahraničí - krátké pracovní pobyty i zaměstnání, au-pair, letní tábory, práce na farmách…
více informací

Kanada-vízum-dokumenty

Povídání o Vašich cestách a zážitcích z nich.

Kanada-vízum-dokumenty

Příspěvekod Geus » stř 18. kvě 2011 22:13:11

Chystám se na podzim do Kanady. Při kompletaci potřebných dokumentů k žádance o vízum mi není jasné pár věcí. "Všechny doklady musí být přeloženy do angličtiny nebo francouzštiny" Mám si snad nechávat úředně přeložit např. potvrzení o zaměstnání a jiné výpisy a poztvrzení? :?: Je třeba doložit hodnověrný výpis z účtu. Stačí mi výpis z internet banky, když papírové vypisy banka neposílá? A do třetice, při vstupu na území Kanady se musí prokázat imigračnímu úředníkovi dostatečné finanční hotovost. Jak dokáži, že mám právě v tuto chvíli dostatek financí na svém účtu ke kartě? Děkuji Vám za odpovědi a rady.
Geus
 

Re: Kanada-vízum-dokumenty

Příspěvekod Barbara » úte 08. led 2013 1:00:15

Ahoj, já zkusím na některé tvé otázky odpovědět. Letěla jsem do Kanady na jazykový kurz a měla jsem myslím normální turistické vízum. Pomáhala mi s tím agentura.
Např. potvrzení o studiu jsem v té době neměla, protože jsem zrovna skončila na sš a na vš jsem v té době ještě nebyla přijata, takže jim stačilo moje čestné prohlášení(v aj), že až se vrátím do ČR, tak někam nastoupím, prostě, že mě tady něco drží a že jim tam v Kanadě nezůstanu :D
Výpis z účtů jsem dávala jen z internetového bankovnictví, nebylo ani potvrzeno bankou a nebyl problém.
A u toho imigračního, tam se na to snad ani neptali, to asi už pak neřešej, když to vízum člověk má, jen se mě ptali, kdo mi to všechno platí a možná i jestli s sebou mám nějakou hotovost a kolik, ale to si nejsem už vůbec jistá, ale vím, že u toho nebyl žádnej problém. ;)
A ješte si pamatuji, že na imigračním po mě chtěli nějaký papír o tom, že budu někde studovat, takovou jakoby pozvánku od někoho z Kanady, to mi ale zařidila agentura. Něco podobného by mohli chtít, kdyby jste tam jeli třeba pracovat, takže asi nějaký papír od kanadského zaměstnavatele.
Barbara
 

Re: Kanada-vízum-dokumenty

Příspěvekod Katka » stř 27. bře 2013 0:12:15

Ahoj, nevim jestli zadas o turisticke vizum nebo treba o working holiday vizum na jeden rok v ramci programu zazijte Kanadu. V kazdem pripade to urcite zvladnes sama bez pomoci agentury. Staci vyplnit balicek dotazniku o Tobe a Tve rodine, zaplatit poplatek, mit platny pas a prilozit vypis o zustatku z uctu, ktery Ti udelaji na pobocce v bance. Pro working holiday viza je pak jeste treba motivacni dopis v AJ/FR, ve kterem by ses mela zminit o tom, ze se chces urcite vratit do CR a jake tam mas plany (pry je dobre byt co nejvice konkretni). Taky je dobre prilozit nejake potvrzeni, ze mas v Kanade zajistene ubytovani (bud rezervaci z hotelu nebo treba dopis od kamarada, u ktereho budes bydlet). Zni to mozna komplikovane, ale da se to vsechno v pohode zvladnout:) Ruzne typy a rady o Kanade, predevsim o Torontu najdes i na mem blogu www.zazivamekanadu.cz ;)
Katka
 


Zpět na Pokec

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron