Chci si nechat zařídit studium v zahraničí

Seznam našich spolehlivých agentur a škol zajišťujících studium v zahraničí Anglie, Austrálie, Irsko, USA Německo, Velká Británie, EU, Kanada
více informací

Chci přímo kontaktovat zahraniční jazykové školy

Seznam spolehlivých zahraničních jazykových škol. Angličtina, němčina, francouzština, ruština, španělština…
více informací

Chci si nechat zařídit práci v zahraničí

Seznam našich spolehlivých agentur zajišťujících práci v zahraničí - krátké pracovní pobyty i zaměstnání, au-pair, letní tábory, práce na farmách…
více informací

Švýcarsko - Interprax

Nabídka práce v zahraničí. Rady a návody, jak sehnat práci v zahraničí.
Pravidla fóra
Pokud víte o zajímavé nabídce práce v zahraničí, vložte ji do fóra jako samostatný příspěvěk. Příspěvky vyjadřují osobní názory uživatelů fóra a redakce Nazkušenou.cz za ně neodpovídá.

Re: Švýcarsko - Interprax

Příspěvekod Návštěvník » pát 19. čer 2015 11:12:56

[quote="swisss"]INTERPRAX JE PODVOD!!!nebrat dat ruce pryc!!byl jsem tam vse jsem vyplnil dal peníze sem odevzdal za sprostredkováni a pak se nic nedelo skoro 3 mesíce...tak sem jel do CH na vlastni pest shanet farmu a sehnal sem pan Jochcovi jsem volal i psal že chci odstoupit od smlouvy ale žádna komunikaca...už druhy den čekam na vrácení peněz na učet a stale nic...anio žádna komunikace.....raději se mu vyhněte a zvolte Kloučka z Pardubic...pres neho jsem byl a je to supr ferovy chlap....[/quote]

Pan Němeček ze Lhoty u Vsetína byl vyloučen, jelikož přišel s falešným vysvědčením půjčeným od své sestřenice, která s ve Švýcarsku byla pár let předtím. Na Kloučkovi z Pardubic nenechal nit suchou, protože mu po pár dnech ve Švýcarsku na zelinářské farmě prý Slováci rozbili hubu, pro jeho nesnesitelnou povahu a on mu nepomohl, nechal ho v tom takový je to férový chlap, haha
Návštěvník
 

Re: Švýcarsko - Interprax

Příspěvekod george » pát 19. čer 2015 11:17:34

AGROFERT na Vás
george
 

Re: Švýcarsko - Interprax

Příspěvekod student MENDELU BRNO » sob 16. led 2016 0:37:13

S Interprax Consulting chybu neuděláte ;) Zkušenost léto 2015 Knton Zürich - Zürichsee. Sei immer so brav, wie Du bist!
student MENDELU BRNO
 

Re: Švýcarsko - Interprax

Příspěvekod Marcela » čtv 14. dub 2016 13:38:16

S panem Jochecem nemám vůbec dobrou zkušenost. Je arogantní a zachoval se ve spoustě situacích jako naprostý zmetek. Třeba např. to, že den před odjezdem do Švýcarska nebral telefony, neozval se na email ani zprávu nic....Musela jsem si vše s rodinou kam jsem jela domluvit sama a on dělal klasicky mrtvého brouka, ostatně jako kdykoliv jsem po něm něco potřebovala.... Nechal si zaplatit velké peníze za přeložení maturitního vysvědčení, které vůbec nebylo potřeba a ještě nebyl schopný mi poslat kopii té přeložené verze :) Jakmile mu odešlete peníze, které po Vás chtěl, končí pro něj veškerá práce a se vším si musíte poradit samy, pokud Vám vůbec dá kontakt na lidi, ke kterým by jste měli jet pracovat :-) Z každé Vaší měsíční výplaty si bere peníze pro sebe za zprostředkování, což bylo ve smlouvě-ok, ale odjela jsem dříve a samozřejmě že ty peníze už jsem nikdy neviděla :-)
Marcela
 

Re: Švýcarsko - Interprax

Příspěvekod Marek Randuch » čtv 09. úno 2017 1:17:21

Shrnutí:
-Pan Jochec sháněl umístění pomocí jedněch volně dostupných stránek na internetu, kde se zaměstnavatelé a zájemci spárují podle dotazníků, a za poplatek dostanou kontakty na sebe.
-Jediná relativně užitečná věc co pro mě udělal, bylo vyplnění krátké registrace (s chybami). Za to mi 5500 přijde trochu moc. (Nedal si tolik práce, aby správně opsal telefonní číslo, a nepravdivě uváděl mou znalost francouzštiny.)
-Nesehnal mi umístění ani po měsíci od termínu.
-Odmítal vyjednávat se zprostředkovatelem.
-Moje komunikace s Jochcem byla něco přes 40 emailu, 10 telefonátů, sms, pohovor, a k tomu komunikace s dalšími lidmi. V tom čase by si skoro bylo možno práci sehnat i sám.
-Pro ideálního kandidáta práci asi najde, ale ten si ji najde i sám a nemusí platit. A čas ani starosti Interprax také určitě neušetří.

K agentuře Interprax jsem se dostal přes inzerát. Většina recenzí, co jsem našel, byly dobré (po zkušenosti mě tohle docela udivuje), tak jsem zkusil napsat. Vyplnil dotazník (přihlášku). A pan Jochec mně pozval v dubnu na pohovor k sobě do kanceláře v Olomouci.
Jochec na mě působil solidně, uvěřil jsem mu, že se „vyzná“. Řekl si, že to risknu a zaplatil jsem poplatek.
První podivnosti začaly, když jsem v květnu zvažoval posunout termín odjezdu, a ptal se na to pana Jochce. Tvářil se překvapeně, že si představuji nějaké datum odjezdu. Tvrdil že, situace na švýcarském trhu agro práce je nejistá, hlavně kvůli nezrajícím meruňkám. Po komunikačních peripetiích s navrhování více termínů jsem si uvědomil, že asi žádný termín neexistuje.
Čtiři dny před „domluveným“ datem odjezdu mě přihlásil do volně bez poplatku na internetu přístupného programu (ten asi považuje za své know-how, proto nepíšu název, ale není těžké ho najít). Pozice jsou rozebírány tak měsíc dopředu, tedy shánění na poslední chvíli velmi omezilo výběr. Dále byla požadovaná dobrá znalost němčiny, kterou jak Jochec věděl, nemám (taková z gymplu). Tak jsem se nemohl nikam dostat. Pak následovala velmi rozvleklá komunikace o problému. Například mě odkázal na slečnu účastnici, která tušila o programu snad ještě míň než já. (Doufám, že mi promine zveřejnění části komunikace): „Ja vlastne ani neviem ake vsetky udaje boli vyplnane pri registracii, asi aj tebe to robil p. Jochec, ale pravdepodobne tam bude aj udaj o jazykovych znalostiach. Neviem ani aku znalost vyzaduju pri takejto praci na farme.“ Koncem července (skoro měsíc po plánovaném odjezdu) Jochec poradil, ať se prezentuji jako aktivní a vyřizuji si umístění sám. Od Švýcarů sem dostal zamítavou odpověď. Doba pokročila a bylo jasné, že nemám šanci se dostat do Švýcarska na nějakou rozumnou dobu. Měsíc prázdnin jsem ztratil sezením doma připravený kdykoli odjet, druhý měsíc jsem nechtěl riskovat, a tak jsem účast stornul. V té době už mi na některé emaily ani neodpovídal. O vracení části peněz jsem se musel po měsíci dvakrát připomínat.
-(Mám podezření, že někdy předstírá činnost nebo cesty do Švýcarska, aby zvedl důvěryhodnost, nebo vytvořil dojem časového tlaku.)

Ne příliš důležitá, ale časem silně iritující je že, místo smysluplné komunikace má pan Jochec zlozvyk vést „motivační“ řeči.
Jako příklad jeden žvatlavý, nic neříkající email:
Dobrý den,
určitě je třeba v letošním roce se jistit na více frontách! Udělejte to i u -------. I jejich reference budou mít po absolutoriu cenu zlata a zvýší Vám šance při dalším angažmá, to je standardní praxe.
Situace je hustá, pokud máme prorazit musíme být ze všech nejhouževnatější a naši kandidáti nejlepší s tahem na branku a s přípravou i v němčině a flexibilitou v nástupním termínu, jakou
mají ostatní agilní kandidáti z evropských zemí i Japonska.
My můžeme být hodně nápomocní, ale profil a flexibilita kandidáte je rozhodující - jeho potencionální kvalita, to platí všeobecně.
Máme ve Švýcarsku bývalé klienty, kteří začínali také jako agropraktikanti a zústávají tam 5-10 let i více, mladí poláci a madaři i s rumunským pasem se nevracejí vůbec, pokud si to nějak nepokazí, protože je to pro ně velká motivace. Proto nově příchozí musí disponovat také jistou pokorou a dát na naše zkušenosti. Švýcarsko není střední a východní Evropa, pokud máme obstát, musíme se umět přizpůsobit v každé situaci…

kdyby se chtěl někdo připtat: marekranduch@email.cz
Marek Randuch
 

Re: Švýcarsko - Interprax

Příspěvekod loeva » sob 25. bře 2017 23:50:30

Ahoj. Také Interprax rozhodně nedoporučuji, byl to podvod a zničené prázdniny! :( Po měsících 'domlouvání' a zaplacení doporučí p. Jochec jen webové stránky švýcarské organizace, které se dají dohledat běžně na internetu, bez přemrštěných částek a vše si můžete se Švýcary zdarma dohodnout sami. Ovšem nakonec je to jen něco jako aupair s prací na zahradě. Švýcaři o něm nic neví, nemá s nimi nic společného. Za celý den tvrdé práce je minimální kapesné a ubytování se stravou, zdaleka se nedá vydělat na poplatky Interpraxu a dopravu tam.. Na reklamaci ani žádost o změnu místa nebyl od Interpraxu brán zřetel, slehla se po nich zem. Kdo má podobnou zkušenost, případně můj kontakt loeva21@seznam.cz
loeva
 

Re: Švýcarsko - Interprax

Příspěvekod petrmahdak » sob 04. srp 2018 19:30:32

Interprax s.r.o. není příliš solidní firma. Nemám dobrou zkušenost. Pan Ing. Jochec se tváří jako velmi solidní. Chce předem peníze na vyřízení dokumentace. Nemám ani peníze ani praxi. Takže v současné době budu věc řešit právní cestou.
petrmahdak
 

Re: Švýcarsko - Interprax

Příspěvekod ivonina.t » úte 18. zář 2018 17:56:33

ROZHODNĚ NEDOPORUČUJI!!!! VEZME SI PENÍZE A NEZAŘÍDÍ NIC. NAPROSTO AROGANTNÍ CHOVÁNÍ.
NA MEJLY NEREAGUJE A TELEFONY NEBERE.
ivonina.t
 

Re: Švýcarsko - Interprax

Příspěvekod Discord » čtv 08. črc 2021 13:16:04

Dobrý den,

prosím kohokoli, kdo má špatnou zkušenost s firmou Interprax - p.Jochcem, aby se mi ozval na

Vím, že je nás víc a s některými z Vás již komunikuji.



Předem děkuji za veškeré info
Discord
 

Re: Švýcarsko - Interprax

Příspěvekod Discord » čtv 08. črc 2021 13:17:57

Dobrý den,

prosím kohokoli, kdo má špatnou zkušenost s firmou Interprax - p.Jochcem, aby se mi ozval

Vím, že je nás víc a s některými z Vás již komunikuji.



Předem děkuji za veškeré info
Discord
 

PředchozíDalší

Zpět na Práce v zahraničí

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron