Chci si nechat zařídit studium v zahraničí

Seznam našich spolehlivých agentur a škol zajišťujících studium v zahraničí Anglie, Austrálie, Irsko, USA Německo, Velká Británie, EU, Kanada
více informací»

Chci přímo kontaktovat zahraniční jazykové školy

Seznam spolehlivých zahraničních jazykových škol s formulářem pro přímý kontakt. Angličtina, němčina, francouzština, ruština, španělština…
více informací»

Chci si nechat zařídit práci v zahraničí

Seznam našich spolehlivých agentur zajišťujících práci v zahraničí - krátké pracovní pobyty i zaměstnání, au-pair, letní tábory, práce na farmách…
více informací»

Střední škola v cizině: dveře ke studiu v zahraničí jsou otevřené dokořán

Zvládnu pobyt v zahraničí? Je studium na střední škole pro mě? Domluvím se v cizí zemi?

Každý, kdo kdy v životě stál před nějakým velkým rozhodnutím, zná dobře tyto pocity. Nejistotu, neustálé polemizování a přemýšlení nad klady a zápory myšlenky, která ti roste v hlavě. Na druhé straně cítíš obrovské vzrušení z neznámého i vůni dálek. Myšlenky ti nedají spát a dál tě svádí, abys v nich pokračoval a šel za svým snem.

Jakou střední školu zvolit? Který obor je pro mě ten pravý?

Výběr středních škol je sice v Čechách velký, ale proč se upínat pouze na studium v naší republice? Zahraničí je ti otevřeno dokořán také díky agentuře Kukubara, která se zabývá zprostředkováním studia na středních školách v zahraničí. A kombinace možností je nekonečná.

Přečti si, co studiem na střední škole v cizině získáš, co všechno studium obnáší a jak se na střední v zahraničí dostaneš.

Výhody studia v zahraničí


Změna je život. Rutina může být mávnutím proutku nahrazena vzrušením a neopakovatelnými zážitky. Studiem na střední škole v cizině získáš cenné zkušenosti, které ti otevřou obzory a mohou ti pomoci k nalezení místa v dnešním moderním, místy chaotickém, světě. Ne nadarmo se totiž mladí lidé vysílali do světa „na zkušenou“.

Jednou z nejcennějších dovedností, kterou na své cestě získáš, bude, mimo jiné, perfektní znalost cizího jazyka. Ten budeš mít možnost procvičovat přímo v reálném životě v zemích, kde se jím mluví.

V cizině se také osamostatníš a naučíš se spoléhat se při řešení každodenních problémů pouze na sebe. Samozřejmě ti vždy pomůže tvoje hostitelská rodina, místní koordinátoři nebo Kukabara. Ale prvotní aktivita a otevření problému bude na tobě.

Je jasné, že studium v zahraničí se bude později skvostně vyjímat ve tvém životopise. Výborná znalost jazyka, samostatnost a zkušenosti ze zahraničí budou jistě v budoucnu hrát velkou roli pro řadu tvých potenciálních zaměstnavatelů.

USA a Anglie jsou stále nejoblíbenější

Mladí lidé si studium na střední v zahraničí dokáží velmi živě představit. A to nejen díky americkým seriálům. Studium na střední škole v USA je totiž pojem. Legendární žluté školní autobusy, nepřeberné množství mimoškolních akcí, studentské kluby. To prostě chceš zažít.

Americké školy kladou důraz na volitelné předměty, rozvoj kritického myšlení, obhájení názoru a prezentaci prací před kolektivem třídy. Důležitý je také sport, který je na státních i soukromých školách všudypřítomný.

Střední školy v Anglii jsou postaveny na dochvilnosti a tvrdém řádu. Stejně jako americké školy podporují ty anglické volitelnost předmětů. Ve vybraných oblastech však půjdeš do hloubky.

Umístění ti může Kukabara zařídit po celé Anglii ve státních i soukromých školách. Setkáš se tam nejen s místními studenty, ale také se zahraničními. Těch je však menšina (cca 6 %). Zažiješ tak reálné prostředí studia na pravé britské střední!

Ideální hostitelská rodina

Během studia na střední v zahraničí budeš bydlet v hostitelské rodině. Ta ti poskytne ideální podmínky pro život v dané zemi a městě.

Stejně jako ty, je i hostitelská rodina podrobena výběrovému procesu. Cílem je, aby ti byla vybrána co nejvhodnější rodina, ve které se budeš cítit příjemně a se kterou budete mít mnoho společného. Po dobu studia se totiž stáváš členem své hostitelské rodiny, která tě bude dočasně brát jako svou dceru / syna.

Rozhodnuti? Co udělat?


Členové týmu Kukabara Agency se zprostředkováním studia na střední škole v zahraničí zabývají dlouhá léta. Rukama jim prošly tisíce studentů, s nimiž řešili různorodé situace.

Domluv si s nimi osobní schůzku, na které se dozvíš všechny podrobnosti a důležité informace. S agenturou si ujasníš své preference a studijní cíle. Kukabara ti pak nabídne nejvhodnější program.

Bude-li se ti líbit, stane se Kukabara tvým průvodcem na cestě za studiem v zahraničí. Pomůže ti s přihláškou na školu, s ubytováním, se zařízením letenky, víz i pojištění. Po vybavení všech formalit ti Kukabara předá užitečné informace na cestu. A hlavně s tebou zůstává v kontaktu po celou dobu studia.

Jak tedy začít? Navštiv web Kukabara Agency a domluv si s nimi schůzku.


Sdílet tento článek

Byl pro Vás článek užitečný?

  

Diskuze k článku

Chcete sledovat diskuzi ke článku e-mailem?
K článku zatím nejsou žádné komentáře. Chcete-li vložit komentář, klikněte na tlačítko Nový komentář.
 
Hledání v článcích

Hledejte například: Austrálie, studium v Anglii, Au-pair, práce v Německu, (jméno agentury), Erasmus, brigáda...oblibene

RSS Odebírat novinky přes RSS/XML

Zkušenosti našich čtenářů

Jak na střední do Ameriky bez agentury - III.díl

Nazkušenou.cz on Facebook