Chci si nechat zařídit studium v zahraničí

Seznam našich spolehlivých agentur a škol zajišťujících studium v zahraničí Anglie, Austrálie, Irsko, USA Německo, Velká Británie, EU, Kanada
více informací»

Chci přímo kontaktovat zahraniční jazykové školy

Seznam spolehlivých zahraničních jazykových škol. Angličtina, němčina, francouzština, ruština, španělština…
více informací»

Chci si nechat zařídit práci v zahraničí

Seznam našich spolehlivých agentur zajišťujících práci v zahraničí - krátké pracovní pobyty i zaměstnání, au-pair, letní tábory, práce na farmách…
více informací»

Norština

Články o studiu, jazykových kurzech, práci, brigádách, stážích a dalších aktivitách v zemích, ve kterých je možno používat nebo se naučit norštinu.
 

Norsko

Práce v Norsku aneb uklízečkou za plat managerů

Nikola Pokorná jezdí do Norska pracovat na sezónní práce od roku 2014. Poprvé vyrážela se svým přítelem tzv. "na blind". Bez zkušeností, bez kontaktů a bez konkrétní představy, co a kde hledat. To vše v polovině rozjeté sezony, kdy většinou už byla všechna pracovní místa obsazená. Tisíckrát byli odmítnuti, přesto se ale nenechali odradit a práci po týdnu hledání získali.

Číst článek Práce v Norsku aneb uklízečkou za plat managerů

Au-pair

Au-pair pobyty

Au-pair pobyty jsou levným a jednoduchým způsobem, jak vycestovat do zahraničí, zlepšit se v jazyce a poznat kulturu cizí země. Au-pair je svobodná dívka (případně i chlapec) ve věku od 17 do 30 let, která pomáhá hostitelské rodině s péčí o děti nebo s domácností.

Číst článek Au-pair pobyty

Jazyky

Každému sedí jiný jazyk

Zápolíte už několik let s angličtinou a myslíte si o sobě, že jste jazykový antitalent? Nepodceňujte se, třeba tomu tak vůbec není. Možná vám jiné jazyky půjdou mnohem lépe.

Číst článek Každému sedí jiný jazyk

pomaturitko

Existence pomaturitního studia jazyků ohrožena

Sdružení pro zachování pomaturitního studia jazyků o.s. pokračuje spolu s asociacemi jazykových škol v boji za zachování jednoletého pomaturitního studia jazyků. Stát odebral všem účastníkům tohoto typu kurzů od školního roku 2013/2014 status studenta.

Číst článek Existence pomaturitního studia jazyků ohrožena

Colosseum

Latina: jazyk církve a vědy

Asi nikdo dnes nepochybuje o tom, že hlavním dorozumívacím jazykem ve světě je angličtina. V období starověku a středověku tuto úlohu alespoň na území Evropy do značné míry plnila latina. Dnes je už řazena k mrtvým jazykům, ale například ve Vatikánu má stále postavení úřední řeči. Latina spolu s řečtinou také tvoří základ vědecké terminologie.

Číst článek Latina: jazyk církve a vědy

Studiu v Norsku

Norsko – země, na kterou se nezapomíná

Téma, které většinu lidí zajímá nejvíce, je samozřejmě alkohol.

Číst článek Norsko – země, na kterou se nezapomíná

Práce v EU

Práce v EU

Jako občan České republiky, máte od 1. května 2004 možnost pracovat ve většině států Evropské unie bez větších omezení.

Číst článek Práce v EU

Zkušenost Norsko

Moje cesta do Norska

Hodně jsem přemýšlela o pobytu v cizině, neustále mě hlavně mamka tzv. ukecávala, abych se někam podívala, že ona by jela hned, ale že neumí jazyk apod. Já jsem spíše stydlivá a plachá, proto to pro mi to zpočátku nepřišlo jako dobrý nápad, ale náhoda tomu tak trochu pomohla. Seznámila jsem se s klukem, který v cizině žije, no a zamilovali jsme se…

Číst článek Moje cesta do Norska

Norsko

Práce v Norsku

Norsko nabízí hodně pracovních míst hlavně v sezónních zaměstnáních, ve zdravotnictví a v informačních technologiích. Čeští občané nemohou v Norsku pracovat bez pracovního povolení, jeho získání ale nebývá obtížné, pokud doložíte potvrzení od zaměstnavatele, který vás hodlá přijmout.

Číst článek Práce v Norsku

Jazykové kurzy v zahraničí

Jazykové kurzy v zahraničí

Jazykové kurzy v zahraničí jsou výborným způsobem, jak rychle zlepšit své jazykové znalosti. Nabídka kurzů je velká, jejich kvalita se ale často hodně liší. Na co si tedy dát při výběru jazykového kurzu pozor?

Číst článek Jazykové kurzy v zahraničí

teens_beach_s

Studium v zahraničí

Nejznámější a pravděpodobně i nejjednodušší možnost, jak studovat v zahraničí, nabízí program Erasmus (dříve Socrates) zaštiťovaný Evropskou unií. Kromě něho existuje ale i mnoho dalších možností získání stipendia anebo studium v zahraničí na vlastní pěst.

Číst článek Studium v zahraničí

práce v Norsku

Práce na farmách v Norsku

Pokud patříte mezi lidi, které lákají severské země a nevadí jim manuální práce, pak zkuste práci v zemědělství či na farmách v Norsku. V Norsku je možné pracovat dva až tři měsíce na farmách. Zúčastnit se může každý ve věku od 18 do 30 let, podmínkou je pouze znalost angličtiny. Program probíhá celoročně, nejčastěji však v letních měsících. Práce na farmách je většinou velmi dobře placená, navíc vám stravu a ubytování platí rodina, u které budete bydlet.

Číst článek Práce na farmách v Norsku

Au-pair Rakousko

Au-pair v Norsku

Au-pair pobyty v Norsku umožňují poznat tuto skandinávskou zemi, naučit se norsky a seznámit se s místní kulturou. Protože Norsko není členem Evropské unie, je vyřízení administrativních záležitostí mírně náročnější než u jiných zemí.

Číst článek Au-pair v Norsku

au-pair Dánsko

Au-pair v Dánsku

Au-pair pobyt v Dánsku je zajímavou příležitostí pro ty, kteří chtějí poznat Skandinávii a naučit se i méně obvyklý jazyk než je angličtina.

Číst článek Au-pair v Dánsku

erasmus

Pracovní stáž v rámci programu Erasmus

Program Erasmus nabízí kromě známějšího studijního pobytu v zahraničí i možnost vyjet na stáž, která byla dříve zahrnutá do programu Leonardo.

Číst článek Pracovní stáž v rámci programu Erasmus

V této sekci bylo nalezeno celkem 16 článků.
Klikněte, zavolejte, zeptejte se
kvalifikovaná pomoc s hledáním kvalitního studia v zahraničí
Klikněte, zavolejte, zeptejte se
kvalifikovaná pomoc s hledáním kvalitní práce v zahraničí
 
Hledání v článcích

Hledejte například: Austrálie, studium v Anglii, Au-pair, práce v Německu, (jméno agentury), Erasmus, brigáda...



oblibene

RSS Odebírat novinky přes RSS/XML

Zkušenosti našich čtenářů

Norsko – země, na kterou se nezapomíná

Nazkušenou.cz on Facebook