Chci si nechat zařídit studium v zahraničí

Seznam našich spolehlivých agentur a škol zajišťujících studium v zahraničí Anglie, Austrálie, Irsko, USA Německo, Velká Británie, EU, Kanada
více informací

Chci přímo kontaktovat zahraniční jazykové školy

Seznam spolehlivých zahraničních jazykových škol. Angličtina, němčina, francouzština, ruština, španělština…
více informací

Chci si nechat zařídit práci v zahraničí

Seznam našich spolehlivých agentur zajišťujících práci v zahraničí - krátké pracovní pobyty i zaměstnání, au-pair, letní tábory, práce na farmách…
více informací

Jazykové pobyty od Student Agency - nikdy vice

Rady, návody a zážitky ze studia v zahraničí.

Jazykové pobyty od Student Agency - nikdy vice

Příspěvekod M.P. » stř 12. říj 2011 8:43:18

Dobrý den,

ráda bych se s vámi podělila o zkušenost mé dcery s jazykovým pobytem na Maltě od společnosti Student Agency. Pobyt jsme platily vcelku dlouho pred odjezdem a diky tomu jsem byla ujisena, ze i kdyz jsou pokoje se dvema luzky a pristylkou, ze bude dcera na pevnem luzku. Ze na prystylku se davaji ti, co plati posledni. Nebylo tomu tak, ale zacnu od zacatku.

Odjezd probehl v proadku, deti (jeli deti ve vekovem rozmezi 8 - 14 let) si prevzal delegat, ktery je ale v praze posadil na letadlo a neletel s nimi!!!! To jsme vubec nevedeli. Tyto deti potom na malte po pristani prosli sami odbavenim a az pote si je prevzal delegat, ktery je odvedl na dané ubytování. před budovou je vysadil s tím, že tady jsou jejich pokoje a on přijede zítra a doprovodí je do školy. Nastal první problém s ubytováním, kde se děti samy musely domluvit odkud jsou a kam vlastně patří. Dcera byla nejstarší a uměla nejlépe anglicky. Než pro ostatní děti sehnala klíče a rozdaly se pokoje, samozřejmě byla všechna pevna luzka obsazena a ji zustala pristylka. Neni narocna, takze nic neresila, jen mi to napsala v sms. Delegat nic neresil.

Dalsi den probehla cesta do skoly take velice podivne, protoze delegat jim pouze rekl kam jedou a jak a deti se musely autobusem dopravit opet samy. Zda se vam to neuveritelne? Me take!

Vyuka pak probihala vcelku v poradku, jen moje dcera mela priplacene i odpoledni vyucovani, takze opet, ze skoly jezdila uz sama, protoze vsechny deti mely pouze dopoledni vyucovani. Vsechny ostatni aktivity byly tedy naplanovany pouze pro ne. Ona odpoledne prijela a bud tam byla sama, nebo teprve musela zjistovat, kde jsou ostatni. Asi po trech dnes mi psala sms, jestli muze utratit vic penez, ze ma hlad. Jak jsem psala, neni moc narocna, pristylka ji nevadila, ani doma toho moc nesni, takze toto me naprosto sokovalo. Psala mi, co dostavaji k jidlu a opravdu to bylo strasne malo. Takze stravovani u ni probihalo tak, ze si chodila do nejakeho rychleho obcerstveni. Kvalitu ubytovny uz ani nebudu komentovat.

Pokud chcete svym detem doprat nejaky pobyt v cizine, rozhodne se neobracejte na tuto agenturu. Starsi dcera s nimi stejne leto mela jet do anglie jako au pair. Jeste tri dny pred odjezdem nemela zadnou praci. Agentura to zrusila a nabizeli ji alespon studijni pobyt. Na ten odjela a byt ji bylo 18, tak vse probihalo naprosto stejne. Delegat v anglii je vyhodil na autobusovem nadrazi, rekl autobus a lokalitu kam jedou a deti uz se musely postarat samy. Samy dojet do ciziho mesta, samy najit rodinu u ktere jsou ubytovani, sami najit skolu atd.

Mam pocit, ze cim vetsi agentura, tim horsi pece o jednotlive zakazniky.
M.P.
 

Re: Jazykové pobyty od Student Agency - nikdy vice

Příspěvekod Olga » ned 06. lis 2011 16:48:09

Pani M.P., je mi moc lito zkusenosti Vasich dcer se Student Agency. Bohuzel takto to vypada, kdyz se rozhodnete pro velkou agenturu, kde prodejce zkratka nemuze vedet vsechny detaily a kde prodavaji osudy lidi jako rohliky na kramu. Mnoho lidi si mysli, ze vycestovat se zavedenou velkou firmou bude jejich zarukou uspesneho pobytu, ovsem to je bohuzel omyl, protoze pro ne podpisem smlouvy a prijetim penez skoro vsechno konci - jde o business.
Lepe je spolehnout se na mensi - specializovanou agenturu, kde se Vam venuji lide, kteri opravdu znaji prostredi, kam sve dite posilate a jsou ochotni vysvetlit presne to, co je tam ceka. Takova prace musi byt pro cloveka poslani, ne jen job od 9 do 5. Dalsim problemem je, ze agentury jako SA posilaji studenty masove na urcity typ skol, ktere jsou levnejsi a pravdepodobne podle Vasi zkusenosti nepecuji o studenty tak, jak by bylo zapotrebi, zejmena v oblasti ubytovani.
Pravda ovsem je, ze standard na Malte neni tak vysoky, jak byste ocekavala. Prave tam je potreba zvolit velmi kvalitni skolu a kvalitni ubytovani (tedy "nadstandard"), jinak hrozi problemy.
Mozna si rikate, proc tohle pisu a kdo jsem? - proste si jen vylivam srdicko, protoze jsem sama pobyty na Malte a take v dalsich evropskych zemich organizovala, ale musela jsem tuto oblast opustit prave kvuli stylu prodeje kurzu u Student Agenty a jim podobnym agenturam. Mensi agentury, kterym skutecne na peci o klienty zalezi a poskytuji nadstandard ve sluzbach i znalostech, nemaji v tehle velke konkurenci v prodeji kratkodobych jazykovych kurzu v Evrope sanci. Specializovali jsme se tedy na jinou cast sveta, kde se nase znalosti ceni a studenti chapou, ze informace z katalogu a pekne fotografie jaksi nestaci.
Ikdyz to bylo slozite, Vase dcera se ukazala jako skvela holka, ktera ostatnim pomuze a bez stiznosti se uskromni. Nepochybuju, ze se o sebe umi postarat a preju obema dceram mnoho dalsich uspesnych pobytu v zahranici. S pozdravem od protinozcu, Olga
Olga
 

Re: Jazykové pobyty od Student Agency - nikdy vice

Příspěvekod Monika H » pát 28. srp 2015 13:47:30

Řekla bych že je to bohužel problém všech větších agentur jak je popsáno výše. Někdy to zkrátka vyjde a někdy ne! Já jsem dostala doporučení od kámošky na agenturu kterou vede její známý kterého potkala když byli s přítelem v Bournemouth na jihu Anglie. Mohli ušetřit tisíce kdyby na něj přišli dříve. Před rokem s tím začínal a teď má i parádní stránky se solidní nabídkou řekla bych na balloonagency.cz. Jedu tam až v listopadu protože to dříve zkrátka nestíhám ale i tak se tam moc těším. Monika
Monika H
 

Re: Jazykové pobyty od Student Agency - nikdy vice

Příspěvekod hana » stř 23. lis 2016 8:14:59

Ahoj všem, i já jsem se před pár lety rozhodovala, kam a hlavně vyjet na jazykový pobyt. Na Student Agency jsem slyšela samé stížnosti a trochu jsem se bála vyjet do zahraničí. Nakonec rozhodla jet na jazykový pobyt Englishstay. EnglishStay nabízí unikátní pobytové kurzy angličtiny výhradně v České republice, to bylo pro mě důležité. Lektor je vždy rodilý mluvčí - každý student má svého rodilého mluvčího varianta 1-1. Je i varianta 2-1, které je levnější. Výhody jsou v pobytu právě v ČR a v tom, že na kurzu komunikujete výhradně anglicky. V ceně je plná penze i doprava.
hana
 

Re: Jazykové pobyty od Student Agency - nikdy vice

Příspěvekod Kastel » pon 28. lis 2016 21:24:28

[quote="hana"]Ahoj všem, i já jsem se před pár lety rozhodovala, kam a hlavně vyjet na jazykový pobyt. Na Student Agency jsem slyšela samé stížnosti a trochu jsem se bála vyjet do zahraničí. Nakonec rozhodla jet na jazykový pobyt Englishstay. EnglishStay nabízí unikátní pobytové kurzy angličtiny výhradně v České republice, to bylo pro mě důležité. Lektor je vždy rodilý mluvčí - každý student má svého rodilého mluvčího varianta 1-1. Je i varianta 2-1, které je levnější. Výhody jsou v pobytu právě v ČR a v tom, že na kurzu komunikujete výhradně anglicky. V ceně je plná penze i doprava.[/quote]
Nevim ale ja jsem se student agency velmi spokojeny. Servis od zacatku a nyni kdyz je syn v usa je perfektni. Jednalo se sice o studium na high school ale pokud jde o pristup tak super. Pro zajimavost blig od syna http://www.blogzavodou.com
Kastel
 

Re: Jazykové pobyty od Student Agency - nikdy vice

Příspěvekod Jana jana jana » stř 12. dub 2017 4:14:40

Se STUDENT AGENCY jsem jela kdysi v 16ti studovat na Maltu, lětěla jsem sama bez skupiny a delegáta, abych byla co nejvíce vystavena samostatnosti a angličtině. A víte co? Byla jsem tam měsíc a z toho přibližně půl pobytu celá, ale kompleně celá naše třída byla plná dalších českých studentů! Studovala jsem na škole ESE, měla jsem být v St. Julians, namísto toho jsem byla umístěna na pobočce v Pembroke (ve staré základní škole nebo co to bylo, kterou si ta škola na léto pronajímala). Učitelů jsem měla několik, jen jedna učitelka stála za to. Jediné, co se mi líbilo, byla hostitelská rodina a to jsem měla velké štěstí protože vím, jaké hrozné rodiny měli ostatní studenti (ostatní studenti z ČR). Některé hostitelké rodiny dávali i zkažený chléb na snídani a hodně málo jídla. Na rodinu jsem měla štěstí, ale ne na lokalitu. Bylo hodně těžké se dostat třeba ze školy a několikrát jsem se i ztratila.
Autobus mě měl vždy ráno vyzvednout na zastávce kousek od host. rodiny. Několikrát pro mě nikdo ani nepřijel! Měla jsem mít navíc hodiny s učitelem a ty jsem ani neměla.
Došlo mi kapesné, tak mi máma nějak odnesla hotovost na pobočku ve student agency v Brně a delegát od student agency mi měl předat hotovost na Maltě. Pamatuji si, že delegát byl velmi nepříjemný a až otrávený, že mi ty peníze měl přivézt!
V těch 16ti letech jsem byla hodně zodpovědná a vždy jsem si uměla poradit. Hlavně jsem byla ráda, že jsem byla na Maltě a v té době by mě vůbec nenapadlo si student agency nebo té škole stěžovat. Když se na to dívám zpětně...za ten měsíční pobyt jsme zaplatili kolem 80 000kč a ty peníze si student agency ani ta škola rozhodně nezasloužila!!!
Jana jana jana
 

Re: Jazykové pobyty od Student Agency - nikdy vice

Příspěvekod Amálka » stř 28. úno 2018 12:34:12

Já jsem měla taky těžký rozhodování :roll: Letos to zkusím stejně jako loni s Balloon Agency, protentokrát mě ale víc láká Oxford. Držím palce všem a přeju úspěšné rozhodování.
Amálka
 

Re: Jazykové pobyty od Student Agency - nikdy vice

Příspěvekod Sabrinka » stř 17. říj 2018 15:50:22

Souhlasím s tím, že čím větší agentura, tím menší zájem o klienta. S Maltou mám zkušenosti a doporučuji vybrat malou agenturu, kde se klientům maximálně věnují a taky vybrat školu, která není v Čechách tolik profláknutá. U velkých škol jako ESE nebo EF, které v Česku každý zná, je hold zapotřebí počítat se spoustou Čechů, což není zorvna ideální, když se člověk chce naučit cizí jazyk :(. Já byla v IELS a byla jsem jediná češka :D. Souhlasím taky s Janou, že je lepší ubytovat se v apartmánu nebo v rezidenci než v rodině. Některé ty jejich pravidla a ta strava, je lepsí si vařit sám.
Sabrinka
 

Re: Jazykové pobyty od Student Agency - nikdy vice

Příspěvekod alexxxxxxx » pon 13. kvě 2019 18:07:51

Úplne súhlasím. Ja som bola jediný raz s EF a a totálne zle. Žiadna komunikácia, nemali čas. Teraz som bola so spoločnosťou Cudzie jazyky, ktorá má mimochodom už 20 rokov a bola som úplne spoko. Komunikovala som priamo s majiteľkou, ktorá sa vám venuje individuálne, pobyt vyskladá vyslovene na mieru. Určite odporúčam :) cudziejazyky.sk
alexxxxxxx
 

Re: Jazykové pobyty od Student Agency - nikdy vice

Příspěvekod alexxxxxx » pon 13. kvě 2019 18:11:04

Úplne súhlasím. Ja som bola jediný raz s EF a a totálne zle. Žiadna komunikácia, nemali čas. Teraz som bola so spoločnosťou Cudzie jazyky, ktorá má mimochodom už 20 rokov a bola som úplne spoko. Komunikovala som priamo s majiteľkou, ktorá sa vám venuje individuálne, pobyt vyskladá vyslovene na mieru. Určite odporúčam :) Komunikovala so mnou počas celého pobytu, aj keď som niečo potrebovala v nedeľu v noci. Snažila sa vyhovieť všetkým požiadávkam a ceny úplné iné ako komerčné EF. Prikladám link, oplatí sa pozrieť-
alexxxxxx
 

Další

Zpět na Studium v zahraničí

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron